Niszczenie Dokumentów Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza znana jest m.in. z największej w Polsce huty stali. Miasto leży na Wyżynie Śląskiej i jest największą miejscowością województwa śląskiego oraz najważniejszym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz hutnictwa, prężnie rozwijają się tutaj przedsiębiorstwa działające w branży motoryzacyjnej. Przebywając w Dąbrowie Górniczej, warto zobaczyć Pustynię Błędowską, jeziora Pogoria oraz neogotycką Bazylikę Mniejszą.

Jak niszczyć dokumenty w Dąbrowie Górniczej?

Popularność dokumentacji zapisywanej na nośnikach elektronicznych lub w chmurze cały czas rośnie. Większość przedsiębiorstw nadal jednak posługuje się dokumentami papierowymi. Niezależnie od tego, jaki typ zapisu danych preferuje firma, w którymś momencie będzie musiała zaplanować proces niszczenia akt. Wtedy staje przed dwiema drogami postępowania. Pierwsza to niszczenie akt samodzielnie, we własnym biurze. Wiele jednoosobowych firm, działających na terenie Dąbrowy Górniczej wybiera tę metodę i z sukcesem radzi sobie z przedawnioną dokumentacją.

Jeśli jednak przedsiębiorstwo jest większe i ma sporo klientów, sytuacja wyraźnie się komplikuje. W takim przypadku samodzielne niszczenie akt może zająć dużo czasu. Konieczne jest też zaangażowanie w proces pracowników firmy. Oznacza to, że w tym czasie nie będą mogli wykonywać swoich regularnych obowiązków. Jeśli jest to kwestia kilku godzin, przedsiębiorstwo raczej nie odczuje strat. Jeśli jednak mowa o masowym niszczeniu akt, należy liczyć się z tym, że takie działania mogą zająć całe dni. Wtedy dużo bardziej opłacalnym wariantem jest zlecenie niszczenia na zewnątrz.

Osoba czytająca pliki dokumentów

Niszczenie dokumentów Dąbrowa Górnicza

Każdego dnia niszczymy ogromne ilości dokumentów. Nasze instalacje charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, sięgającą 120 ton/dzień. Oprócz takiej nowoczesnej infrastruktury oferujemy również:

  1. elastyczne wsparcie

Część naszych klientów z Dąbrowy Górniczej woli sama zapełniać pojemniki. Przywozimy pod wyznaczony adres pojemniki o uzgodnionej wcześniej pojemności i odbieramy, dopiero gdy klient zgłosi potrzebę wymiany. Oferujemy też opcję załadunku akt i niezwłocznego przewiezienia ich do instalacji niszczącej. To atrakcyjny wariant dla przedsiębiorstw, którym zależy na tym, żeby jak najszybciej uporać się z już zgromadzoną dokumentacją.

  1. jasne zasady

Mamy precyzyjnie określone procedury, dzięki którym proces odbioru akt, transportu i niszczenia przebiega sprawnie. Podczas naszej pracy wykorzystujemy mobilne pojemniki, pozwalające łatwo przewieźć akta do pojazdu. Aby działania przebiegały jeszcze sprawniej, na życzenie klienta, pomagamy w zapełnieniu pojemników – opróżniamy półki, regały, szafy i piwnice.

  1. bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych osobowych zawsze powinno być priorytetem, ale od kiedy w życie weszło RODO, można zauważyć zwiększone zainteresowanie tymi kwestiami. Przedsiębiorstwu zwyczajnie nie opłaca się zaniedbać tej kwestii, bo konsekwencje mogą być dość dotkliwe. W firmie Ekoakta używamy instalacji niszczących, które uniemożliwiają odzyskanie danych z dokumentacji. Dzięki systemowi bezpiecznych pojemników, żadna postronna osoba nie ma szans zapoznać się przypadkiem z treścią akt. Na bezpieczeństwo pozytywnie wpływa również fakt, że wszystkie nasze pojemniki wyposażone są w GPS. W efekcie przedsiębiorstwa powierzające nam niszczenie dokumentacji mogą czuć się pewnie i komfortowo.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica