Przechowywanie Dokumentów Gliwice

Gliwice to miasto zlokalizowane w południowej Polsce, na Górnym Śląsku. Chociaż nie jest najpopularniejszym celem turystów, znajdziemy tutaj atrakcyjną ofertę kulturalną oraz rekreacyjną. To również ważne miejsce dla rozwoju biznesu. Na terenie Gliwic znaleźć można atrakcyjne tereny inwestycyjne. To również jedno z najlepiej skomunikowanych polskich miast, bo przecinają się tutaj dwie autostrady. Miasto słynie z przemysłu ciężkiego i górnictwa kamiennego, ale z czasem coraz częściej znaleźć tu można przedsiębiorstwa działające w branży nowoczesnych technologii.

Przechowywanie dokumentów Gliwice

Prawidłowe przechowywanie dokumentów i archiwizacja dokumentów to obowiązek przedsiębiorcy. Zdecydowanie nie warto tej czynności traktować jedynie jako zagadnienia organizacyjnego; niedopatrzenia na tym polu mogą bowiem kosztować firmę duże straty wizerunkowe, a nawet poważne problemy z prawem. Do takiego rozwoju sytuacji może dojść, gdy dokumentacja ulegnie zagubieniu. Jeśli przechowywana jest w niewłaściwych warunkach, przedsiębiorca może mieć trudności z namierzeniem konkretnych akt. To prowadzić może do:

  • Nieprzestrzegania okresów przechowywania

Każdy typ dokumentacji firmowej ma określony okres przechowywania i firma jest zobowiązana do jego przestrzegania. Nie może dojść więc do sytuacji, gdy przedsiębiorca zbyt szybko zutylizuje akta lub przechowuje je zbyt długo. Rozgardiasz w zgromadzonych aktach niestety utrudnia utrzymanie w ryzach dokumentów.

  • Nieprzestrzegania RODO

Grzywny za niezapewnienie odpowiedniej ochrony danym osobowym klientów i kontrahentów sięgają monstrualnych kwot. Każda firma administruje takimi informacjami, a to oznacza, że musi zapewnić im właściwą ochronę – zabezpieczyć przed kradzieżą lub innym nieautoryzowanym dostępem. Jak łatwo się domyślić, ochrona informacji zawartych w dokumentacji będzie sporym wyzwaniem, jeśli akta nie są przechowywane we właściwych warunkach.

Przechowywanie dokumentów

Jak zaplanować prawidłowe przechowywanie dokumentów?

Istotne jest m.in. wydzielenie odpowiedniej przestrzeni. Winna być ona w taki sposób oddzielona od klientów, aby nie mogli oni mieć dostępu do akt. W małych firmach może to być spore wyzwanie. Niebagatelną rolę odgrywają również zabezpieczenia o charakterze przeciwpowodziowym i przeciwpożarowym. Firmy chcące zapewnić swoim aktom kompleksową ochronę, muszą wziąć pod uwagę również takie czynniki losowe.

Zabezpieczenie biura, kupno profesjonalnych mebli i odpowiednie przydzielenie dostępów poszczególnym pracownikom to złożone, czasochłonne i często kosztowne procesy. Warto zastanowić się, czy bardziej opłacalnym wariantem nie będzie zlecenie przechowywania dokumentów zewnętrznemu podmiotowi.

Profesjonalne przechowywanie dokumentów z Ekoaktą

Ekoakta to firma z wieloletnim doświadczeniem. Wszystkie metody, które wykorzystujemy w codziennej pracy, charakteryzują się wysoką efektywnością i są w stanie zapewnić Państwa dokumentacji optymalną ochronę. Aby spełnić oczekiwania naszych klientów, zaplanowaliśmy szereg sprawdzonych procedur. Dzięki nim mamy pod kontrolą wszystkie przechowywane akta.

Nasze skuteczne funkcjonowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie świetnie przeszkolona załoga. To ona czuwa nad tym, aby dokumentacja papierowa oraz akta zapisane na nośnikach elektronicznych znajdowały się w dobrze dopasowanych warunkach. Naszą siłą jest też odpowiednia infrastruktura. Nowoczesne zabezpieczenia wykluczają ryzyko kradzieży i przedostania się Państwa informacji w niepowołane ręce.

W jakich częściach Gliwic działają nasi klienci?

Bojków, Brzezinka, Czechowice, Kopernik, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju, Ostropa, Politechnika, Sikornik, Sośnica, Stare Gliwice,, Szobiszowice, Śródmieście, Trynek, Wilcze Gardło, Wojska Polskiego, Wójtowa Wieś, Zatorze, Żerniki, Żwirki i Wigury

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica