Przechowywanie Dokumentów - Piekary Śląskie

Piekary Śląskie są miastem województwa śląskiego. Leżą nad rzeką Brynicą. Miejscowość jest częścią Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Szczególnie warto tu zawitać podczas jednej z cyklicznych imprez: Piekarskich Wieczorów Bluesowych, Festiwalu Integracyjnego „Skrzydła” czy Kabaretonu. W trakcie wizyty dobrze będzie również zobaczyć zabytkowe fortyfikacje Obszaru Warownego „Śląsk”, dawne szyby kopalni oraz dawny Zespół Szpitala Spółki Brackiej w Szarleju.

Przechowywanie Dokumentów Piekary Śląskie

Przechowywanie dokumentów w firmie – z jakim ryzykiem trzeba się liczyć?

W niemal każdym biurze znaleźć można regały wypełnione dokumentacją. W niektórych przypadkach mamy do czynienia z całymi pomieszczeniami, przeznaczonymi pod firmowe archiwa. W ferworze codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa można zapomnieć o tym, że akta, przechowywane przez długi czas w nieodpowiednich warunkach (niewłaściwa temperatura i wilgotność), z czasem przestaną być czytelne. Inną kwestią, którą również należy traktować z należytą powagą, jest bezpieczeństwo zgromadzonej dokumentacji.

Inwestycja związana z odpowiednim zabezpieczeniem biura może wiązać się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca chce skorzystać z zaawansowanych barier fizycznych i logicznych. Prawo, w tym RODO, nie nakładają na firmy obowiązku wyposażenia się w konkretne rozwiązania technologiczne. Przepisy określają jednak, jakie konsekwencje czekają podmioty, które na skutek niedostatecznej ostrożności złamią RODO. Trudno więc dziwić się, że wielu przedsiębiorcom nie wystarczają po prostu podstawowe zabezpieczenia. Wolą czuć się pewniej i mieć świadomość, że wrażliwe informacje są doskonale strzeżone. Właśnie taką możliwość proponuje swoim klientom EkoAkta.

Nowy wymiar przechowywania dokumentów firmowych – pełne bezpieczeństwo dla klientów z Piekar Śląskich

Zwykła szafa na dokumenty to zdecydowanie za mało dla podmiotów, oczekujących wysokich standardów ochrony. To dlatego zdecydowaliśmy się postawić na bardziej zaawansowane rozwiązania. Akta przechowujemy w specjalnych, dobrze zabezpieczonych obiektach. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby żadna nieupoważniona osoba nie mogła zyskać dostępu do Państwa dokumentów. Na straży tajności danych naszych klientów stoją:

  • wykwalifikowani pracownicy

Ustaliliśmy jasne zasady przechowywania dokumentów. Nasza kadra doskonale zna procedury, które zostały stworzone z myślą o zabezpieczeniu akt. W efekcie nie ma tu miejsca na pomyłki czy niedopatrzenia.

  • nowoczesne systemy ochrony

Infrastruktura, którą dysponuje EkoAkta, to rozwiązania o wysokiej sprawności. Technologia doskonale wspiera nasze codzienne starania o to, żeby zapewnić odbiorcom wysoki poziom świadczonych usług.

Przechowywanie dokumentów w praktyce

Opiekujemy się Państwa dokumentacją w taki sposób, żeby mogli Państwo na co dzień cieszyć się wygodą. Co dokładnie robimy? Po pierwsze dbamy o to, by na miejscu stworzona została precyzyjna ewidencja dokumentów. Nasi odbiorcy doceniają również fakt, że zajmujemy się też brakowaniem i niszczeniem akt. Gdy okres przechowywania dokumentacji minie, nasi klienci nie muszą martwić się o utylizację, bo wszystko załatwimy za nich.

Regularnie przesyłamy raporty o Państwa zasobach archiwalnych. W ten sposób, mimo że dokumenty znajdują się poza biurem, usługobiorcy EkoAkty dobrze wiedzą, co dzieje się z ich zasobami. Problemu nie stanowi również udostępnianie akt. W nowoczesnym przechowywaniu dokumentów ważne jest to, żeby klient mógł bez problemu zyskać wgląd w zbiory. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy informacji dotyczących oferty dla firm z Piekar Śląskich. Zachęcamy również do skorzystania z usługi jaką jest archiwizacja dokumentów.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica