Niszczenie Dokumentów Elbląg

Elbląg leży w województwie warmińsko-mazurskim, na styku Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Wiślanych. Pełni m.in. funkcję istotnego ośrodka przemysłu ciężkiego. Dynamicznie rozwijają się tu również zakłady przemysłu meblarskiego i spożywczego. Miasto uznawane jest też za ważny ośrodek akademicki regionu. Działa tu m.in. wydział Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

Zniszczone dokumenty

Utylizacja akt – jak to zrobić właściwie?

W każdej firmie z czasem pojawi się konieczność utylizacji przedawnionych akt. Taka dokumentacja wymaga właściwych procedur niszczenia, bo w umowach, fakturach, deklaracjach podatkowych, czy dokumentacji pracowniczej zawarte są wrażliwe dane, które nie mogą wydostać się na światło dzienne. Wprowadzenie procedur bezpieczeństwa i zatroszczenie się o utylizację firmowych zbiorów czasem niestety koliduje z działalnością przedsiębiorstwa.

W wielu przypadkach już sama organizacja procesu może być dużym wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie potężnych, rozwiniętych działalności, dysponujących bogatymi zbiorami. O chaos i problem ze sprawnym przeprowadzeniem poszczególnych etapów niszczenia nie jest trudno również w mniejszych przedsiębiorstwach. Przedstawiciele obu tych grup mogą borykać się z brakiem czasu lub z brakiem odpowiedniej infrastruktury. Czasem przeszkodą jest też to, że masowym niszczeniem dokumentacji musi zająć się pracownik lub pracowniczka, która przez utylizację nie jest w stanie skupić się na swoich regularnych obowiązkach.

Obok wyzwań organizacyjnych należy uwzględnić jeszcze wyzwania związane z bezpieczeństwem. Przedsiębiorstwo, będąc administratorem danych osobowych, zawartych w dokumentacji, musi zapewnić im odpowiednią ochronę. Niestety w praktyce nawet zniszczenie dokumentów nie daje pewności, że informacje są bezpiecznie. Znane są przypadki, gdy dane zostały odtworzone z papierowych ścinków. Jeśli przedsiębiorca zaniedba procedury bezpieczeństwa, może zostać obarczony wysokimi karami za złamanie RODO. Jak poradzić sobie z organizacją tego procesu i nie dopuścić do wcześniej wspomnianych błędów? Odpowiedzią jest nawiązanie współpracy z usługodawcą specjalizujących się w niszczeniu dokumentów. Właśnie taką usługę proponuje swoim klientom firma Ekoakta.

Nowoczesny sposób na niszczenie dokumentów w Elblągu

Profesjonalne przedsiębiorstwa oferujące usługi w tym zakresie starają się wyjść naprzeciw potrzebom klientów. Widać to m.in. w tym, jak skonstruowana jest oferta. Jedną z bardzo wygodnych opcji jest możliwość wyboru preferowanej organizacji procesu niszczenia. Ekipa usługodawcy może zarówno zostawić pojemniki w firmie klienta (odbiór nastąpi po pewnym czasie, gdy pojemniki się napełnią), jak i od razu zabrać przedawnioną dokumentację. Od odbiorcy usług zależy również to, jak przeprowadzona będzie sama utylizacja. Istnieje możliwość, aby jej pierwszy etap przeprowadzić w siedzibie klienta (opcja utylizacji mobilnej). Standardowym rozwiązaniem jest przewiezienie akt od razu do instalacji utylizującej.

Każdy etap realizacji zadania przeprowadzany jest z najwyższą troską o bezpieczeństwo. Nie ma tu miejsca na żadne potknięcia, bo ekipa rygorystycznie trzyma się określonych procedur. Pojemniki, w których przewożone są dokumenty, dobrze chronią zawartość, a akta od razu, po odebraniu od klienta, trafiają do utylizacji.

Do pozostałych istotnych zalet współpracy z profesjonalistami należy zaliczyć:

  • oszczędność czasu

Utylizacja przebiega sprawnie, a przedsiębiorca nie musi przeznaczać własnych zasobów czasowych na organizację i dopatrywanie procesu.

  • likwidacja ryzyka wycieku danych

Informacje zawarte w aktach są świetnie zabezpieczone, toteż właściciel firmy nie musi martwić się ewentualnymi karami za naruszenie RODO.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica