Niszczenie Dokumentów Jelenia Góra

Jelenia Góra położona jest w Kotlinie Jeleniogórskiej, w województwie dolnośląskim. Na scenie gospodarczej prężnie rozwijają się podmioty, bazujące zarówno na krajowym, jak też i na zagranicznym kapitale. Miasto przyciąga pasjonatów zabytkowej architektury. Wiele z nich wpisana jest do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa Naukowego. Warto zwrócić uwagę m.in. na zespół kościoła ewangelickiego z lat 1709–1718, mury obronne z basztami czy Teatr im. C.K. Norwida. W Jeleniej Górze odbywają się takie cykliczne imprezy jak Festiwal Filmów Komediowych i Niezależnych Barejada oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej „Krokus Jazz Festiwal”.

Zniszczone dokumenty

W jaki sposób zaplanować niszczenie dokumentów, żeby proces nie kolidował z bieżącą działalnością firmy?

Utylizacja przedawnionych akt, chociaż jest ważnym obowiązkiem przedsiębiorcy, nie wpływa bezpośrednio na rozwój firmy. Nie należy więc poświęcać aktualnych zadań swojej działalności na rzecz niszczenia dokumentacji. Niestety czasem ma to jednak miejsce.

Z taką sytuacją można spotkać się w przedsiębiorstwach, które niewłaściwie oceniły wielkość przedsięwzięcia. Masowa utylizacja dokumentów zawsze jest sporym wyzwaniem organizacyjnym i przeważnie należy nastawić się na to, że to zadanie zajmie sporo czasu. Dodatkowo ktoś musi obsługiwać urządzenie niszczące i weryfikować, czy proces zachodzi poprawnie. W efekcie w zadanie trzeba zaangażować pracowników, którzy będą zmuszeni zaniedbać swojej regularne obowiązki. Organizacja nie jest jednak jedynym problemem utylizacji wykonanej na własną rękę.

Jak zadbać o bezpieczeństwo utylizowanych akt? Niszczenie dokumentów w Jeleniej Górze

Kolejnym wyzwaniem jest zaplanowanie procesu utylizacji w taki sposób, aby dokumentacja była chroniona. Tutaj należy zaznaczyć, że niszczenie akt, w świetle RODO, uznawane jest za przetwarzanie danych osobowych. Firma jest więc w tym przypadku administratorem tych danych, co wiąże się z konkretnymi obowiązkami. Najważniejszym jest ochrona informacji, które klienci powierzają przedsiębiorstwu. Bez odpowiedniego sprzętu i przygotowania może być trudno zadbać o najważniejsze procedury bezpieczeństwa. Już same biurowe urządzenia niszczące bywają zawodne, bo zdarzały się sytuacje, w których nieuprawnione podmioty odzyskiwały dane ze ścinków.

Zniszczone dokumenty

Wsparcie profesjonalistów, czyli sprawny sposób na utylizację firmowej dokumentacji.

Ekoakta od początku swojej działalności stara się spełnić oczekiwania klientów, priorytetowo traktujących ochronę danych. Proces składa się z kilku etapów.

  • dostarczenie pojemników do klienta

W umówionym terminie do siedziby usługobiorcy dostarczone zostają pomniki i określonej wielkości. Są lekkie, pojemne, mobilne i doskonale chronią zawartość.

  • odbiór dokumentów

Gdy pojemniki są już zapełnione, ekipa przyjeżdża po akta. Generowany zostaje protokół odbioru, w którym uwzględnione są dane klienta oraz numer seryjny pojemnika.

  • transport do instalacji utylizującej

Przewóz dokumentacji odbywa się z pomocą pojazdów, wyposażonych w nadajniki GPS.

Sprawnie działająca instalacja jest w stanie bardzo szybko rozprawić się z przedawnionymi aktami. W przeciwieństwie do biurowych niszczarek, ryzyko odzysku danych spada do zera. Gdy proces zostanie ukończony, klient otrzymuje certyfikat zrealizowanej usługi.

Nowoczesne podejście do niszczenia dokumentów w Jeleniej Górze zakłada dopasowanie się usługodawcy do oczekiwań klienta. W efekcie etapy realizacji mogą uwzględniać także: obserwowanie niszczenia przez przedstawiciela firmy, stworzenie materiału wideo z utylizacji, czy rozpoczęcie utylizacji w siedzibie klienta (mobilna utylizacja w pojeździe podstawionym pod biuro usługobiorcy).

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2022 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica