Szanowni Klienci! Nasza załoga nieustannie monitoruje aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Nawet w tak wymagających warunkach dążymy do zachowania nieprzerwanej działalności, a przede wszystkim stałej i zgodnej z planem obsługi klientów. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zamówienie można składać z wykorzystaniem dotychczasowych narzędzi: telefonicznie, mailowo, oraz przez stronę www.

Przechowywanie dokumentów Szczecin

Szczecin – stolica województwa zachodniopomorskiego, zlokalizowana przy ujściu rzeki Odry do Zalewu Szczecińskiego. Miasto to istotne centrum naukowe i edukacyjne rejonu. Na jego terenie znajduje się m.in.: Uniwersytet Szczeciński, Pomorska Akademia Medyczna, Akademia Morska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Miasto zachwyca nie tylko swoim malowniczym położeniem, ale też zabytkową: starówką, Wałami Chrobrego, Zamkiem Książąt Pomorskich i wieloma innymi obiektami. Przez Szczecin przebiega europejski Szlak Gotyku Ceglanego oraz Szlak wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk.

Przechowywanie dokumentów w Szczecinie – dlaczego nie warto zaniedbać prawidłowego przetrzymywania akt?

Jednym z najbardziej oczywistych powodów, są problemy z bieżącą działalnością. Jeśli w firmie panuje chaos, trudno o rzeczywiście sprawne działanie. Przepływ dokumentów między pracownikami jest utrudniony. W takie sytuacji nie da się też sprawnie odwołać do konkretnych akt, żeby sprawdzić jakąś informacje. Chaotyczne przechowywanie dokumentów w niezabezpieczonym miejscu zwiększa ryzyko, że z jakiegoś powodu dokument zostanie przez przypadek wyrzucony lub zgubi się w inny sposób. Czasem takie akta nie są bardzo istotne, ale może się zdarzyć, że jest to dokument dużej wagi. Konsekwencje takiego zawieruszenia mogą być przykre, zwłaszcza jeśli właśnie wglądu do tego dokumentu zażyczy sobie klient lub instytucja kontrolująca. Warto wspomnieć również o kwestii bezpieczeństwa poufnych informacji. Firma jest administratorem danych, które udostępniają jej klienci. Jeśli te informacje wpadną w niepowołane ręce, przedsiębiorstwo musi liczyć się z problemami PR-owymi oraz z karami w związku ze złamaniem RODO.

Przechowywanie dokumentów

Z czym wiąże się bezpieczne przechowywanie dokumentów?

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest ocenienie, czy przechowywane dane są rzeczywiście bezpieczne. Należy przeprowadzić analizę ryzyka. Taki proces w każdej firmie wyglądać będzie nieco inaczej. Pod uwagę trzeba wziąć aktualnie zabezpieczenia, wielkość biura, sposób korzystania z dokumentów, dostępne meble itp. Taka analiza powinna pozwolić skonstruować konkretne wnioski i zapoczątkować zmiany w przedsiębiorstwie, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów. Wiele firm działających w Gdańsku nie chce przeznaczać środków na zakup specjalistycznego wyposażenia oraz nowoczesnych zabezpieczeń fizycznych i logicznych. Niekiedy problemem nie jest niewystarczający budżet. Firma możne bowiem chcieć przeznaczyć swoje środki na inwestycję, która się jej finansowo opłaci, a nie jedynie pozwoli zadbać o nieużywaną dokumentację. Bardziej ekonomiczną opcją jest powierzenie akt zewnętrznej firmie, która zajmie się nią w profesjonalny sposób. Tak właśnie działa EkoAkta.

Jak przechowywaniem dokumentów zajmują się profesjonaliści?

W profesjonalnym przechowywaniu dokumentów najważniejsza jest umiejętność dopasowania się do oczekiwań klientów. Firmy, które powierzają nam swoją dokumentację, priorytetowo traktują kwestię bezpieczeństwa i wygody. Z tego powodu:

  • Stosujemy nowoczesne systemy ochrony

Na co dzień wykorzystujemy skuteczne zabezpieczenia fizyczne i logiczne, dzięki którym nikt niepowołany nie może dostać się do akt naszych klientów. Dbałość o tę kwestę pozwoli Państwu spokojnie skupić się na czynnościach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

  • Opracowaliśmy specjalną platformę online

Część osób, które z rezerwą odnosi się do pomysłu przechowywania dokumentów poza firmą, obawia się, że to rozwiązanie znacznie utrudni im dostęp do akt. Wychodzimy z założenia, że korzystanie z naszych usług ma Państwo ułatwić życie i usprawnić procesy zachodzące w firmie. Klienci, którzy z nami współpracują, mają ułatwiony dostęp do dokumentacji – mogą do niej zajrzeć w wybranym momencie, dzięki naszej platformie online.

  • Proponujemy dużo więcej niż przechowywanie dokumentów

Nasza oferta została skonstruowana w taki sposób, żeby mogli Państwo zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Oprócz przechowywania akt, oferujemy również bezpieczną utylizację dokumentów oraz ich profesjonalną archiwizację.

Kompleksowe usługi na terenie całego Szczecina:

Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2021 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Internetica