Niszczenie dokumentów Kraków

Do stolicy małopolski tłumnie przybywają studenci, bo jest to jeden z ważniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Każdego roku odwiedza go też mnóstwo turystów. W Krakowie warto zobaczyć m.in. Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Zamek i Katedrę na Wawelu, Kazimierz, Muzeum Czartoryskich, Cmentarz Rakowicki i Kryptę Zasłużonych na Skałce. Miasto jest też istotnym ośrodkiem gospodarczym. Siedzibę mają tutaj międzynarodowe banki oraz izby handlowe. Na terenie Krakowa znaleźć można też liczne jednostki naukowo-badawcze oraz wykwalifikowaną siłę roboczą, co sprawia, że jest to miejsce przyjazne dla działalności inwestycyjnej.

Widok na Kościół Mariacki

Czy samodzielne niszczenie dokumentów ma sens?

Nawet firmy, które w zaawansowanym stopniu przeprowadzają proces digitalizacji i, co za tym idzie, coraz częściej posługują się cyfrowym zapisem informacji, nadal generują pokaźne ilości akt papierowych. Można spodziewać się, że w miarę czasu trend ten będzie się zmieniał i w ogólnej liczbie dokumentów, tradycyjne akta będą coraz niższym odsetkiem. Na takie czasy trzeba będzie jednak jeszcze trochę zaczekać – cały czas w wielu przedsiębiorstwach dokumentacja podatkowa, ZUSowska i pracownicza to głównie papier. To z kolei niesie ze sobą konieczność rozważenia opcji niszczenia takich akt.

Utylizacja akt na własną rękę ma rzeczywisty sens, tylko jeśli firma nie musi poświęcać na to czasu, który normalnie mogłaby przeznaczyć na cenniejsze w kontekście rozwoju przedsiębiorstwa czynności. Jeśli zniszczenie dokumentów z pomocą biurowego urządzenia pochłania czas pracownika i sprawia, że jego dzień pracy polega głównie na tej czynności, taki proces nie jest zbyt opłacalny dla firmy. Bardzo małe albo wręcz jednoosobowe działalności gospodarcze mogą sobie z sukcesem poradzić z utylizacją akt.

W przypadku nieco większych działalności może to być całkowicie nieopłacalne lub po prostu kłopotliwe. W takich sytuacjach wkracza nasza załoga. Codziennie pomagamy firmom różnej wielkości poradzić sobie z przedawnionymi aktami w bezpieczny sposób.

Foldery z dokumentami do zniszczenia

Niszczenie dokumentacji Kraków – jak zajmują się tym profesjonaliści?

  1. Przestrzeganie RODO i krajowych przepisów

Wraz z wejściem w życie Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, przedsiębiorcy z większą uwagą zaczęli podchodzić do wszystkich procesów firmowych, w których możliwy jest wyciek danych osobowych klientów lub kontrahentów. Dotyczy to również niszczenia dokumentów. Wielu przedsiębiorców zleca tę czynność specjalistom. Dobra znajomość RODO to nie wszystko. Firmy działające na terenie Polski muszą podporządkować się też rodzimemu ustawodawstwu. Doskonale wiemy, w jaki sposób przeprowadzić niszczenie dokumentów w taki sposób, aby nasi klienci z Krakowa nie musieli martwić się karami lub grzywnami. Mogą za to ze spokojem odetchnąć i mieć świadomość, że utylizacją ich akt zajęli się specjaliści.

  1. Dojazd do klienta

Przeprowadzając niszczenie dokumentów w Krakowie, staramy się dopasować do potrzeb naszych klientów i w taki sposób zrealizować usługę, aby nie musieli oni przerywać swojej regularnej działalności.

  1. Różnie warianty niszczenia dokumentów w Krakowie

Klienci mogą wybrać spośród dwóch opcji niszczenia akt. Pierwszy wariant polega na tym, że specjaliści przyjeżdżają do firmy, a następnie transportują dokumenty do swojej siedziby, w której znajduje się instalacja niszcząca. Podczas transportu akta zabezpieczane zostają w specjalnych pojemnikach. Po ich zamknięciu, nikt nie ma dostępu do dokumentacji. Taki ładunek ekspresowo trafia do zniszczenia, a klient po krótkim czasie otrzymuje dowód przeprowadzonej utylizacji.

Drugi wariant polega na zniszczeniu dokumentów u klienta. W takiej sytuacji realizowana jest usługa mobilnego niszczenia. Polega ona na tym, że pod biuro przyjeżdża specjalny pojazd, wyposażony w instalację niszczącą. Dokumenty są przenoszone do takiego samochodu, a potem niszczone. Proces może odbywać się na oczach przedstawiciela firmy. Następnie powstałe w ten sposób ścinki trafiają do dalszej utylizacji.

Niszczenie dokumentów Krakówta usługa sprawia, że każda firma działająca w stolicy Małopolski lub w jej okolicach może szybko i w profesjonalny sposób zniszczyć swoją dokumentację. Dzięki niezawodności, terminowości i dużej elastyczności, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się skorzystać z naszej pomocy. Część z nich podejmuje stałą współpracę z naszą firmą. Niszczenie akt nie musi być kłopotliwym, czasochłonnym procesem, co udowadniamy każdemu przedsiębiorstwu, zgłaszającemu się do nas po pomoc.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica