Przechowywanie dokumentów Łódź

Łódź – najważniejszy ośrodek akademicki, przemysłowy i kulturalny regionu. Sytuuje się na podium (trzecie miejsce) pod względem liczby ludności. Znajduje się tutaj sześć uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Ta ostatnia uczelnia, a dokładniej jej historia (Łódź była centrum przemysłu filmowego) oraz znani na całym świecie absolwenci sprawiły, że wielu osobom to miasto kojarzy się przede wszystkim ze sztuką filmową. Architektura początkowo może nie zachęcać do zwiedzania, z powodu swojego przemysłowego charakteru, ale warto oprzeć się temu wrażeniu i poświęcić chwilę na poznanie najciekawszych miejsc Łodzi.

Przechowywanie dokumentów w Łodzi

Każdy przedsiębiorca, który zna obowiązujące przepisy, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe przechowywanie akt. Jeśli o to nie zadba, bardzo trudno będzie mu utrzymać w ryzach zgromadzoną dokumentację. Brak odpowiedniego, wyznaczonego miejsca, w których pracownicy firmy mogliby przechowywać akta, skutkuje takimi nieprzyjemnymi incydentami, jak zagubienie umów, faktur itp. lub ich zniszczenie. To nie tylko utrudnia codzienną pracę zatrudnionych osób i powoduje niemałą frustrację. Co więcej, taki nieporządek może sprawić, że na firmę zostanie nałożona kara. Wynika to z faktu, że na przedsiębiorstwie spoczywają określone terminy przechowywania poszczególnych typów dokumentów. Instytucje kontrolne mogą żądać od nas przedstawienia niektórych akt, czego, oczywiście, nie będziemy w stanie zrobić, jeśli zgubią się one przez chaos i nieporządek panujące w naszej firmie. Takiego problemu można w prosty sposób uniknąć. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowani usługodawcy, oferujący przechowywanie dokumentów w Łodzi.

Przechowywanie dokumentów

O co należy zadbać, wyznaczając miejsce do przechowywania dokumentów?

Najważniejszą kwestią jest wydzielenie takiego miejsca, które pozwoli na stworzenie bariery fizycznej między dokumentacją, a osobami nieuprawnionymi do zapoznania się z przechowywanymi informacjami. Jest to szczególnie ważne w niewielkich firmach, przyjmujących interesantów w tym samym pomieszczeniu, w których wykonują służbowe obowiązki. Większe firmy mają nieco ułatwione zadanie, bo dysponują oddzielnymi przestrzeniami, w których stworzono archiwa. W mniejszych biurach jest to niemożliwe. Obowiązki wynikające z zasad przechowywania dokumentacji i ochrony danych osobowych spoczywają na każdym przedsiębiorcy i z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia to, jaką przestrzenią dysponuje firma. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorstwo powinno indywidualnie zaplanować proces przechowywania akt, tak żeby zasady były dopasowane do jego sposobu funkcjonowania. Utrudnieniami stają się tutaj brak doświadczenia oraz ograniczenia związane z budżetem na zabezpieczenia lub z brakiem miejsca. W takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką proponuje EkoAkta.

Jak przechowujemy dokumenty?

Wybór naszych usług wiąże się z następującymi korzyściami:

  • Dbają Państwo o porządek we własnej firmie

Przeniesienie procesu przechowywania dokumentów na zewnątrz sprawia, że znika problem chaosu i zagraconego biura. W efekcie pracownicy mogą cieszyć się bardziej uporządkowaną przestrzenią.

  • Zwiększone bezpieczeństwo wrażliwych informacji

Korzystanie z pomocy specjalistów sprawia, że do zera spada ryzyko wycieku danych i poniesienia z tego powodu konsekwencji w postaci kar finansowych. W naszych archiwach znaleźć można szereg nowoczesnych zabezpieczeń logicznych i fizycznych. O to, aby procedury bezpieczeństwa były przestrzegane, dba doskonale przygotowana i przeszkolona załoga EkoAkty.

  • Archiwizacja i utylizacja na wyciągnięcie ręki

Jeśli Państwa akta będą przechowywane poza firmą, zlecenie archiwizacji dokumentów lub utylizacji będzie jeszcze łatwiejsze. W ten sposób nie tylko oszczędza się czas. Dzięki temu, że działamy kompleksowo, nie będą musieli się Państwo stresować poszukiwaniami innymi usługodawców.

  • Wygodny dostęp

Państwa dokumenty będą poza siedzibą firmy, ale to nie znaczy, że dostęp do nich będzie utrudniony. Sprawnie odszukają Państwo wybrane akta, dzięki naszej platformie online.

W jakich dzielnicach Łodzi działają nasi klienci?

Andrzejów, Bałuty-Centrum, Bałuty Zachodnie, Chojny, Chojny-Dąbrowa, Dolina Łódki, Doły, Górniak, Os. im. Józefa Montwiłła-Mireckiego, Julianów-Marysin-Rogi, Karolew-Retkinia Wschód, Os. Katedralna, Koziny, Lublinek-Pienista, Łagiewniki, Mileszki, Nad Nerem, Nowosolna, Olechów-Janów, Osiedle nr 33, Piastów-Kurak Radogoszcz, Retkinia Zachód-Smulsko, Rokicie, Ruda, Stare Polesie, Śródmieście-Wschód, Stary Widzew, Stoki-Sikawa-Podgórze, Teofilów-Wielkopolska, Widzew-Wschód, Wiskitno, Os. Wzniesień Łódzkich, Zarzew, Zdrowie-Mania, Złotno

Skanowanie dokumentów Łódź – Skanowanie dokumentacji Łódź

Niszczenie dokumentów to nie jedyna dziedzina w której się specjalizujemy – oferujemy również usługi z zakresu skanowania dokumentów – digitalizacja dokumentów Łódź.

Archiwizowanie dokumentów Łódź – Archiwizacja dokumentów Łódź – Archiwizacja danych Łódź

Oprócz niszczenia skanowania i digitalizacji dokumentów posiadamy w ofercie również usługi archiwizacji dokumentów, a także usługę archiwizacja danych Toruń.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.