Przechowywanie dokumentów Wrocław

Wrocław – miasto w południowo-zachodniej części Polski, stolica województwa dolnośląskiego i czwarta miejscowość w kraju pod względem liczby ludności. Zachwyca przepięknym rynkiem, z dwoma Ratuszami i charakterystycznymi kamienicami. Będąc we Wrocławiu, warto poświęcić chwilę na zobaczenie m.in. Pergoli i Hali stulecia, Panoramy Racławickiej czy Starego Cmentarza Żydowskiego. Do miasta co roku przyjeżdża sporo turystów oraz studentów, rozpoczynających naukę na Uniwersytecie Wrocławski, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Medycznym, Ekonomicznym i Przyrodniczym.

Przechowywanie dokumentów we Wrocławiu

Kwestia zabezpieczenia dokumentacji to coś, na co powinien zwracać uwagę każdy przedsiębiorca – zarówno ten, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciel dużej, prężnie rozwijającej się firmy. Wynika to z faktu, że na każdym tym podmiocie spoczywają takie same obowiązki, dotyczące okresów przechowywania dokumentów i przestrzegania RODO oraz zapisów krajowych, odnoszących się do ochrony danych osobowych. Ustawowo określono, jak długo należy przechowywać dany typ akt. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest znajomość tych terminów i przechowywanie swoje dokumentacji pracowniczej, podatkowej, księgowej i innej zgodnie z nimi. Chaos w firmie i brak odpowiedniego miejsca na przechowywanie akt sprawia, że łatwo jest zgubić lub zwyczajnie zniszczyć jeden z takich cennych dokumentów. Zgubienie to również narażenie się na grzywny wynikające z nieprzestrzegania zasad ochrony danych osobowych klientów, kontrahentów i partnerów. Konsekwencji braku odpowiedniego miejsca do przechowywania jest tak wiele i mogą być one dla firmy tak szkodliwe, że zdecydowanie warto zadbać o tę sprawę i poświęcić jej należytą uwagę.

Przechowywanie dokumentów

Jak należy właściwie przechowywać dokumenty?

Odpowiednie przechowywanie akt powinno wiązać się z precyzyjnym określeniem ograniczeń w danym przedsiębiorstwie. Takie ograniczenia mogą mieć różny charakter. Czasem wynikają z braku miejsca. W niewielkich biurach trudniej jest zorganizować miejsce do przechowywania akt, bo szafy, półki, regały i inne meble tego typu sprawiają, że przestrzeń robocza dodatkowo się pomniejsza. Przeszkodą w stworzeniu bezpiecznych warunków dla przechowywanych akt może być też brak odpowiednich zabezpieczeń budynku. W niektórych branżach jest to szczególnie ważne, bo wyciek informacji mógłby całkowicie zaprzepaścić wysiłki związane np. z rozwojem nowego produktu i zmniejszyć szansę firmy na pokonanie konkurencji. Nawet w mniej skrajnych przypadkach wyciek danych może mieć fatalne skutki. Żeby temu zapobiec, przedsiębiorca musi zaplanować indywidualnie dopasowany do firmy sposób ochrony akt. Nierzadko łatwiej jest po prostu powierzyć to zadanie specjalistom, takim jak Ekoakta.

Jakie korzyści wiążą się ze współpracą z profesjonalną firmą, zajmującą się przechowywaniem dokumentów?

  • Więcej miejsca w biurze

Ta korzyść jest szczególnie ważna dla przedsiębiorstw, które dysponują bardzo ograniczoną przestrzenią. Przekazanie przechowywania dokumentów na zewnątrz sprawi, że przestrzeń robocza się powiększy.

  • Skuteczna ochrona informacji zawartych w dokumentach

Aby zapewnić wysoki standard ochrony swoim aktom, Państwa firma musiałaby ponieść koszty związane z zakupem nowoczesnej infrastruktury. Ekoakta posiada system zabezpieczeń logicznych i fizycznych, dzięki którym dokumentacja naszych klientów jest doskonale chroniona.

  • Łatwy dostęp do innych przydatnych usług z zakresu zarządzania dokumentacją

Oprócz obowiązku przechowywania dokumentów, przedsiębiorca musi zadbać również o bezpieczną utylizację akt. Obok niszczenia akt w specjalnych instalacjach, możemy zaproponować Państwu również archiwizację zgromadzonej dokumentacji.

Wybierając nasze usługi, nie muszą się Państwo obawiać utrudnionego dostępu do dokumentów – nasi klienci mają nieprzerwany dostęp do akt, dzięki specjalnej platformie internetowej.

Przechowywanie akt na terenie Wrocławia – w jakich częściach miasta działamy?

Bieńskowice, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Huby, Jagodno, Jerzmanowo-Janołtów-Starachowice-Osiniec, Karłowice-Różanka, Klecina, Kleczków, Kowale, Krzyki-Partynice, Księże, Kuźniki, Leśnica, Lipa Piotrkowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Ołtaszyn, Oporów, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, Plac Grunwaldziki, Polanowice-Poświętne-Ligota, Powstańców Śląskich, Pracze Odrzańskie, Przedmieścia Oławskie, Przedmieścia Świdnickie, Psie Pole-Zawidawie, Sołtysowice, Stare Miasto, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Szczepin, Świniary, Tarnogaj, Widawa, Wojszyce, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Żerniki

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica