Specjalnie zabezpieczone samochody
Przejrzystość i porządek
Oszczędzasz czas i miejsce
Posiadamy niezbędne zezwolenia, licencje i wysoką polisę OC
Zgodność z RODO
Skorzystaj z 18 lat doświadczenia w Polsce
Powierzasz dokumenty zweryfikowanemu i wykwalifikowanemu personelowi

Jak to robimy?

1
Przygotowanie materiałów w siedzibie Klienta
pakowanie dokumentów do kartonów archiwizacyjnych zgodnie ze wskazaniem klienta według ustalonego klucza
2
Przeniesienie dokumnetacji
pracownicy Ekoakta przenoszą dokumentację do specjalnie zabezpieczonego pojazdu
3
Trasport archiwów
transport odbywa się pod nadzorem systemu nawigacji satelitarnej i pod okiem zawodowego konwojenta
4
Wypakowanie i ułożenie dokumentów
wypakowanie i ułożenie dokumentów następuje zgodnie z ustaloną topografią nowego archiwum

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Transport archiwów to ważny element całego procesu przechowywania dokumentów. Jest on nieodzownym punktem, gdy archiwa muszą zostać przeniesione z jednego miejsca do drugiego, np. w przypadku relokacji archiwów, lub oddelegowania przechowywania dokumentów firmie zewnętrznej. Transport archiwów może być trudny i stresujący. Wymaga on od odpowiedzialnych za organizację transportu archiwów przestrzegania wysokich standardów bezpieczeństwa i dbałości o dokumenty. Z tego powodu warto skorzystać z usługi transportu dokumentów oferowanej przez firmę Ekoakta. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Przewóz a relokacja — czym się różnią

Przewóz archiwów to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania standardów bezpieczeństwa, dlatego transport dokumentów jest zwykle realizowany przez firmy transportowe, które oferują specjalistyczne usługi związane z przewozem archiwów.

Przed przystąpieniem do przewozu archiwów, należy je odpowiednio przygotować. Ważne jest, aby dokumenty zostały uporządkowane i skatalogowane, a następnie zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu. Warto również sporządzić spis dokumentów, aby ułatwić kontrolę nad ich przemieszczeniem. Podczas przewozu archiwów istotne jest także przestrzeganie standardów bezpieczeństwa, które gwarantują ochronę dokumentów przed zniszczeniem, utratą lub kradzieżą. Specjalistyczna firma transportowa powinna stosować odpowiednie zabezpieczenia mechaniczne, takie jak: specjalne pudełka, palety, lub plomby zabezpieczające przed otwarciem przesyłki, niezależnie od tego, czy jest to przewóz, czy relokacja. Jednak czym się różnią te dwa pojęcia?

Relokacja archiwów

Relokacja archiwów to proces przenoszenia dokumentów z jednego miejsca do innego. Zwykle dotyczy to przenoszenia dokumentów między instytucjami lub przenoszenia archiwów do nowego miejsca przechowywania. Przewóz archiwów to właściwie to samo, ale nie zawsze równa się trwałemu przeniesieniu dokumentów do innego archiwum.

Przygotowanie do transportu archiwów

Przygotowanie do transportu archiwów jest kluczowym elementem procesu przewozu dokumentów, a jego właściwe wykonanie wpływa na bezpieczeństwo i jakość przemieszczenia archiwów. W ramach tego procesu niezbędne jest przede wszystkim przygotowanie dokumentów do transportu archiwów. Jak to zrobić?

W przypadku relokacji archiwów konieczne jest zweryfikowanie stanu dokumentów oraz ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, zabrudzeniem lub innymi czynnikami zewnętrznymi. Dokumenty powinny być uporządkowane i spakowane w sposób zapewniający bezpieczeństwo podczas transportu archiwów.

Przygotowanie dokumentów do transportu archiwów obejmuje także weryfikację poprawności i kompletności dokumentacji, takiej jak listy przewozowe, upoważnienia do odbioru przesyłki, zgodność z przepisami dotyczącymi przewozu archiwów oraz wszelkie inne niezbędne dokumenty.

Ważnym elementem przygotowania do transportu archiwów jest zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania dokumentów podczas transportu. W zależności od rodzaju dokumentów konieczne może być zastosowanie specjalnych opakowań lub dodatkowych zabezpieczeń.

Planowanie i koordynacja transportu archiwów to kolejny ważny element całego procesu. Należy odpowiednio zaplanować termin przewozu archiwów, wybrać odpowiednią firmę transportową, uwzględnić specyficzne wymagania dotyczące transportu archiwów oraz zapewnić odpowiednie zabezpieczenia podczas przewozu.

Warto pamiętać, że przewóz archiwów wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto zlecić ten proces profesjonalnej firmie transportowej. Taka firma dysponuje odpowiednim sprzętem oraz wiedzą na temat specyfiki transportu archiwów, co zapewni bezpieczeństwo i jakość transportu.

Wybór odpowiedniej firmy transportowej

Wybór odpowiedniej firmy transportowej jest równie ważny co przygotowanie dokumentów do transportu archiwów. Firmy transportowe specjalizujące się w transporcie archiwów oferują wysoką jakość usług i doświadczenie w dziedzinie przewozu archiwów. Przy wyborze firmy transportowej należy kierować się kryteriami takimi jak: doświadczenie, referencje, jakość usług, a także standardy bezpieczeństwa.

Ważnym czynnikiem przy wyborze firmy transportowej jest jej doświadczenie. Firma transportowa, której zlecisz transport swoich dokumentów, powinna posiadać doświadczenie w transporcie archiwów oraz wiedzę na temat procedur związanych z przewozem dokumentów. Warto również sprawdzić referencje, opinie i oceny innych klientów, którzy korzystali z usług danej firmy transportowej.

Jakość usług oferowanych przez firmę transportową to kolejny ważny element, który powinien mieć wpływ na ostateczną decyzję. Dobra firma transportowa oferuje nie tylko transport archiwów, ale także odpowiednie zabezpieczenie dokumentów podczas przewozu. Warto sprawdzić, jakie usługi dodatkowe oferuje dana firma, na przykład: usługi archiwizacyjne, przechowywanie dokumentów, czy digitalizację dokumentów.

Standardy bezpieczeństwa to kolejny element, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy transportowej. Firma transportowa powinna przestrzegać wysokich standardów bezpieczeństwa i dbać o dokumenty podczas transportu. Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia stosowane przez firmę podczas transportu archiwów, na przykład: zabezpieczenia mechaniczne, oznaczenia i etykiety informujące o zawartości przewożonych dokumentów.

O czym pamiętać, by bezpiecznie przewieźć dokumenty

Aby bezpiecznie przewieźć dokumenty, szczególnie archiwalne, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak odpowiednie zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniami mechanicznymi, zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania dokumentów, wybór odpowiedniego środka transportu oraz zabezpieczenie dokumentów przed kradzieżą. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze dokumenty dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.

Przewóz dokumentów z archiwum, do archiwum, to zadanie wymagające szczególnych środków ostrożności i uwagi. Niezależnie od tego, czy przewozimy dokumenty na krótkie odległości, czy dalekie trasy, zawsze musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam uniknąć uszkodzeń, zgubienia lub kradzieży ważnych dokumentów.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie dokumentów. Przed rozpoczęciem transportu należy sprawdzić, czy dokumenty zostały odpowiednio skatalogowane i opisane, a także czy są w dobrym stanie technicznym. Następnie dokumenty należy odpowiednio zapakować. Najlepiej użyć specjalnych, trwałych i bezpiecznych pudełek lub teczek, które zapewnią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zniszczeniem w trakcie transportu.

Należy również zapewnić odpowiednie warunków przechowywania dokumentów podczas transportu. Dokumenty powinny być przechowywane w miejscach wolnych od wilgoci i źródeł ciepła. Ważne jest także, aby unikać ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne, które może uszkodzić papier i zatrzeć jego treść.

Nie mniej ważny jest wybór odpowiedniego środka transportu. W przypadku większych ilości dokumentów należy zdecydować się na przewóz za pomocą samochodów dostawczych. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku należy wybrać sprawdzoną i solidną firmę transportową, która posiada odpowiedni sprzęt i doświadczony personel.

Podczas transportu warto również zadbać o właściwe zabezpieczenie dokumentów przed kradzieżą. Zawsze należy dbać o to, aby dokumenty były transportowane w zamkniętych i zabezpieczonych pojazdach, a także, aby były dostępne tylko dla uprawnionych osób.

Przewóz archiwów przez specjalistyczną firmę — dlaczego warto

Przewóz archiwów to proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Bezpieczeństwo i jakość transportu dokumentów są kluczowe dla każdej firmy, która chce zadbać o swoje archiwa. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej, która specjalizuje się w relokacji archiwów.

Pierwszym powodem, który przemawia za skorzystaniem z usług specjalistycznej firmy transportowej, jest gwarancja bezpieczeństwa dokumentów. Tego typu firmy dysponują odpowiednim sprzętem oraz wiedzą na temat specyfiki transportu archiwów, co zapewnia bezpieczeństwo i ochronę dokumentów podczas całego procesu transportu archiwów. Dzięki temu można mieć pewność, że dokumenty nie ulegną uszkodzeniu, a ich integralność zostanie zachowana.

Dodatkowo skorzystanie z usług firmy transportowej, to (wbrew pozorom) oszczędność czasu i pieniędzy. Firma ta zajmuje się kompleksowym przygotowaniem dokumentów do transportu archiwów oraz koordynacją całego procesu transportu. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu oraz uniknąć kosztów związanych z nieprawidłowym przewozem dokumentów.

Firma transportowa oferuje także różne rodzaje przewozu archiwów, takie jak transport wewnętrzny, zewnętrzny, między oddziałami lub na dłuższe dystanse. Oferuje również usługi dodatkowe, takie jak składowanie dokumentów czy archiwizacja elektroniczna. Dzięki temu można wybrać usługi, które najlepiej odpowiadają potrzebom danej firmy i całkowicie spersonalizować ofertę do własnych potrzeb.

Warto też wspomnieć, że profesjonalne firmy transportowe często oferują możliwość śledzenia przesyłki. Firmy takie umożliwiają monitorowanie przesyłki w czasie rzeczywistym oraz informują klienta na bieżąco o jej aktualnym stanie. Dzięki temu można mieć pewność, że dokumenty dotrą na czas oraz w stanie nienaruszonym.

Poza tym firmy transportowe są (lub powinny być!) objęte ubezpieczeniem. Dzięki temu w przypadku nieprawidłowego przewozu dokumentów klient może otrzymać odszkodowanie za ewentualne szkody.

Warto podkreślić, że relokacja archiwów to proces wymagający profesjonalnego podejścia i doświadczenia. Skorzystanie z usług specjalistycznej firmy transportowej to gwarancja bezpieczeństwa oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Przewóz archiwów — regulacje prawne

Transport dokumentów jest jednym z kluczowych procesów, które wymagają szczególnej uwagi w zakresie bezpieczeństwa i ochrony poufności danych. W związku z tym istnieją regulacje prawne, które określają niektóre, ważne aspekty w tym temacie.

Jednym z podstawowych dokumentów regulujących transport dokumentów jest ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z jej przepisami, administrator danych osobowych jest odpowiedzialny za zabezpieczenie danych przed ich utratą, zniszczeniem, uszkodzeniem lub dostępem osób nieupoważnionych. W przypadku transportu dokumentów administrator danych musi zapewnić odpowiednie środki ochrony, takie jak np. zabezpieczenie transportu poprzez zastosowanie zabezpieczeń fizycznych i technicznych.

Kolejnym istotnym aktem prawnym dotyczącym transportu dokumentów jest rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 28 kwietnia 2011 r. w sprawie warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać archiwa oraz ich wyposażenie. Rozporządzenie to określa m.in. wymagania dotyczące sposobu przechowywania, transportu i eksploatacji archiwów.

Warto zaznaczyć, że przepisy prawne regulujące przewóz archiwów różnią się w zależności od kraju i regionu. W Polsce, oprócz ww. aktów prawnych, istnieją także inne przepisy prawne, które określają wymagania dotyczące transportu dokumentów. Należy też pamiętać, że przepisy prawne dotyczące transportu dokumentów nie tylko mają na celu zapewnienie ochrony poufności i bezpieczeństwa dokumentów, ale także chronią przed kradzieżami i nieuprawnionym dostępem do danych. Wszelkie naruszenia przepisów prawnych mogą skutkować sankcjami administracyjnymi lub karnymi.

Warto podkreślić, że korzystanie z usług profesjonalnych firm transportowych jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi. Firmy te posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie transportu dokumentów i są w stanie zapewnić pełne zabezpieczenie dokumentów podczas transportu i relokacji archiwów.

Transport archiwów z Ekoakta

Jeśli szukasz profesjonalnej i bezpiecznej firmy, która zatroszczy się o przewóz Twoich archiwów, to Ekoakta jest doskonałym wyborem. Nasza firma ma ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie transportu dokumentów, a obsłużyliśmy już ponad 20 000 zadowolonych Klientów.

Dodatkowo posiadamy aż trzy oddziały niszczące i cztery archiwa, co daje nam możliwość przechowywania i przewożenia dokumentów w różnych częściach kraju. Wszystkie nasze oddziały są wyposażone w niezbędne zezwolenia i licencje, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich dokumentów.

Jako firma specjalizująca się w przewozie archiwów i dokumentów, znamy się na tym doskonale. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić Ci kompleksową obsługę w zakresie relokacji archiwów i transportu dokumentów.

Kiedy korzystasz z usług Ekoakta, możesz być pewien, że Twoje dokumenty są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane podczas transportu. Wszystkie dokumenty są starannie pakowane i zabezpieczane, aby uniknąć uszkodzeń lub zagubienia podczas transportu.

Jesteśmy dumni z naszego wyniku w jakości obsługi klientów — aż 99,6% osób korzystających z naszej oferty to zadowoleni Klienci, którzy doceniają m.in. fachowości i terminowości naszych usług. Nasza firma dba o to, aby przewóz archiwów był dla Ciebie jak najmniej uciążliwy, a cały proces został wykonany w terminie.

Zaufaj profesjonalistom, skorzystaj z usług Ekoakta i ciesz się spokojem wiedząc że Twoje dokumenty są w dobrych rękach. Już dzisiaj skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.