Przechowywanie dokumentów - Gniezno

Gniezno leży w województwie wielkopolskim. Słynie m.in. z tego, że było pierwszą stolicą Polski. To dawne miasto królewskie, dziś zachwyca takimi zabytkami, jak Katedra Gnieźnieńska, Wzgórze Lecha z Kościołem św. Jerzego, Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego. W mieście krzyżuje się kilka szlaków turystycznych: Romański, Piastowski, Pałaców, Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Na terenie Gniezna działa kilkadziesiąt dużych przedsiębiorstw oraz liczne mniejsze podmioty.

Przechowywanie Dokumentów Gniezno

Przechowywanie dokumentów w Gnieźnie – o czym nie należy zapomnieć?

Podstawową kwestią jest znalezienie miejsca, w których akta będą dobrze chronione przed wilgocią, niekorzystną temperaturą i światłem słonecznym. Producenci szaf do akt oferują na tym polu bardzo wiele możliwości. Przedsiębiorcy, którym zależy dodatkowo na ochronie antyogniowej, będą musieli ponieść wyższe koszty. Czy takie zabezpieczenia wystarczą?

Przepisy nie precyzują dokładnie, jakie środki ochronne należy zastosować. Wybór należy więc do konkretnej firmy. Jeśli jednak dobrane przez nią zabezpieczenia zawiodą, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Złamanie RODO wiąże się bowiem z wysokimi karami pieniężnymi. To m.in. z tego powodu tak wiele podmiotów, działających w Gnieźnie i w innych częściach Polski woli nie ryzykować i wybiera stuprocentową pewność, czyli profesjonalne przechowywanie dokumentów.

Przekazanie tej czynności na zewnątrz to bardziej opłacalna alternatywa samodzielnego zakupu systemów alarmowych i zaawansowanych zabezpieczeń. Nawet przedsiębiorstwa, które dysponują wystarczającymi środkami na takie przedsięwzięcie, mogą po prostu chcieć ulokować je w innej inwestycji. Niezależnie od tego, jakie motywacje Państwem kierują, zachęcamy do sprawdzenia, co na tym polu proponuje EkoAkta.

Jak dbamy o naszych klientów?

Podmioty, które zdecydowały się skorzystać z oferty EkoAkty, mogą liczyć na to, że nasi specjaliści dostarczą do ich siedziby specjalne kartony. Następnie zespół pomoże w zapakowaniu dokumentów. Ładunek transportowany jest do archiwum specjalnymi pojazdami, dostosowanymi do potrzeb przewozy dokumentów. O to, aby cały proces przebiegł sprawnie, dbają doświadczeni konwojenci. Na bezpieczeństwo przechowywania dokumentów pozytywnie wpływa również to, że w procesie wykorzystuje się system nawigacji satelitarnej.

Klienci z Gniezna doceniają też fakt, że nasza załoga zadba o:

  • sporządzenie ewidencji;
  • oznaczenie każdego z pudeł specjalnymi kodami paskowymi.

Profesjonalne przechowywanie dokumentów to przede wszystkim bezpieczeństwo. Obiekt archiwizacyjny wyposażony jest w nowoczesne zabezpieczenia. Dzięki nim akta będą chronione dużo lepiej, niż gdyby były przechowywane w tradycyjny sposób – w biurze.

Nie tylko przechowywanie dokumentów

To, co zachęca klientów z Gniezna, do skorzystania z oferty, to również kompleksowość, z jaką działa EkoAkta. Oprócz przechowywania dokumentów, zajmujemy się również ich brakowaniem i niszczeniem oraz oferujemy usługi archiwizacyjne. W efekcie współpraca z nami na jednym polu oznacza duże uproszczenie w organizacji pozostałych działań, związanych z dokumentacją. Wykonujemy również precyzyjne raportowanie. Nasi usługobiorcy otrzymują więc oficjalne raporty z działań, które przeprowadzane są na ich prośbę na zgromadzonej dokumentacji. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym, jak działamy.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica