Niszczenie Dokumentów Tychy

Tychy to miasto położone w centralnej części Śląska. Posiada rozwiniętą infrastrukturę techniczną, co sprawia, że miejscowość jest atrakcyjna dla ewentualnych inwestorów. W Tychach produkuje się głównie akcesoria samochodowe, oświetleniowe i artykuły spożywcze. Działa tu kilka firm rozpoznawanych w całym kraju i na świecie oraz sporo małych i średnich przedsiębiorstw. Do wszystkich tych podmiotów kierujemy nasze profesjonalne usługi niszczenia dokumentów.

Niszczenie dokumentów w Tychach – jak to robią specjaliści?

Większość przedsiębiorstw każdego dnia przetwarza ogromne ilości danych osobowych. Oprócz tego operuje aktami, zawierającymi inne poufne informacje (np. szczegółami dotyczącymi działalności rynkowej). Jeśli firma nie dysponuje infrastrukturą zapewniającą bezpieczne usunięcie danych, mogą ją spotkać problemy prawne i wizerunkowe. Te pierwsze wynikają m.in. z nieprzestrzegania RODO. Zgodnie z treścią tego europejskiego rozporządzenia, firma powinna dołożyć starań, żeby zabezpieczyć wszystkie procesy, w których wykorzystywane są dane osobowe. Takim procesem siłą rzeczy jest również niszczenie dokumentów. Jeśli na tym polu pojawią się problemy i w efekcie firma ujawni dane swoich klientów lub kontrahentów, może być ukarana wysoką grzywną. Dotkliwe będą też straty wizerunkowe, bo takiemu przedsiębiorstwu niechętnie zaufają kolejni klienci.

Kobieta segregująca pliki dokumentów

Z naszych usług korzystają firmy działające w różnych branżach. Są to zarówno przedsiębiorstwa lokalne, jak i te o międzynarodowym zasięgu. Z powodzeniem realizujemy utylizację akt zlecaną przez różnorodne instytucje sektora państwowego, takie jak urzędy, szkoły czy szpitale.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci mogą mieć różne preferencje dotyczące niszczenia akt. Zależy nam na tym, żeby każda firma, korzystająca z naszych usług, mogła cieszyć się z indywidualnie dobranym wsparciem. Właśnie dlatego proponujemy kilka sposobów działania. Pierwszy polega na pozostawieniu pojemników w siedzibie klienta. Pojemnik jest systematycznie zapełniany, a gdy będzie już wypełniony w całości, przyjeżdżamy i zabieramy akta. Nieco inny wariant usługi oferujemy klientom, którym zależy na tym, żeby jak najszybciej rozprawić się z już zgromadzonymi dokumentami. Wtedy przyjedziemy w ustalonym terminie, pomożemy w zapełnieniu pojemników i zabierzemy akta do naszego obiektu, w którym nastąpi utylizacja.

Niszczenie dokumentów Tychy – zalety wynikające ze współpracy z profesjonalistami

  1. Oszczędność czasu

Samodzielnie niszczenie często jest dość czasochłonnym zajęciem. Dzięki współpracy z Ekoaktą znika konieczność przeprowadzania procesu trwającego wiele godzin, a czasem nawet wiele dni.

  1. Bezpieczeństwo

Na przestrzeni lat udało się nam wypracować optymalne procedury, dzięki którym możemy zagwarantować naszym klientom pewność, że ich dane są w pełni bezpieczne. Dysponujemy nowoczesnymi instalacjami niszczącymi, o dużej wydajności (120 ton na dzień). Rozprawiają się nie tylko z papierem, ale też z elektronicznymi nośnikami danych. Jesteśmy na bieżąco z przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych i działamy zgodnie z normą DIN 66399;

  1. Komfort psychiczny

Współpracując z nami, przedsiębiorca może być pewien, że w razie ewentualnej kontroli, nie zostaną wykryte żadne niedopatrzenia w związku z ochroną niszczonych danych. To oznacza, że będzie mógł w całości skupić się na bardziej palących kwestiach, bezpośrednio związanych z bieżącą działalnością jego firmy. Nie będzie musiał też przeznaczać czasu swoich pracowników na obsługę urządzeń niszczących.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica