Przechowywanie dokumentów Tychy

Tychy to miasto na prawach powiatu, zlokalizowane w południowej części kraju, a dokładniej w województwie śląskim. To prężnie rozwijający się obszar Śląska. Miasto znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i fakt ten ma swój wpływ na to, że Tychy są miastem przyjaznym dla biznesu. Przyciągają inwestorów związanych z branżą motoryzacyjną, sektorem metalowym, maszynowym i spożywczym. Będąc w Tychach, warto poświęcić chwilę na zwiedzenie kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego i zespołu Huty Paprockiej.

Przechowywanie dokumentów Tychy

Przechowywanie dokumentów to czynność, której nie warto traktować po macoszemu. Jeśli informacje z akt wydostaną się na zewnątrz, przedsiębiorca będzie zmuszony mierzyć się z problemami natury prawnej, ewentualnymi grzywnami oraz poważnymi stratami wizerunkowymi. Konsekwencje zaniedbań są więc znaczące. Jednocześnie ani RODO, ani przepisy krajowe nie określają, w jaki dokładnie sposób firma powinna zabezpieczyć akta. Nie ma więc tam wzmianki o rodzaju alarmów czy najskuteczniejszych szafach i regałach na dokumenty. Te decyzje przedsiębiorca musi podjąć samodzielnie, po przeprowadzeniu oceny ryzyka w firmie.

Czasem analiza nie wystarczy, żeby rzeczywiście zapewnić aktom bezpieczeństwo – konieczne jest też zakupienie nowoczesnej infrastruktury. Tutaj należy pamiętać o dwóch sprawach:

  • Taka inwestycja nie powinna negatywnie wpłynąć na sytuację finansową przedsiębiorstwa;
  • Zabezpieczenia muszą realnie zniwelować ryzyko przedostania się firmowych informacji na zewnątrz.

Znalezienie złotego środka może być trudne, a bogata oferta alarmów, zabezpieczeń przeciwogniowych, przeciwpożarowych, logicznych i fizycznych nie ułatwia podjęcia decyzji.

Przechowywanie dokumentów

Przechowywanie dokumentów – co jeszcze jest istotne?

Zgłaszają się do nas klienci, którym zależy na tym, żeby dobrze zabezpieczyć swoje akta przed kradzieżą, zgubieniem oraz czynnikami losowymi. Przechowywanie dokumentów poza firmą pozwala też zadbać o właściwie porządkowanie akt. Wiele podmiotów, w tym Ekoakta, w kompleksowy sposób podchodzi do zarządzania dokumentami klientów. W efekcie, oprócz nowoczesnych zabezpieczeń, proponujemy również usługi archiwistów, którzy uporządkują Państwa dokumentację. Gdy jej termin przydatności się skończy, mogą skorzystać Państwo z jeszcze jednego elementu naszej oferty – bezpiecznej i ekspresowej przeprowadzanej utylizacji akt.

Bez archiwizacji trudno o sprawne działanie przedsiębiorstwa. Firma musi zapanować nad posiadaną dokumentacją, a tego nie da się zrobić, jeśli w aktach panuje chaos. Profesjonalnie skonstruowane archiwum sprawi, że każdy upoważniony pracownik będzie mógł szybko wyszukać interesujący go dokument i tym samym oszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu danej umowy, faktury czy deklaracji.

Ekoakta – profesjonalna pomoc w zarządzaniu dokumentacją

Zdajemy sobie sprawę, że zaplanowanie i wdrożenie zabezpieczeń to skomplikowana czynność. Chcemy odciążyć naszych klientów i zrealizować ten obowiązek za nich. Mamy doświadczenie w branży przechowywania akt i wiemy, jakie rozwiązania zastosować, żeby dokumenty były chronione na najwyższym poziomie. Podczas codziennej pracy używamy nowoczesnej infrastruktury. Takie wyposażenie sprawia, że nasi klienci mogą poczuć się pewnie i wiedzą, że ich aktami zajmują się specjaliści.

Przechowywanie dokumentów powinno zachodzić w odpowiednich warunkach. Jeśli nośnik danych (papier lub dysk) są przechowywane w niewłaściwym środowisku, jego żywotność będzie niższa. W naszych pomieszczeniach panuje optymalna wilgotność i temperatura. Nad wszystkimi procesami, zachodzącymi w firmie, czuwają dobrze przeszkoleni, doświadczeni pracownicy. Czynnik ludzki w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem sprawia, że mogą czuć się Państwo bezpiecznie i ze spokojem zająć się codziennymi obowiązkami, związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Tychy – w jakich dzielnicach działamy?

Cielmice, Czułów, Glinka, Jaroszowice, Mąkołowiec, Nowe Tychy, Osiedle A, Osiedle B, Paprocany, Radziejówka, Stare Tychy, Suble, Śródmieście, Urbanowice, Wartogłowiec, Wilkowyje, Wygorzele, Zawiść, Zwierzyniec, Żwaków

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica