Niszczenie dokumentów w systemie bezpiecznych aluminiowych pojemników

Czy zastanawiasz się czasem, co dzieje się z wrażliwymi informacjami Twojego przedsiębiorstwa? Czy masz pewność, że wszystkie dane osobowe lub informacje poufne są zgodnie z prawem i standardami niszczone? Czy Twoi pracownicy nie poświęcają zbyt dużo czasu na niszczenie w niskowydajnych niszczarkach biurowych zamiast poświęcić się działalności podstawowej firmy?

Jeśli nie wiesz, jak odpowiedzieć na te pytania, poznaj nasze propozycje usprawnienia procesu niszczenia dokumentów i akt.

 

Bezpieczne niszczenie dokumentów – dlaczego to takie ważne?

 • Dziś informacje to cenne zasoby, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej – ujawnienie poufnych danych może oznaczać poważne zagrożenie dla ciągłości działania.
 • Jeśli przetwarzasz dane osobowe, podlegasz szczególnym przepisom w tym zakresie – nie warto ryzykować ich ujawnienia, a tym samym narażać się na potencjalne kary.
 • Niszcząc zbędne dokumenty, dla których minął ustawowy okres przechowywania, uwalniasz cenne miejsce na aktualne potrzeby.
 • Niszczenie dużych ilości dokumentów to wyzwanie operacyjne, które kosztuje czas i pieniądze. Jeśli myślisz, że sam zrobisz to taniej, poznaj fakty.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • Uwolnimy Cie od obowiązku niszczenia dokumentów i akt we własnym zakresie, co pozwoli Tobie i Twoim pracownikom skupić się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa.
 • W ramach usługi niszczenia dokumentów i akt dostarczymy i odbierzemy pojemniki, a Ty otrzymasz stosowny certyfikat zniszczenia potwierdzający realizację obowiązków ustawowych.
 • Na życzenie nagramy dla Ciebie cały proces niszczenia lub umożliwimy udział Twoich pracowników w procesie niszczenia.
 • Wreszcie, możesz przystąpić do programu CSR pod nazwą Ekoaktywni.com, w którym zamawiając usługę niszczenia będziesz zbierał punkty wymienne na nagrody, a jednocześnie pomożesz środowisku.

Niszczenie dokumentów – Jak to robimy? 

 • Dostarczamy pojemniki do Twojej siedziby, a jeśli już je masz, protokolarnie je odbieramy i transportujemy do profesjonalnej niszczarni.
 • Utylizacja dokumentów zawartych w pojemnikach odbywa się zgodnie z normami (DIN 99399, ISO 27001, ISO 9001).
 • Wystawiamy stosowny certyfikat zniszczenia.
 • Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo wrażliwych informacji.
 • Na życzenie nagramy dla Ciebie cały proces niszczenia, lub umożliwimy udział w Twoich pracowników w procesie.

Co jeszcze możemy zrobić?

 • Dostosujemy harmonogram wizyt stosownie do tempa zapełniania pojemników.
 • Odbierane dokumenty transportujemy zabezpieczonym samochodem, który podlega monitorowaniu przez system nawigacji satelitarnej.
 • Jeśli chcesz zniszczyć inne nośniki informacji, takie jak dyski twarde, płyty CD czy DVD, taśmy back-up lub inne, dowiedz się więcej tutaj.
 • Możesz nam także oddać zbędny sprzęt elektryczny lub elektroniczny (drukarki, kserokopiarki, komputery itp.), który zgodnie z prawem zutylizujemy.

Dlaczego warto zamówić usługę niszczenia dokumentów?

Oszczędność – Bezpieczeństwo – Wygoda

 • Nie ponosisz kosztów zakupu profesjonalnego sprzętu do niszczenia dokumentów
 • Oszczędzasz czas swój i swoich pracowników – usługa nie wymaga Twojego zaangażowania
 • Pojemniki na dokumenty są zabezpieczone indywidualnym zamkiem, który uniemożliwia dostęp osobom nieuprawnionym
 • Niszczenie dokumentów odbywa się w siedzibie Ekoakta z uwzględnieniem rygorystycznych norm bezpieczeństwa
 • Harmonogram wymiany pojemników jest ustalany zgodnie z Twoimi potrzebami
 • Dokumenty do zniszczenia umieszczasz w pojemnikach zlokalizowanych we własnej firmie
Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie księgowość powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2019 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Internetica