Niszczenie dokumentów Gdynia - Niszczenie dokumentacji Gdynia

Gdynia jest miastem zlokalizowanym w północnej części Polski. Wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy Trójmiasto. Z racji położenia w Gdyni rozwija się gospodarka morska (miasto jest jednym z najważniejszych portów przeładunkowych w Polsce). Działa tu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, rozwijają się liczne zakłady przemysłu spożywczego oraz firm z branży budowlanej i komunikacyjnej.

Co grozi za niedbałe niszczenie dokumentów?

Niektóre czynności związane z działalnością przedsiębiorstwa przynoszą określoną wartość dodaną, toteż na nich skupiają się głównie wysiłki pracowników. Należy jednak pamiętać, że codzienność firmy to również szereg pozornie mniej znaczących kroków. Może wydawać się, że to, co dzieje się z przedawnioną dokumentacją, nie jest szczególnie priorytetową sprawą. Rzeczywistość jest jednak inna. Przepisy mówią o tym, że administrator danych osobowych, czyli w tym wypadku przedsiębiorca, nie może przechowywać danych dłużej, niż jest to konieczne do realizacji usługi na rzecz klienta. W rezultacie przetrzymywanie takiej dokumentacji po upływie okresu jej ważności jest niezgodne z prawem. Mówiąc o przepisach, należy wspomnieć również o okresie przechowywania dokumentów. Dla poszczególnych typów akt przyjmuje on inną wartość. Gdy ten czas minie, również jesteśmy zmuszeni zadbać o niszczenie dokumentacji.

 

Jak przeprowadza się usługę niszczenia dokumentów w Gdyni?

Przedsiębiorcy wybierający profesjonalną utylizację, mają określone oczekiwania. Zależy im na tym, żeby usługa była wykonana sprawnie. W końcu firma korzysta z zewnętrznej pomocy po to, żeby jak najbardziej oszczędzić sobie czasu i wysiłku. Profesjonalne podmioty, działające w tej branży, muszą więc tak skonstruować swoją ofertę, żeby uwzględniała indywidualne potrzeby klientów i jednocześnie realizowała jednakowe dla wszystkich podmiotów wymogi prawne dotyczące ochrony danych osobowych.

 

EkoAkta od lat spełnia te kryteria, zapewniając odbiorcom swoich usług rzetelną pomoc w utylizacji dokumentów firmowych. Proponuje kilka sposobów na sprawne i bezpieczne poradzenie sobie ze zbędną dokumentacją. Przedsiębiorca może zamówić usługę w dowolnym momencie. W określonym dniu ekipa EkoAkty pojawia się w jego siedzibie z bezpiecznymi pojemnikami o wcześniej ustalonej pojemności. Gdy zostaną one wypełnione dokumentacją przeznaczoną do zniszczenia, specjaliści zabierają pojemniki, a następnie transportują je do utylizacji. Ciekawym wariantem utylizacji jest usługa polegająca na niszczeniu akt w siedzibie klienta. Składa się ona z dwóch etapów.

  1. utylizacja u usługobiorcy
    Proces zachodzi w specjalistycznym aucie, które zajeżdża pod siedzibę klienta,
  1. dokończenie niszczenia w siedzibie usługodawcy
    Wstępnie przetworzone akta wędrują niezwłocznie do instalacji niszczącej, gdzie zostają ostatecznie zutylizowane.

 

Bezpieczne niszczenie dokumentów w Gdyni powinno być przeprowadzone w taki sposób, żeby z produktu tego procesu nie dało się odzyskać informacji. Niestety niektóre biurowe metody, np. te z wykorzystaniem niszczarek, nie zapewniają tego efektu. Profesjonalne instalacje niszczące, prezentują się na tym polu dużo lepiej. Akta papierowe oraz dyski optyczne/magnetyczne zostają przetworzone w takim stopniu, że jakikolwiek wyciek informacji nie wchodzi tu w grę. W efekcie klient rzetelnej firmy zajmującej się utylizacją, nie musi martwić się o to, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieprzestrzeganie RODO oraz przepisów krajowych związanych z ochroną danych osobowych.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica