Niszczenie Dokumentów Siedlce

Siedlce leżą w województwie mazowieckim. Pełnią funkcję istotnego ośrodka lokalnego o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i gospodarczym. Cyklicznie organizowane są tutaj takie imprezy jak Rock Open Air Festival oraz Międzynarodowy Festiwal Standardów Jazzowych. W Siedlcach dawniej prężnie rozwijał się przemysł ciężki. Po transformacji zakłady zamknięto i obecnie w miejscowości najważniejszą rolę odgrywa przemysł przetwórczy, m.in. maszynowy, mechaniczny i spożywczy.

Dokumenty do zniszczenia

Nowoczesne podejście do niszczenia dokumentów w Siedlcach

Cyfrowy zapis informacji cieszy się w przedsiębiorstwach coraz większą popularnością. To zainteresowanie wynika z kilku powodów. Oszczędność miejsca, kosztów związanych z przechowywaniem i zabezpieczenie akt przed zniszczeniem to najważniejsze kwestie. Nadal jednak w prawie każdej firmie spotkamy się z dokumentacją papierową. Nowoczesne podejście do niszczenia dokumentów powinno obejmować wsparcie klientów w niszczeniu obu tych typów nośników. Właśnie w ten sposób proces utylizacji akt traktuje firma EkoAkta, oferująca swoje usługi podmiotom działającym w Siedlcach i w okolicach.

Rzetelny usługodawca zajmujący się utylizacją musi pamiętać o tym, jakie wymogi prawne spoczywają na jego klientach. Te w dużej mierze wynikają Z RODO. Zgodnie z treścią rozporządzenia, firma, również podczas niszczenia dokumentów realizuje swoją funkcję administratora danych osobowych. Przedsiębiorca jest zobowiązany prawnie do tego, żeby zapewnić informacjom odpowiednią ochronę.

Profesjonalne niszczenie akt – czym różni się o samodzielnie przeprowadzonego procesu

  • zwiększone bezpieczeństwo

Niszczenie dokumentów ze specjalistami jest dużo bezpieczniejsze, niż używanie firmowych niszczarek. Skutecznie działające instalacje niszczące nie wymagają podziału dokumentacji na mniejsze sekcje, wypinania akt z koszulek, czy z segregatorów. Proces odbywa się w chronionym obiekcie, wyposażonym w zabezpieczenia logiczne i fizyczne. O zwiększonym bezpieczeństwie decyduje jeszcze jedna kwestia. Po zrealizowanym procesie odzyskanie danych jest praktycznie niemożliwe.

  • oszczędność czasu

Sprawne zarządzanie czasem to jedna z wielu spraw, które musi kontrolować przedsiębiorca. Należy rozważnie podejść do tej kwestii, by nie przeznaczać dużych zasobów czasowych na działania, niemające bezpośredniego wpływu na kondycję przedsiębiorstwa. Niszczenie dokumentów, chociaż jest istotnym procesem, nie powinno w znacznym stopniu angażować czasu pracowników. Współpraca z profesjonalnym usługodawcą sprawia, że zatrudnione osoby i przedsiębiorca mogą w pełni skupić się na ważniejszych obowiązkach.

  • wygoda

Znika potrzeba zakupu zaawansowanych urządzeń niszczących. Firmy zlecające utylizację na zewnątrz nie muszą też określać konkretnych procedur postępowania i zastanawiać się, jak zaplanować proces, aby przebiegł on jak najsprawniej. Przedsiębiorca nie musi też borykać się z trudnościami związanymi z wyznaczeniem odpowiedniego stanowiska do utylizacji. W tym miejscu należy również podkreślić to, że zleceniodawca może sam wybrać, jak bardzo chce być zaangażowany w proces. To od niego zależy, czy chce być świadkiem niszczenia, czy może woli przekazać dokumentację specjalistom i przypomnieć sobie o utylizacji dopiero w momencie, w którym otrzyma oficjalny certyfikat zrealizowania usługi.

Korzystanie z profesjonalnej pomocy daje firmie pewność, że wszystkie przepisy dotyczące utylizacji dokumentów są przestrzegane. Taka współpraca ze specjalistą pozwala więc zabezpieczyć się nie tylko przed wyciekiem informacji, ale także przed konsekwencjami takiego incydentu: grzywnami i utratą zaufania ze strony klientów.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica