Niszczenie Dokumentów Mysłowice

Mysłowice to miasto województwa śląskiego. Zlokalizowane jest w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Do istotnych zabytków należy kościół farny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny z XIV wieku oraz barokowo-klasycystyczny kościół filialny pod wezwaniem św. Krzyża. Do cyklicznych atrakcji, które przyciągają osoby z całej Polski, można zaliczyć festiwal AlterFest oraz Festiwal Multimedialny Mediawave.

Niszczenie dokumentów

Kiedy zdecydować się na pomoc w utylizacji akt? Niszczenie dokumentów w Mysłowicach

Niektóre niewielkie działalności gospodarcze generują tak małą ilość akt, że samodzielnie mogą w skuteczny sposób zadbać o utylizację dokumentacji. W większości przypadków niszczenie dokumentów wykonane we własnej siedzibie wiąże się z pewnymi uciążliwościami. Można do nich zaliczyć:

  • hałas

Nawet nowoczesne urządzenia niszczące, chwalone przez producentów za ich ciche działanie, nadal generują dźwięki, które można uznać za uciążliwe. Jeśli niszczarka działa przez dłuższy czas, pracownikom może być ciężko skupić się na ich obowiązkach. Ten problem jest szczególnie dotkliwy w małych biurach oraz w przestrzeniach typu open space.

  • chaos

Żeby zutylizować dokumenty w warunkach firmowych, najpierw trzeba je wyjąć z teczki/segregatora, wyjąć z koszulki, a następnie umieścić w niszczarce. Przy masowym niszczeniu łatwo o nieporządek, co sprzyjać może zgubieniu niektórych akt.

  • zaniedbanie regularnych obowiązków

Czas poświęcony na niszczenie dokumentów można wykorzystać w lepszy sposób. Jeśli przedsiębiorstwo gromadzi dużo akt, należy nastawić się na to, że w proces niszczenia trzeba będzie zaangażować kilka osób, które w tym czasie zaniedbują swoje regularne, codzienne działania.

O profesjonalnym niszczeniu dokumentów powinny pomyśleć wszystkie firmy z Mysłowic, którym zależy na uniknięciu tych problemu. Znaczenia nie ma wielkość przedsiębiorstwa ani to, w jakiej branży działa. Każdy podmiot może bowiem skorzystać na usprawnionym, gładko przeprowadzonym procesie oraz podwyższonej ochronie danych osobowych.

Jak o bezpieczeństwo informacji dbają profesjonaliści?

EkoAkta stara się w jak największym stopniu dopasować do potrzeb konkretnego klienta. Dzięki temu zleceniodawcy mogą liczyć na komfort, płynący np. ze skorzystania z opcji obserwowania utylizacji. Oprócz tego firma oferuje opcję utylizacji mobilnej, polegającej na tym, że pierwszy etap niszczenia przeprowadzany jest w pojeździe podstawionym pod siedzibę klienta. Takie warianty są szczególnie przydatne przedsiębiorcom, którym zależy na tym, żeby mieć jak najwyższą kontrolę nad przeprowadzaną utylizacją.

Bezpieczne niszczenie dokumentów musi być realizowane według konkretnych zasad. Oznacza to, że absolutnie nie należy doprowadzać do sytuacji, w której nieupoważniona osoba ma szansę zapoznać się z treścią dokumentacji. Specjaliści zaradzili temu problemowi, wykorzystując system bezpiecznych pojemników. Z ich pomocą można zadbać o wygodny transport dokumentacji z siedziby klienta do instalacji utylizującej. Pojemniki służą również jako kontenery, które można ustawić w firmie i składować w nich na bieżąco dokumentację, przeznaczoną do zniszczenia.

Ochrona danych osobowych to sprawa, której przedsiębiorca absolutnie nie powinien zaniedbać. Firma pełni funkcję administratora danych osobowych. Oznacza to, że będzie odpowiedzialna za wszelkie wycieki informacji. Współpraca z profesjonalistami pozwala cieszyć się pewnością, że podczas niszczenia danych nie dojdzie do żadnego złamania RODO. To pewny sposób na uniknięcie kar grzywny za złamanie przepisów.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica