Niszczenie Dokumentów Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza znana jest m.in. z największej w Polsce huty stali. Miasto leży na Wyżynie Śląskiej i jest największą miejscowością województwa śląskiego oraz najważniejszym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz hutnictwa, prężnie rozwijają się tutaj przedsiębiorstwa działające w branży motoryzacyjnej. Przebywając w Dąbrowie Górniczej, warto zobaczyć Pustynię Błędowską, jeziora Pogoria oraz neogotycką Bazylikę Mniejszą.

Jak niszczyć dokumenty w Dąbrowie Górniczej?

Popularność dokumentacji zapisywanej na nośnikach elektronicznych lub w chmurze cały czas rośnie. Większość przedsiębiorstw nadal jednak posługuje się dokumentami papierowymi. Niezależnie od tego, jaki typ zapisu danych preferuje firma, w którymś momencie będzie musiała zaplanować proces niszczenia akt. Wtedy staje przed dwiema drogami postępowania. Pierwsza to niszczenie akt samodzielnie, we własnym biurze. Wiele jednoosobowych firm, działających na terenie Dąbrowy Górniczej wybiera tę metodę i z sukcesem radzi sobie z przedawnioną dokumentacją.

Jeśli jednak przedsiębiorstwo jest większe i ma sporo klientów, sytuacja wyraźnie się komplikuje. W takim przypadku samodzielne niszczenie akt może zająć dużo czasu. Konieczne jest też zaangażowanie w proces pracowników firmy. Oznacza to, że w tym czasie nie będą mogli wykonywać swoich regularnych obowiązków. Jeśli jest to kwestia kilku godzin, przedsiębiorstwo raczej nie odczuje strat. Jeśli jednak mowa o masowym niszczeniu akt, należy liczyć się z tym, że takie działania mogą zająć całe dni. Wtedy dużo bardziej opłacalnym wariantem jest zlecenie niszczenia na zewnątrz.

Osoba czytająca pliki dokumentów

Niszczenie dokumentów Dąbrowa Górnicza

Każdego dnia niszczymy ogromne ilości dokumentów. Nasze instalacje charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, sięgającą 120 ton/dzień. Oprócz takiej nowoczesnej infrastruktury oferujemy również:

  1. elastyczne wsparcie

Część naszych klientów z Dąbrowy Górniczej woli sama zapełniać pojemniki. Przywozimy pod wyznaczony adres pojemniki o uzgodnionej wcześniej pojemności i odbieramy, dopiero gdy klient zgłosi potrzebę wymiany. Oferujemy też opcję załadunku akt i niezwłocznego przewiezienia ich do instalacji niszczącej. To atrakcyjny wariant dla przedsiębiorstw, którym zależy na tym, żeby jak najszybciej uporać się z już zgromadzoną dokumentacją.

  1. jasne zasady

Mamy precyzyjnie określone procedury, dzięki którym proces odbioru akt, transportu i niszczenia przebiega sprawnie. Podczas naszej pracy wykorzystujemy mobilne pojemniki, pozwalające łatwo przewieźć akta do pojazdu. Aby działania przebiegały jeszcze sprawniej, na życzenie klienta, pomagamy w zapełnieniu pojemników – opróżniamy półki, regały, szafy i piwnice.

  1. bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych osobowych zawsze powinno być priorytetem, ale od kiedy w życie weszło RODO, można zauważyć zwiększone zainteresowanie tymi kwestiami. Przedsiębiorstwu zwyczajnie nie opłaca się zaniedbać tej kwestii, bo konsekwencje mogą być dość dotkliwe. W firmie Ekoakta używamy instalacji niszczących, które uniemożliwiają odzyskanie danych z dokumentacji. Dzięki systemowi bezpiecznych pojemników, żadna postronna osoba nie ma szans zapoznać się przypadkiem z treścią akt. Na bezpieczeństwo pozytywnie wpływa również fakt, że wszystkie nasze pojemniki wyposażone są w GPS. W efekcie przedsiębiorstwa powierzające nam niszczenie dokumentacji mogą czuć się pewnie i komfortowo.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica