Przechowywanie dokumentów - Piaseczno

Piaseczno to miasto województwa mazowieckiego. Dzięki korzystnej lokalizacji, jest atrakcyjne dla przedsiębiorców; leży jedynie kilkanaście kilometrów od stolicy i wlicza się do aglomeracji warszawskiej. Piaseczno może wydać się ciekawe nie tylko ze względu na swój potencjał inwestycyjny. Prywatne osoby docenią to miejsce ze względu na fakt, że organizowane są tutaj takie imprezy jak Open Hard Core Fest oraz Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej. Przy okazji uczestnictwa w tych wydarzeniach, warto przeznaczyć kilka godzin na zobaczenie zabytków miasta, m.in. Dworca Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, Zespołu kościoła pw. św. Anny oraz łaźni żydowskiej.

Przechowywanie dokumentów

Zasady, którymi warto się kierować podczas przechowywania dokumentów

Firmy dysponują różnym typem dokumentacji. Wśród nich można znaleźć m.in. dokumenty pracownicze, podatkowe, księgowe i wiele innych. Aby zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo, trzeba zorganizować odpowiednie warunki przechowywania. Czym się charakteryzują?

Przechowywanie dokumentów może zachodzić w różny sposób i trudno jest wyróżnić uniwersalne zasady, którymi należy kierować się w każdym przypadku. Takie „twarde” obowiązki dotyczą jedynie okresu przechowywania poszczególnych typów dokumentacji. Jeśli chodzi jednak o rodzaj zastosowanych zabezpieczeń i mebli, przepisy nie dają przedsiębiorcom konkretnych rad. Tę decyzję należy podjąć we własnym zakresie.

Część przedsiębiorców z Piaseczna decyduje się samodzielnie zadbać o przechowywanie akt. To może okazać się dobrą opcją, jeśli firma dysponuje dość ograniczonymi zbiorami. Nawet wtedy może jednak pojawić się problem z zabezpieczeniem akt. Z kolei więksi gracze, organizując firmowe archiwum, muszą pamiętać, że takie przechowywanie dokumentów wiąże się z utratą dużej przestrzeni biurowej. Nasi klienci nie muszą przejmować się powyższymi trudnościami. Zadbaliśmy o to, żeby oferta skutecznie rozwiązywała wszystkie te problemy.

Przechowywanie dokumentów w Piasecznie – co jeszcze warto wiedzieć?

Rzetelne przedsiębiorstwo poważnie podchodzi do obowiązków, jakie spoczywają na podmiocie, będącym administratorem danych osobowych. Robi więc wszystko, żeby jego klienci mogli czuć się w stu procentach pewnie. Właśnie w ten sposób działamy. Opracowaliśmy jasny przejrzysty system. Pierwszy krok to odbiór dokumentów z siedziby klienta. Wiemy, że tego typu przedsięwzięcia mogą powodować pewne uciążliwości i utrudniać codzienne funkcjonowanie firmy, dlatego ten etap przeprowadzamy tak szybko, jak jest to możliwe. Następnie akta są transportowane do naszej siedziby. Dzięki systemowi lokalizacji zawsze wiemy, gdzie znajduje się ładunek. Oprócz tego nasi klienci mogą liczyć również na:

  • brakowanie i porządkowanie dokumentacji w taki sposób, żeby przestrzeganie okresów przechowywania było łatwe;
  • fachową utylizację przedawnionych dokumentów.

Obsługujemy klientów z Piaseczna, pobliskich miejscowości oraz z innych części Polski. Z naszej pomocy korzystają przedsiębiorstwa działające w różnych branżach. Wśród nich można znaleźć zarówno mniejsze firmy, jak i korporacje. Staramy się pozostać elastycznymi. Wszystkie zlecenia realizujemy precyzyjnie i terminowo. Zależy nam na świetnej komunikacji z klientami, dlatego oferujemy doradztwo, pomoc i z przyjemnością odpowiadamy na pytania naszych klientów. Zachęcamy do wypróbowania naszych usług. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie, zaangażowanie, kompetencje i znajomość obowiązującego prawa sprawią, że zechcą Państwo zostać z nami na dłużej.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica