Przechowywanie dokumentów Bielsko-Biała

Bielsko Biała to miasto zlokalizowane w południowej części Polski. Przepływa przez nie rzeka Biała, a mieszkańcy mogą się cieszyć bliskim sąsiedztwem przepięknych terenów, bo miejscowość leży u stóp Beskidów. Na jej  terenie znajdziemy m.in. zakłady przemysłowe elektrotechniczne i samochodowe i to właśnie z tymi gałęziami przemysłu głównie kojarzy się miasto. Oprócz tego coraz większą wagę zyskuje tu włókiennictwo. Do roku 1998 Bielsko Biała pełniła rolę stolicy województwa; obecnie jest siedzibą powiatu ziemskiego i grodzkiego.

Przechowywanie dokumentów Bielsko Biała

Na terenie Bielska Białej intensywnie rozwija się przedsiębiorczość, a to oznacza, że można spotkać się tutaj z zapotrzebowaniem na usługi związane z zarządzaniem aktami. Jedną z nich jest przechowywanie dokumentów. To istotna czynność, chociaż niektóre firmy nie doceniają jej znaczenia dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że firmy są zobowiązane prawnie do przechowywania akt. Dla każdego typu dokumentacji sprecyzowano określone okresy przechowywania. Aby ich przestrzegać, zgromadzone przez firmę akta winny być nie tylko właściwie przechowywane, ale też i zarchiwizowane.

Tutaj należy zaznaczyć, że przechowywanie akt nie oznacza archiwizacji, chociaż często te pojęcia są ze sobą mylone. Firmy, takie jak Ekoakta, oferują obie te usługi. Warto jednak wiedzieć o tym, że archiwizacja polega na uporządkowaniu dokumentów, podczas gdy samo przechowywanie może być również chaotyczne. Przedsiębiorstwa mające nieporządek w swojej dokumentacji mogą odnotować spowolnienie procesów oraz problemy z szybkim odpowiadaniem na zapytania klientów. Dopiero profesjonalna archiwizacja dokumentów, połączona z bezpiecznym przechowywaniem jest w stanie zapewnić:

  • lepszą kontrolę nad zgromadzoną dokumentacją

Uporządkowane akta pozwalają przestrzegać wcześniej wspomnianych okresów przechowywania. Dzięki nim przedsiębiorca wie też, kiedy należy zutylizować akta.

  • lepszą ochronę danych osobowych

Jeśli dokumenty są dobrze uporządkowane i przechowywane w miejscu, które wyklucza dostęp niepowołanych osób, przedsiębiorca nie musi martwić się o to, że nie dopełni swoich obowiązków, wynikających z funkcji administratora danych osobowych.

  • sprawniejsze procesy w firmie

Niedbałe przechowywanie akt i brak ich segregacji sprawiają, że pracownik często ma problem z uzyskaniem dostępu do dokumentu, który jest mu potrzebny do wykonywania obowiązków służbowych. W praktyce oznacza to wydłużenie procesów, a nierzadko wiąże się też ze sporą frustracją.

Przechowywanie dokumentów

Przechowywanie dokumentów przez Ekoaktę

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz znajomości obowiązujących przepisów, jesteśmy w stanie zaproponować Państwa dokumentacji wysokie standardy ochrony. Nasze dokumenty przechowujemy w specjalnych pomieszczeniach, chronionych zabezpieczeniami o charakterze logicznym i fizycznym.

Decydując się na powierzenie nam przechowywania dokumentów, nadal mają Państwo nieprzerwany dostęp do akt. W tym celu zaprojektowaliśmy naszą platformę online. Z jej pomocą mogą Państwo szybko skorzystać z wybranego dokumentu o dowolnej porze.

Profesjonalne przechowywanie dokumentów to tylko jednak z usług, które oferujemy. Aby kompleksowo zadbać o dokumentację, należy ją odpowiednio zarchiwizować. Tym zadaniem zajmują się u nas profesjonalni archiwiści, którzy stworzą w pełni funkcjonalne archiwum, znacznie ułatwiające korzystanie z akt. Oprócz tego proponujemy również bezpieczną utylizację. Ta usługa przyda się każdemu przedsiębiorcy, któremu zależy na zniszczeniu akt z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Bielsko Biała – kto korzysta z naszych usług?

Aleje Sułkowskiego, Aleksandrowice, Os. Beskidzkie, Biała Krakowska, Dolne Przedmieście, Górne Przedmieście, Os. Grunwaldzkie, Hałcnów
Kamienica, Os. Karpackie, Komorowice, Osiedle Langiewicza, Leszczyny, Lipnik, Os. Mieszka I, Mikuszowice, Obszary, Olszówka, Os. Kopernika, Os. Złote Łany, Os. Słoneczne, Stare Bielsko, Stare Miasto, Straconka, Os. Śródmiejskie, Śródmieście, Wapienica, Os. Wojska Polskiego, Złote Łany, Żywieckie Przedmieście

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica