Przechowywanie dokumentów Gdańsk

Gdańsk – miasto zlokalizowane w północnej Polsce, stolica województwa pomorskiego. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzą aglomerację trójmiejską (Trójmiasto). To jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych nad Morzem Bałtyckim. Najważniejsze lokalne ośrodki edukacyjne to Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych. Gdańsk to ważne miejsce na kulturalnej mapie Polski. Odbywają się tu takie ważne festiwale jak: Festiwal Szekspirowski, Festiwal Teatrów Ulicznych Feta czy Mozartiana, Solidarity of Arts. Odwiedzając miasto, warto zobaczyć na własne oczy Dwór Artusa, Ratusz, Drogę Królewską i wiele innych.

Przechowywanie dokumentów w Gdańsku – co jeśli ten proces nie jest odpowiednio zaplanowany?

Każde większe przedsięwzięcie dotyczące organizacji firmy warto najpierw precyzyjnie zaplanować. Podobnie jest z przechowywaniem dokumentów. Należy wziąć pod uwagę to, jak dużymi zasobami akt dysponujemy, ile mamy przestrzeni oraz na jakie niebezpieczeństwa jesteśmy szczególnie narażeni. Warto wspomnieć, że problemy z bezpieczeństwem przechowywania dokumentów nie muszą wynikać tylko z czynników z zewnątrz. Czasem w firmie panuje taki chaos, że akta po prostu mogą się zapodziać. To szkodliwe z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze – zgubienie dokumentów spowoduje problemy z ochroną danych osobowych klientów, a za złamanie RODO mogą czekać spore kary. Po drugie, w razie ewentualnej kontroli, nie będziecie Państwo mogli okazać wymaganej dokumentacji. Po trzecie, zdarzają się sytuacje, że klient żąda od nas jakiejś informacji, albo chce wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Nie da się spełnić  jego oczekiwań, jeśli nie przechowuje się akt w dobry sposób. Jak łatwo się domyślić, to może spowodować nie tylko utratę tego klienta, ale też straty wizerunkowe.

Przechowywanie dokumentów

Jak odpowiednio przechowywać dokumenty firmowe?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w jednoznaczny sposób, bo strategia obejmująca sposób przechowywania akt powinna być dopasowana do tego, jak działa dane przedsiębiorstwo. Przede wszystkim konieczne jest wydzielenie przestrzeni, które ochronią dokumentację przez wzrokiem nieuprawnionych osób. To może okazać się wyzwaniem w firmach, w których pracownicy wykonują obowiązki w tym samym pomieszczeniu, w którym przyjmują klientów. Do przechowywania akt używa się specjalnych regałów, szaf oraz segregatorów i teczek. W większych biurach ich ustawienie nie jest problemem (przedsiębiorcy mogą za to zmagać się z problemem przeniesienia tak obszernej dokumentacji np. podczas przeprowadzki). W mniejszych przestrzeniach może to stanowić poważną trudność. W biurach o ograniczonym metrażu wstawienie dodatkowych szaf może prowadzić do aranżacyjnej katastrofy i znacznie utrudnić użytkowanie przestrzeni. Wszystkie te problemy znikają, jeśli firma decyduje się przechowywać akta na zewnątrz i skorzystać z naszej pomocy.

Co robimy, żeby Państwa dokumenty były z nami bezpieczne?

Ochrona danych, które powierzają nam nasi klienci jest dla nas priorytetem. Dbamy o odpowiednie zabezpieczenie:

  • Konstruując odpowiednie procedury

Ekoakta działa jak dobrze naoliwiony mechanizm. Każdy członek załogi doskonale wie, jakie reguły działania należy stosować, żeby zapewnić Państwa dokumentom najwyższą ochronę. Dzięki doświadczeniu, wiemy jak opracowywać praktyczne sposoby, żeby utrzymać wysokie standardy, które sobie narzuciliśmy.

  • Starannie dobierając naszych pracowników

W szeregach Ekoakty znaleźć można jedynie świetnie przeszkolone osoby. To one są siłą naszej firmy i pozwalają realizować zlecenia sprawnie i przede wszystkim skutecznie.

  • Inwestując w nowoczesne rozwiązania

Odpowiednie zasady postępowania i profesjonalna załoga to nie wszystko, co możemy Państwu zaproponować. Nowoczesna infrastruktura jest równie ważna. To dzięki niej nikt niepowołany nigdy nie znajdzie się w pobliżu akt naszych klientów, a Państwo mogą spokojnie zająć się ważniejszymi sprawami związanymi z prowadzeniem firmy. Dzięki tej infrastrukturze nie tylko dbamy o bezpieczeństwo przechowywanych akt, ale możemy zaproponować również szereg innych usług, m.in. archiwizowanie akt i utylizację. Działamy kompleksowo, dlatego z naszą pomocą mogą Państwo w całościowy sposób zadbać o swoje dokumenty.

W których częściach Gdańska działają nasi klienci?

Dzielnice:

Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec-Górki Zachodnie, Letnica, Matarnia, Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Orunia-Św. Wojciech-Lipce, Osowa, Piecki-Migowo, Przeróbka, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Suchanino, Śródmieście, Ujeściscko-Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa-Młyniec, Zaspa-Rozstaje, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Skanowanie dokumentów Gdańsk – Skanowanie dokumentacji Gdańsk

Niszczenie dokumentów to nie jedyna dziedzina w której się specjalizujemy – oferujemy również usługi z zakresu skanowania dokumentów – digitalizacja dokumentów Gdańsk.

Archiwizowanie dokumentów Gdańsk – Archiwizacja dokumentów Gdańsk – Archiwizacja danych Gdańsk

Oprócz przechowywania dokumentów posiadamy w ofercie również usługi archiwizacji dokumentów, a także usługę archiwizacja danych Gdańsk.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica