Niszczenie Dokumentów Szczecin - Niszczenie Dokumentacji Szczecin

Pomorze Zachodnie to atrakcyjny region dla inwestorów. Wynika to z wysokiej populacji, dużej liczby turystów oraz dobrej komunikacji z Polską Centralną, Skandynawią i Niemcami. W efekcie Szczecin można postrzegać znacznie szerzej niż tylko jako ośrodek gospodarki morskiej. Odwiedzając to miasto, warto zobaczyć m.in.: Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Przełomów, Bulwary Szczecińskie, Wały Chrobrego, Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba i Bramę Portową.

Niszczenie dokumentów Szczecin – najważniejsze procedury bezpieczeństwa

Niszczenie akt dotyczy każdego przedsiębiorstwa. Do czasów wejścia w życie RODO ta czynność mogła być uważana przez niektóre podmioty za raczej prozaiczne działania. Od kiedy o ochronie danych osobowych mówi się głośniej, nastawienie takich przedsiębiorstw uległo zmianie.

Aktualnie każdy administrator danych osobowych musi kierować się określonymi wytycznymi. Należy wdrożyć procedury, dzięki którym akta z danymi osobowymi będą dobrze zabezpieczone.

Profesjonalna firma zajmująca się niszczeniem dokumentów na każdym etapie działania zwraca uwagę na bezpieczeństwo powierzonych jej przez klienta akt. Te etapy to:

  1. Załadunek dokumentów do auta

Żeby akta trafiły do instalacji niszczącej, na początku należy przenieść je do pojazdu usługodawcy. Liczy się tutaj sprawność działania oraz takie zabezpieczenie dokumentacji, żeby postronne osoby nie mogły zapoznać się z ich treścią. Do tego celu wykorzystuje się system bezpiecznych pojemników. Z oczywistych względów nie mogą być one bezbarwne. Żeby ułatwić załadunek, większe kontenery często wyposażone są w kółka. Są w pełni mobilne i pozwalają na przeniesienie nawet dużej ilości akt.

Foldery dokumentów do zniszczenia

  1. Przewóz akt

Ta opcja wchodzi w grę, jeśli akta utylizuje się w siedzibie usługodawcy. Klient ma możliwość skorzystania również z nieco innej opcji. Polega ona na tym, że pod siedzibę firmy przyjeżdża pojazd wyposażony w instalację do niszczenia dokumentów i to w samochodzie, nierzadko na oczach klienta, dokonuje się niszczenia. Następnie ścinki przewozi się do obiektu, w którym można dokończyć ten proces.

Jeśli jednak niszczenie od początku do końca zachodzi u usługodawcy, klient będzie czuł się pewniej, wiedząc, na jakim etapie realizacji jest jego zlecenie. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu pojazdów w GPS.

  1. Właściwa utylizacja

Instalacja niszcząca to specjalnie wydzielone i chronione pomieszczenie. Ma do niego dostęp tylko określona grupa pracowników firmy oferującej niszczenie dokumentów. Profesjonalna utylizacja to doprowadzenie dokumentów do stanu, w którym nie istnieje ryzyko odzyskania informacji. Niestety trzeba się z nim liczyć, jeśli klient posługuje się jedynie niszczarką biurową.

Co jeszcze jest ważne w niszczeniu dokumentów?

Kwestia bezpieczeństwa zdecydowanie najbardziej leży na sercu przedsiębiorców, bo wiedzą oni, że zaniedbania i wyciek danych osobowych ich klientów, może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Oprócz spraw związanych z ochroną, duże znaczenie ma również nieco bardziej prozaiczna sprawa, a mianowicie – wygoda.

Niszczenie dokumentów Szczecin – taka usługa wykonana przez firmę EkoAkta ma na celu zdjąć z barków klienta czasochłonne i kłopotliwe obowiązki. Zaawansowana pomoc, dopasowana do oczekiwań odbiorcy nie obejmuje jedynie niszczenia akt. Oprócz tego klient może liczyć na, że firma podjedzie bezpośrednio do jego biura w terminie, który jest dla niego dogodny. Dodatkowo na wygodę pozytywnie wpływa też pomoc przy załadunku dokumentów do pojemników. Niebagatelne znaczenie ma też sam czas realizacji usługi.

Niszczenie dokumentów, które odbywa się sprawnie i płynnie, to komfort psychiczny dla przedsiębiorcy, bo może w niedługim czasie od zlecenia usługi, wrócić do bardziej palących kwestii. Wygoda i komfort wynikają również z pełnej jawności działań firmy niszczącej dokumenty. Klient doskonale wie, co aktualnie dzieje się z jego dokumentami, może być obecny podczas niszczenia oraz otrzymuje oficjalne potwierdzenie przeprowadzonej utylizacji.

Skanowanie dokumentów Szczecin – Skanowanie dokumentacji Szczecin

Niszczenie dokumentów to nie jedyna dziedzina w której się specjalizujemy – oferujemy również usługi z zakresu skanowania dokumentów – digitalizacja dokumentów Szczecin.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.