Niszczenie dokumentów Toruń - Niszczenie dokumentacji Toruń

Toruń, miasto zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim, warto odwiedzić z co najmniej kilku względów. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Zespół Staromiejski, który figuruje na liście dziedzictwa UNESCO. Warto sprawdzić również m.in. dom Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego czy Dwór Artusa. Toruń to również najważniejszy regionalny ośrodek biznesowy i gospodarczy. Działają tu liczne przedsiębiorstwa, a tamtejsze środowisko gospodarcze uznawane jest za bardzo atrakcyjne dla inwestorów.

Dlaczego nie warto zaniedbać kwestii bezpiecznego niszczenia dokumentów?

Przedsiębiorca, aby prowadzić w pełni legalną działalność, musi przestrzegać aktualnych przepisów. Należy pamiętać, że dotyczą one kwestii, które mogą wydawać się sprawami o pozornie niskim priorytecie, takich jak np. pozbywanie się przedawnionej dokumentacji. W aktach, które gromadzi firma, znajdują się dane osobowe klientów. Przedsiębiorstwo, jako administrator tych danych, musi zapewnić im bezpieczne warunki przetwarzania. Za przetwarzanie uznaje się również niszczenie dokumentów.

Ze złamaniem przepisów będziemy mieć do czynienia np. wtedy, gdy akta znajdują się w naszym posiadaniu, mimo że nie są już potrzebne do świadczenia usług. Warto wspomnieć o przypadku, gdy nie korzystamy już z dokumentacji, ale nadal nie możemy jej zniszczyć. Przepisy określają bowiem konkretne okresy przechowywania dla konkretnych rodzajów akt. Gdy taki okres dobiegnie końca, należy zadbać o niezwłoczną utylizację dokumentacji. Zaniedbania na tym polu mogą kosztować nas poważne problemy z prawem oraz kary pieniężne.

 

Jak profesjonalnie niszczyć dokumenty w Toruniu?

Przedsiębiorstwa na terenie Torunia, wybierający usługi EkoAkty, mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach utylizacji akt. Dużą popularnością cieszy się utylizacja poza firmą. Proces wykonywany jest w kilku krokach:

  1. ekipa przyjeżdża do siedziby klienta ze specjalnymi pojemnikami. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby ułatwić transport dokumentacji i zapewnić jej bezpieczeństwo. Wiele firm decyduje się skorzystać z komfortowej opcji, polegającej na zostawieniu pustego pojemnika w ich siedzibie. Następnie jest on sukcesywnie zapełniany.
  2. Pojemnik z dokumentacją trafia do specjalnego pojazdu, wyposażonego w GPS. Proces odbioru akt potwierdzony zostaje specjalnym protokołem.
  3. Dokumenty zostają sprawnie przewiezione do specjalnej instalacji, w której dochodzi do ich zutylizowania.
  4. Po wykonanym niszczeniu klient otrzymuje certyfikat, poświadczający zniszczenie dokumentów.

 

Nowoczesne firmy zajmujące się utylizacją muszą spełniać oczekiwania również bardzo wymagających klientów. Podmioty potrzebujące bezpiecznego zniszczenia nośników optycznych i magnetycznych, również mogą liczyć na fachową pomoc. Część przedsiębiorców czuje się bardziej komfortowo, gdy niszczenie wykonane jest w ich siedzibie. W takim wariancie specjalny pojazd podstawiony zostaje pod biuro usługobiorcy. Pierwszy etap niszczenia wykonywany jest więc na miejscu.

 

Wszystkie te sposoby, chociaż różnią się nieco sposobem organizacji, łączy jedno – przetworzenie utylizowanych dokumentów do stopnia, w którym danych nie da się już odtworzyć. W ten sposób zleceniodawca może być pewien, że przestrzega RODO i nie będzie musiał mierzyć się z przykrymi konsekwencjami, wynikającymi z wycieku informacji.

 

Nowoczesna utylizacja to alternatywa dla tradycyjnego niszczenia dokumentacji w biurowych niszczarkach. Drugi wariant jest dość czasochłonny i w pewnym stopniu obarczony ryzykiem, bo ze ścinków czasem da się odzyskać dane. Współczesne firmy, znając wagę informacji, powierzanych im przez klientów, robią wszystko, żeby zlikwidować to ryzyko. Profesjonalna utylizacja rozwiązuje ten problem dotyczący wielu przedsiębiorstw, niezależnie od ich branży, czy wielkości.

Skanowanie dokumentów Toruń – Skanowanie dokumentacji Toruń

Niszczenie dokumentów to nie jedyna dziedzina w której się specjalizujemy – oferujemy również usługi z zakresu skanowania dokumentów – digitalizacja dokumentów Toruń.

Archiwizowanie dokumentów Toruń – Archiwizacja dokumentów Toruń

Oprócz niszczenia skanowania i digitalizacji dokumentów posiadamy w ofercie również usługi archiwizacji dokumentów, a także usługę przechowywanie dokumentów Toruń.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica