Niszczenie Dokumentów Elbląg

Elbląg leży w województwie warmińsko-mazurskim, na styku Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Wiślanych. Pełni m.in. funkcję istotnego ośrodka przemysłu ciężkiego. Dynamicznie rozwijają się tu również zakłady przemysłu meblarskiego i spożywczego. Miasto uznawane jest też za ważny ośrodek akademicki regionu. Działa tu m.in. wydział Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

Zniszczone dokumenty

Utylizacja akt – jak to zrobić właściwie?

W każdej firmie z czasem pojawi się konieczność utylizacji przedawnionych akt. Taka dokumentacja wymaga właściwych procedur niszczenia, bo w umowach, fakturach, deklaracjach podatkowych, czy dokumentacji pracowniczej zawarte są wrażliwe dane, które nie mogą wydostać się na światło dzienne. Wprowadzenie procedur bezpieczeństwa i zatroszczenie się o utylizację firmowych zbiorów czasem niestety koliduje z działalnością przedsiębiorstwa.

W wielu przypadkach już sama organizacja procesu może być dużym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie potężnych, rozwiniętych działalności, dysponujących bogatymi zbiorami. O chaos i problem ze sprawnym przeprowadzeniem poszczególnych etapów niszczenia nie jest trudno również w mniejszych przedsiębiorstwach. Przedstawiciele obu tych grup mogą borykać się z brakiem czasu lub z brakiem odpowiedniej infrastruktury. Czasem przeszkodą jest też to, że masowym niszczeniem dokumentacji musi zająć się pracownik lub pracowniczka, która przez utylizację nie jest w stanie skupić się na swoich regularnych obowiązkach.

Obok wyzwań organizacyjnych należy uwzględnić jeszcze wyzwania związane z bezpieczeństwem. Przedsiębiorstwo, będąc administratorem danych osobowych, zawartych w dokumentacji, musi zapewnić im odpowiednią ochronę. Niestety w praktyce nawet zniszczenie dokumentów nie daje pewności, że informacje są bezpiecznie. Znane są przypadki, gdy dane zostały odtworzone z papierowych ścinków. Jeśli przedsiębiorca zaniedba procedury bezpieczeństwa, może zostać obarczony wysokimi karami za złamanie RODO. Jak poradzić sobie z organizacją tego procesu i nie dopuścić do wcześniej wspomnianych błędów? Odpowiedzią jest nawiązanie współpracy z usługodawcą specjalizujących się w niszczeniu dokumentów. Właśnie taką usługę proponuje swoim klientom firma Ekoakta.

Nowoczesny sposób na niszczenie dokumentów w Elblągu

Profesjonalne przedsiębiorstwa oferujące usługi w tym zakresie starają się wyjść naprzeciw potrzebom klientów. Widać to m.in. w tym, jak skonstruowana jest oferta. Jedną z bardzo wygodnych opcji jest możliwość wyboru preferowanej organizacji procesu niszczenia. Ekipa usługodawcy może zarówno zostawić pojemniki w firmie klienta (odbiór nastąpi po pewnym czasie, gdy pojemniki się napełnią), jak i od razu zabrać przedawnioną dokumentację. Od odbiorcy usług zależy również to, jak przeprowadzona będzie sama utylizacja. Istnieje możliwość, aby jej pierwszy etap przeprowadzić w siedzibie klienta (opcja utylizacji mobilnej). Standardowym rozwiązaniem jest przewiezienie akt od razu do instalacji utylizującej.

Każdy etap realizacji zadania przeprowadzany jest z najwyższą troską o bezpieczeństwo. Nie ma tu miejsca na żadne potknięcia, bo ekipa rygorystycznie trzyma się określonych procedur. Pojemniki, w których przewożone są dokumenty, dobrze chronią zawartość, a akta od razu, po odebraniu od klienta, trafiają do utylizacji.

Do pozostałych istotnych zalet współpracy z profesjonalistami należy zaliczyć:

  • oszczędność czasu

Utylizacja przebiega sprawnie, a przedsiębiorca nie musi przeznaczać własnych zasobów czasowych na organizację i dopatrywanie procesu.

  • likwidacja ryzyka wycieku danych

Informacje zawarte w aktach są świetnie zabezpieczone, toteż właściciel firmy nie musi martwić się ewentualnymi karami za naruszenie RODO.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.