Powierz niszczenie zweryfikowanemu i wykwalifikowanemu personelowi
Chroń swoje informacje dzięki bezpiecznym pojemnikom
Uzyskaj dostęp do bezpiecznej i wydajnej infrastruktury niszczącej
Niszcz dokumenty zgodnie z RODO
Skorzystaj z 18 lat doświadczenia w Polsce
Sprawdź jak możesz pomóc środowisku!

Jak to robimy?

1
Przyjęcie zlecenia
przyjęcie zlecenia niszczenia nośników informacji
2
Dostarczenie pojemników
bezpłatne dostarczenie bezpiecznych pojemników: 50l, 70l, 120l, 240l, 250l, 600l
3
Wymiana pojemników
wymiana zabezpieczonych pojemników według ustalonego harmonogramu wizyt
4
Protokół odbioru
wystawienie elektronicznego protokołu odbioru pojemników
8
Nagranie procesu
możliwość uczestnictwa w procesie niszczenia lub otrzymania kopii filmu
7
Certyfikat
wystawienie certyfikatu zniszczenia zawartości pojemników
6
Strzeżony obiekt
niszczenie w strzeżonym obiekcie według normy DIN 66399 do 3 stopnia utajnienia
5
Bezpieczny transport
monitorowany systemem GPS transport dokumentów do instalacji niszczącej

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Czy zastanawiasz się czasem, co dzieje się z wrażliwymi informacjami Twojego przedsiębiorstwa? Czy masz pewność, że wszystkie dane osobowe lub informacje poufne są zgodnie z prawem i standardami niszczone? Czy Twoi pracownicy nie poświęcają zbyt dużo czasu na niszczenie w niskowydajnych niszczarkach biurowych zamiast poświęcić się działalności podstawowej firmy?Jeśli nie wiesz, jak odpowiedzieć na te pytania, poznaj nasze propozycje usprawnienia procesu niszczenia dokumentów i akt.

 

Bezpieczne niszczenie dokumentów – dlaczego to takie ważne?

 • Dziś informacje to cenne zasoby, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej – ujawnienie poufnych danych może oznaczać poważne zagrożenie dla ciągłości działania.
 • Jeśli przetwarzasz dane osobowe, podlegasz szczególnym przepisom w tym zakresie – nie warto ryzykować ich ujawnienia, a tym samym narażać się na potencjalne kary.
 • Niszcząc zbędne dokumenty, dla których minął ustawowy okres przechowywania, uwalniasz cenne miejsce na aktualne potrzeby.
 • Niszczenie dużych ilości dokumentów to wyzwanie operacyjne, które kosztuje czas i pieniądze. Jeśli myślisz, że sam zrobisz to taniej.

Niszczenie dokumentów – co możemy dla Ciebie zrobić?

 • Uwolnimy Cię od obowiązku niszczenia dokumentów i akt we własnym zakresie, co pozwoli Tobie i Twoim pracownikom skupić się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa.
 • W ramach usługi niszczenia dokumentów i akt dostarczymy i odbierzemy pojemniki, a Ty otrzymasz stosowny certyfikat zniszczenia potwierdzający realizację obowiązków ustawowych.
 • Na życzenie nagramy dla Ciebie cały proces niszczenia lub umożliwimy udział Twoich pracowników w procesie niszczenia.

Niszczenie dokumentów – Jak to robimy?

 • Dostarczamy pojemniki do Twojej siedziby, a jeśli już je masz, protokolarnie je odbieramy i transportujemy do profesjonalnej niszczarni.
 • Utylizacja dokumentów zawartych w pojemnikach odbywa się zgodnie z normami (DIN 99399, ISO 27001, ISO 9001).
 • Wystawiamy stosowny certyfikat zniszczenia.
 • Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo wrażliwych informacji.
 • Na życzenie nagramy dla Ciebie cały proces niszczenia, lub umożliwimy udział w Twoich pracowników w procesie.

Co jeszcze możemy zrobić?

 • Dostosujemy harmonogram wizyt stosownie do tempa zapełniania pojemników.
 • Odbierane dokumenty transportujemy zabezpieczonym samochodem, który podlega monitorowaniu przez system nawigacji satelitarnej.
 • Jeśli chcesz zniszczyć inne nośniki informacji, takie jak dyski twarde, płyty CD czy DVD, taśmy back-up lub inne.
 • Możesz nam także oddać zbędny sprzęt elektryczny lub elektroniczny (drukarki, kserokopiarki, komputery itp.), który zgodnie z prawem zutylizujemy.

Dlaczego warto zamówić usługę niszczenia dokumentów?

Oszczędność – Bezpieczeństwo – Wygoda

 • Nie ponosisz kosztów zakupu profesjonalnego sprzętu do niszczenia dokumentów
 • Oszczędzasz czas swój i swoich pracowników – usługa nie wymaga Twojego zaangażowania
 • Pojemniki na dokumenty są zabezpieczone indywidualnym zamkiem, który uniemożliwia dostęp osobom nieuprawnionym
 • Niszczenie dokumentów odbywa się w siedzibie Ekoakta z uwzględnieniem rygorystycznych norm bezpieczeństwa
 • Harmonogram wymiany pojemników jest ustalany zgodnie z Twoimi potrzebami
 • Dokumenty do zniszczenia umieszczasz w pojemnikach zlokalizowanych we własnej firmie

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica