Przechowywanie dokumentów Tychy

Tychy to miasto na prawach powiatu, zlokalizowane w południowej części kraju, a dokładniej w województwie śląskim. To prężnie rozwijający się obszar Śląska. Miasto znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i fakt ten ma swój wpływ na to, że Tychy są miastem przyjaznym dla biznesu. Przyciągają inwestorów związanych z branżą motoryzacyjną, sektorem metalowym, maszynowym i spożywczym. Będąc w Tychach, warto poświęcić chwilę na zwiedzenie kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego i zespołu Huty Paprockiej.

Przechowywanie dokumentów Tychy

Przechowywanie dokumentów to czynność, której nie warto traktować po macoszemu. Jeśli informacje z akt wydostaną się na zewnątrz, przedsiębiorca będzie zmuszony mierzyć się z problemami natury prawnej, ewentualnymi grzywnami oraz poważnymi stratami wizerunkowymi. Konsekwencje zaniedbań są więc znaczące. Jednocześnie ani RODO, ani przepisy krajowe nie określają, w jaki dokładnie sposób firma powinna zabezpieczyć akta. Nie ma więc tam wzmianki o rodzaju alarmów czy najskuteczniejszych szafach i regałach na dokumenty. Te decyzje przedsiębiorca musi podjąć samodzielnie, po przeprowadzeniu oceny ryzyka w firmie.

Czasem analiza nie wystarczy, żeby rzeczywiście zapewnić aktom bezpieczeństwo – konieczne jest też zakupienie nowoczesnej infrastruktury. Tutaj należy pamiętać o dwóch sprawach:

  • Taka inwestycja nie powinna negatywnie wpłynąć na sytuację finansową przedsiębiorstwa;
  • Zabezpieczenia muszą realnie zniwelować ryzyko przedostania się firmowych informacji na zewnątrz.

Znalezienie złotego środka może być trudne, a bogata oferta alarmów, zabezpieczeń przeciwogniowych, przeciwpożarowych, logicznych i fizycznych nie ułatwia podjęcia decyzji.

Przechowywanie dokumentów

Przechowywanie dokumentów – co jeszcze jest istotne?

Zgłaszają się do nas klienci, którym zależy na tym, żeby dobrze zabezpieczyć swoje akta przed kradzieżą, zgubieniem oraz czynnikami losowymi. Przechowywanie dokumentów poza firmą pozwala też zadbać o właściwie porządkowanie akt. Wiele podmiotów, w tym Ekoakta, w kompleksowy sposób podchodzi do zarządzania dokumentami klientów. W efekcie, oprócz nowoczesnych zabezpieczeń, proponujemy również usługi archiwistów, którzy uporządkują Państwa dokumentację. Gdy jej termin przydatności się skończy, mogą skorzystać Państwo z jeszcze jednego elementu naszej oferty – bezpiecznej i ekspresowej przeprowadzanej utylizacji akt.

Bez archiwizacji trudno o sprawne działanie przedsiębiorstwa. Firma musi zapanować nad posiadaną dokumentacją, a tego nie da się zrobić, jeśli w aktach panuje chaos. Profesjonalnie skonstruowane archiwum sprawi, że każdy upoważniony pracownik będzie mógł szybko wyszukać interesujący go dokument i tym samym oszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu danej umowy, faktury czy deklaracji.

Ekoakta – profesjonalna pomoc w zarządzaniu dokumentacją

Zdajemy sobie sprawę, że zaplanowanie i wdrożenie zabezpieczeń to skomplikowana czynność. Chcemy odciążyć naszych klientów i zrealizować ten obowiązek za nich. Mamy doświadczenie w branży przechowywania akt i wiemy, jakie rozwiązania zastosować, żeby dokumenty były chronione na najwyższym poziomie. Podczas codziennej pracy używamy nowoczesnej infrastruktury. Takie wyposażenie sprawia, że nasi klienci mogą poczuć się pewnie i wiedzą, że ich aktami zajmują się specjaliści.

Przechowywanie dokumentów powinno zachodzić w odpowiednich warunkach. Jeśli nośnik danych (papier lub dysk) są przechowywane w niewłaściwym środowisku, jego żywotność będzie niższa. W naszych pomieszczeniach panuje optymalna wilgotność i temperatura. Nad wszystkimi procesami, zachodzącymi w firmie, czuwają dobrze przeszkoleni, doświadczeni pracownicy. Czynnik ludzki w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem sprawia, że mogą czuć się Państwo bezpiecznie i ze spokojem zająć się codziennymi obowiązkami, związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Tychy – w jakich dzielnicach działamy?

Cielmice, Czułów, Glinka, Jaroszowice, Mąkołowiec, Nowe Tychy, Osiedle A, Osiedle B, Paprocany, Radziejówka, Stare Tychy, Suble, Śródmieście, Urbanowice, Wartogłowiec, Wilkowyje, Wygorzele, Zawiść, Zwierzyniec, Żwaków

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.