Niszczenie Dokumentów Warszawa - Niszczenie Dokumentacji Warszawa

Warszawa usytuowana jest na skrzyżowaniu głównych autostrad; dodatkowo przechodzą przez nią m.in. linie towarowych linii kolejowych oraz przepływa Wisła. Miasto nie jest jedynie stolicą administracyjną kraju – to również stolica finansowa, handlowa i kulturalna. Zachęca nie tylko inwestorów, ale też ich turystów. Tej drugiej grupie do gustu przypadnie m.in. Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik.

Panorama Warszawy z Pałacu Kultury późną nocą

Niszczenie dokumentów w Warszawie, a kwestie bezpieczeństwa

Usługa niszczenia dokumentacji w profesjonalny i w pełni bezpieczny sposób to odpowiedź na zapotrzebowanie, które przedstawia wiele przedsiębiorstw. Wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność pozbycia się przedawnionych lub/i niepotrzebnych akt, należy wprowadzić określone procedury. Powinny one przede wszystkim uwzględniać kwestie bezpieczeństwa. Warto też zatroszczyć się o to, żeby zaplanowany proces nie kolidował z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa.

Problem bezpiecznego niszczenia zyskał na aktualności wraz z wejściem w życie RODO i nie zanosi się na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Wzrost troski o ochronę danych osobowych to jak najbardziej pozytywne zjawisko. Każdy przedsiębiorca powinien respektować krajowe i europejskie przepisy związane z ochroną danych osobowych z m.in. dwóch powodów.

Bardzo duża ilość przenoszonych dokumentów do zniszczenia

Po pierwsze: przestrzeganie prawa jest obligatoryjne, a jeśli przedsiębiorca z jakiegoś powodu złamie te zasady, będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Po drugie: troska o dane, które klienci powierzają przedsiębiorcy, sprawia, że taka firma obdarzana jest zaufaniem. To działa też w drugą stronę – wydostanie się na jaw chronionych danych to prosty przepis na problemy wizerunkowe. To również problemy z utrzymaniem współpracy z dotychczasowymi klientami oraz ze zdobyciem nowych klientów.

Wprowadzenie odpowiednich procedur bezpieczeństwa nie zawsze jest bezproblemowym i płynnym procesem. Czasem zdarza się, że na drodze przedsiębiorcy może pojawić się kilka przeszkód. Jedną z nich może być np. zbyt mały metraż biura. Załóżmy, że prowadzimy niewielką działalność gospodarczą w Warszawie i nadszedł czas, kiedy musimy przeprowadzić masowe niszczenie dokumentów. Jeśli w tym samym pomieszczeniu przyjmujemy też klientów, trudno będzie nam odseparować stanowisko pracy osoby niszczącej od osób, które nie powinny mieć dostępu do danych osobowych, znajdujących się w aktach. Takie i inne ograniczenia, które wynikają z indywidualnego charakteru prowadzenia działalności, należy koniecznie wziąć pod uwagę, przy formułowaniu strategii dotyczących bezpieczeństwa.

Niszczenie dokumentów, a bieżąca działalność firmy

Skuteczna utylizacja dokumentów absolutnie nie powinna kolidować z realizacją zadań pracowników firmy. Niestety w niektórych sytuacjach to może być problemem. Niszczenie dokumentów samodzielnie zawsze wiąże się z oddelegowanie tego obowiązku zatrudnionym osobom. W efekcie nie mogą one w tym czasie wykonywać swoich regularnych obowiązków. Oszczędności, wynikające z rezygnacji z pomocy profesjonalnej firmy są często pozorne.

Zawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w niszczeniu dokumentów w Warszawie, wiąże się z korzyściami związanymi zarówno z bezpieczeństwem, jak i z organizacją pracy. W efekcie nie muszą martwić się Państwo o:

  1. kwestie związane z ochroną danych osobowych

Dzięki profesjonalnym instalacjom niszczącym oraz wdrożeniu procedur bezpieczeństwa cały proces odbywa się sprawnie, a do dokumentacji nie mają dostępu osoby nieupoważnione. Również sami pracownicy, zajmujący się niszczeniem, nie mają okazji zapoznać się z treścią dokumentacji. Powierzenie zadania profesjonalistom sprawia, że do zera spada ryzyko złamania wytycznych RODO. To z kolei daje przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa – dane jego klientów będą chronione, a to z kolei sprawia, że nie będzie on musiał zaprzątać sobie głowy ewentualnymi grzywnami, związanymi z wyciekiem wrażliwych informacji

  1. czasochłonność przedsięwzięcia

Samodzielne niszczenie dokumentów może zajmować dużo czasu oraz angażować pracowników przedsiębiorstwa. Powierzenie tego zadania specjalistom sprawia, że czynnik czasochłonności całkowicie przestaje mieć znaczenie. Załoga firmy może więc w spokoju wykonywać swoje obowiązki, a niszczeniem zajmie się podmiot, który jest w stanie to wykonać rzetelnie, bezpiecznie i ekspresowo.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica