Przechowywanie dokumentów - Konin

Konin zlokalizowany jest w centralnej części Polski, dokładniej – w województwie wielkopolskim. Podczas zwiedzania miasta, warto skupić się na Starówce. Znajduje się tam m.in. Słup Koniński, najstarszy znak drogowy w Europie. Turyści doceniają również gotycki kościół św. Bartłomieja, Grodzisko Kaszuba, Zespół klasztorny oo. Reformatów oraz Synagogę z XIX wieku. Konin stanowi najważniejszy ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego. W mieście działają takie uczelnie jak np. Wyższa Szkoła Pedagogiczno-Techniczna, Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich oraz wydział zamiejscowy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Przechowywanie Dokumentów Konin

Dobrze dobrane warunki przechowywania dokumentów – dlaczego to tak ważne?

To, jak długo przechowywać należy akta firmowe, zależy od rodzaju konkretnej dokumentacji. Aby przestrzegać obowiązującego prawa, należy zapoznać się z przepisami. Część zgromadzonych zasobów można zutylizować od razu, inne trzeba przechowywać latami. Przez ten czasu aktom zagraża wiele negatywnych czynników. Ten delikatny materiał, mimo że jest nośnikiem ważnych informacji, jest bardzo podatny na uszkodzenia. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest zadbanie o to, żeby w razie ewentualnej kontroli wszystkie takie dane było można bez problemu odczytać. Aby wydłużyć żywotność przechowywanych dokumentów, trzeba wziąć pod uwagę:

  • ekspozycję na światło słoneczne
  • temperaturę i wilgoć panujące w pomieszczeniu, w którym przechowujemy akta.

Decydując się na profesjonalne przechowywanie dokumentów, przedsiębiorca może mieć pewność, że jego dokumentacja jest odpowiednio przechowywana. EkoAkta dysponuje przestrzeniami, które powstały specjalnie z myślą o optymalnych warunkach dla dokumentacji papierowej oraz elektronicznej.

Przechowywanie dokumentów w bezpiecznym obiekcie – oferta dla klientów z Konina

W zwykłym biurze trudno zadbać o wysoką ochronę dokumentacji. Oczywiście można inwestować w specjalne bariery logiczne i fizyczne, ale jest to kosztowne przedsięwzięcie. Dodatkowo zaplanowanie takiego systemu ochrony wymaga doświadczenia i zajmuje czas. Współpraca z EkoAktą zdejmuje z barków przedsiębiorcy wszystkie te obowiązki. Dodatkowo taka usługa oznacza:

  • oszczędność miejsca w biurze

Mniej dokumentacji przechowywanej w siedzibie to bardziej przestronne pomieszczenia. Przechowywanie akt poza biurem może więc pozytywnie wpłynąć na komfort pracy.

  • łatwiejsze przenosiny

Przeprowadzka biura to nie tylko konieczność transportu sprzętu i wyposażenia. Bardzo problematyczną sprawą są przenosiny zgromadzonych akt. Oprócz kwestii logistycznych, trudnością jest też zadbanie o bezpieczeństwo procesu. W przeprowadzkowym chaosie łatwo przecież o zagubienia akt, a to może doprowadzić do wycieku informacji i złamania RODO.

  • Możliwość skorzystania z pomocy innego typu

Przechowywanie dokumentów to tylko jedna z opcji dostępnych dla przedsiębiorców z Konina i okolicy. Oprócz tego mogą też zdecydować się na profesjonalną pomoc w zakresie niszczenia akt, archiwizacji i digitalizacji. Współpraca z jednym usługodawcą przy wszystkich tych zadaniach, to znacznie oszczędzenie czasu i wygoda.

Przechowywanie dokumentów to kompleksowa usługa. Specjaliści od początku dbają o komfort klienta. Nasza załoga dostarcza kartony i pomaga w zapakowaniu dokumentacji. W efekcie wszystkie działania przebiegają bardzo sprawnie i nie odciągną Państwa pracowników od wykonywanych przez nich zadań. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat świadczonych usług i odpowiemy na pytania związane z przechowywaniem dokumentów.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2022 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica