Przechowywanie dokumentów - Włocławek

Włocławek to jedno z miast województwa kujawsko-pomorskiego. Pod względem ludności sytuuje się na trzecim miejscu w regionie. Miejscowość wyróżnia się m.in. bardzo atrakcyjną lokalizacją w centralnej części kraju; przez jego obszar przebiega droga krajowa, a nieopodal znajduje się autostrada. W mieście działa Państwowa Uczelnia Zawodowa, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Kujawska Szkoła Wyższa. Osoby odwiedzające Włocławek powinny zwrócić uwagę na Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gotyckie kościoły św. Witalisa i Jana Chrzciciela, Muzeum Diecezjalne, Pałac Biskupi oraz Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dokumenty do zniszczenia

Jakie problemy pojawiają się przy planowaniu procesu przechowywania akt?

Podmioty, które decydują się przechowywać dokumentację w swojej siedzibie, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że po drodze mogą spotkać się z kilkoma, istotnymi utrudnieniami, takimi jak:

  • kurcząca się przestrzeń
    To, jak szybko przybywa dokumentacji, zależy od wielu czynników, m.in. od sposobu działania przedsiębiorstwa. Jeśli przyrost akt jest duży, konieczny będzie zakup dodatkowych mebli do przechowywania. Czasem niestety po prostu brakuje miejsca, żeby je ustawić. W efekcie w biurze zaczyna panować chaos, a jego funkcjonalność drastycznie się zmniejsza. Wybór profesjonalnego przechowywania dokumentów to alternatywa dla wynajmowania kolejnych przestrzeni pod archiwum i dla przeprowadzki do większej siedziby.
  • wydatki na infrastrukturę zabezpieczającą
    Przedsiębiorcy, którzy kompleksowo podchodzą do ochrony firmowych informacji, starają się zapewnić aktom profesjonalną ochronę. Dotyczy ona nie tylko zabezpieczenia przed kradzieżą, ale też np. ochrony ppoż. Nowoczesne systemy monitoringu i inne rozwiązania są jednak bardzo kosztowne. Czasem ich instalacja może być dodatkowo utrudniona przez względy konstrukcyjne konkretnego budynku. Z nami nie muszą Państwo ponosić wszystkich tych wydatków. Jesteśmy na bieżąco z nowoczesnymi zabezpieczeniami logicznymi i fizycznymi. Oprócz tego świetnie znamy obowiązujące przepisy.

Bezpieczeństwo przechowywania dokumentów we Włocławku

Wszystkie nasze procedury powstały z myślą o bezpieczeństwie informacji naszych klientów. Lata doświadczenia pozwoliły nam opracować najskuteczniejsze metody. Wiemy, jak weryfikować poziom ochrony i jakie działania wdrożyć, żeby wydłużyć żywotność akt. W naszych obiektach panują korzystne warunki, dopasowane do rodzaju nośnika. Troszczymy się o odpowiedni dobór temperatury i wilgotności. W efekcie wszystkie akta zachowują świetną kondycję przez długi czas i w żaden sposób nie tracą na swojej funkcjonalności.

Przechowywanie dokumentów z EkoAktą to również komfort dla klienta. Szybko zajmiemy się załadunkiem Państwa dokumentacji do specjalnych kartonów, a następnie akta wyruszą w podróż do naszej siedziby. Proces nie wymaga więc z Państwa strony żadnych żmudnych przygotowań. Komfort dotyczy również późniejszego korzystania z dokumentacji. Gdy któryś z naszych klientów potrzebuje oryginalnych akt, przewozimy takie dokumenty do jego siedziby. Na Państwa prośbę wyślemy też kopię drogą elektroniczną oraz zapewnimy łatwy dostęp do akt na miejscu.

Nasza załoga z przyjemnością przybliży Państwu, na czym dokładnie polega przechowywanie dokumentów we Włocławku. Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta obejmuje również wiele innych usług, takich jak np. archiwizacja dokumentów. Wszystkie mają na celu wspomóc Państwa w zarządzaniu swoimi aktami. Klienci, przekazujący nam te ważne obowiązki, mogą w pełni skupić się na innych czynnościach, mających bezpośredni wpływ na wzrost ich przedsiębiorstwa.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica