Przechowywanie dokumentów Płock

Płock to miasto położone w środkowej części Polski w województwie mazowieckim. Usytuowane jest w malowniczym miejscu – zarówno przyjezdni, jak i mieszkańcy Płocka, docenią naturalne walory Wzgórza Tumskiego czy miejską panoramę. Miasto jest istotnym ośrodkiem gospodarczym; funkcjonują tu przedsiębiorstwa działające w bardzo zróżnicowanych branżach. Dominująca pozycję zajmuje jednak przemysł chemiczny i paliwowo-energetyczny. Zorientowanie na innowacyjność przyciąga przedsiębiorców, również tych, zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.

Przechowywanie dokumentów Płock

Aby prawidłowo przechowywać akta, należy pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z najważniejszych jest bezpieczeństwo akt oraz komfort korzystania z archiwum. Niestety czasem przedsiębiorstwa napotykają szereg problemów, które uniemożliwiają im zadbanie o zgromadzone dokumenty. Jednym z nich jest brak miejsca. Niewielkie firmy przeważnie zajmują dość małe biura. Gdy się rozwijają, a klientów przybywa, taka przestrzeń może okazać się niewystarczająca. Zawsze w grę wchodzi przeprowadzka i wynajem większego lokalu. To jednak wiąże się z wyższym czynszem i kosztami utrzymania biura. Niektóre firmy, po ocenie takich kosztów stwierdzają, że jest to przedsięwzięcie nieopłacalne i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie przechowywanie dokumentów poza siedzibą.

Czasem problemem jest nie metraż, a trudności z zabezpieczeniem biura. Aby dobrze chronić dokumenty, trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki – to, czy akta są odpowiednio odseparowane do klientów, odwiedzających firmę, czy są dobrze zabezpieczone przed kradzieżą lub przed zdarzeniami losowymi. Nierzadko taka analiza przynosi smutny wniosek – wprowadzenie wyższych standardów bezpieczeństwa jest zbyt kosztowne. Wtedy również warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Przechowywanie dokumentów

Co należy wiedzieć o przechowywaniu dokumentów?

Przedsiębiorcy czasem nie rozumieją, jak ważny jest to proces. To, jak skonstruowane jest archiwum, często decyduje o tym, czy firma działa sprawnie. Profesjonalna usługa tego typu zapewnia:

  • Sprawniejsze działanie firmy

Przechowywanie dokumentów nie wpływa bezpośrednio na firmę, tzn. nie nadaje kształtu jej działaniom. Może za to znacznie ułatwić, lub uprzykrzyć pracę. Z tą drugą sytuacją mamy do czynienia, gdy pracownik nie jest w stanie sprawnie odszukać interesującego go dokumentu. Przeważnie jest to wynik złej organizacji akt. Czasem powodem może być też zagubienie dokumentu, wynikające z chaosu panującego w aktach. Tutaj należy zaznaczyć, że rzetelne archiwum należy poddać procesowi archiwizacji – czyli odpowiedniego posegregowania akt. Bez takiego uporządkowania nie tylko trudniej jest wykonywać obowiązki, ale też problemem staje się przestrzeganie terminów przechowywania.

  • Kompleksowe podejście do zarządzania aktami

Dokumentacja firmowa przechodzi różne fazy „życia”. Gdy jest przechowywana, należy położyć nacisk na bezpieczeństwo oraz na to, czy realizowane są zasady RODO oraz przepisy krajowe. Z czasem jednak dokumentacja się przedawni i pracodawca będzie zobowiązany do zutylizowania akt. Tę usługę również znajdą Państwo w ofercie Ekoakty. Używamy specjalnych instalacji, które działają dużo sprawniej niż przeciętne niszczarki biurowe i nie da się z nich odtworzyć informacji.

Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu naszej kadry i znajomości branży niszczenia dokumentów jesteśmy w stanie odciążyć Państwa w niektórych obowiązkach związanych z przechowywaniem akt.

Płock – dzielnice, które obsługujemy:

Borowiczki, Ciechomice, Dobrzyńska, Dworcowa, Góry, Imielnica, Os. Kochanowskiego, Kolegialna, Kostrogaj, Os. Łukasiewicza, Międzytorze, Ośnica, Petrochemia, Podolszyce, Podolszyce Południe, Podolszyce Północ, Pradolina Wisły, Radziwie, Skarpa, Stare Miasto, Trzepowo, Os. Tysiąclecia, Winiary, Wyszogrodzka, Zielony Jar

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.