Niszczenie dokumentów Piaseczno

Piaseczno to miasto zlokalizowane w województwie mazowieckim. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie Warszawy, obok jednej z dzielnic stolicy (Ursynów). Na terenie miasta swoją siedzibę ma wiele zagranicznych firm. Piaseczno jest atrakcyjne nie tylko dla biznesu. Przyjezdne osoby może zainteresować budownictwo sakralne, zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki czy budynek ratusza, zbudowanego w stylu klasycystycznym.

Niszczenie dokumentów – dlaczego nie opłaca się tego zaniedbać?

Podejmowanie opłacalnych decyzji to jedno z głównych zadań przedsiębiorcy. W końcu firma ma przynosić zysk. Warto pamiętać, że problemy z działalnością nie muszą wynikać jedynie z niewłaściwych kroków biznesowych. Poważne trudności, również te natury finansowej, mogą pojawić się, jeśli nie zatroszczymy się o przestrzeganie obowiązującego prawa. Dobrym przykładem są tutaj monstrualne kary przewidywane przez RODO, którym obarczony może zostać podmiot, niedopełniający obowiązków administratora danych osobowych.

Powinnością firmy jest zminimalizowanie ryzyka związanego z przetwarzaniem takich informacji. Za przetwarzanie uznaje się również niszczenie akt. Jeśli więc proces ten zaplanujemy niewystarczająco precyzyjnie, firmę mogą czekać srogie konsekwencje. Jednym ze sposobów zabezpieczenia się przed takim scenariuszem, jest nawiązanie współpracy z usługodawcą, zajmującym się profesjonalną utylizacją dokumentów.

 

Niszczenie dokumentów w Piasecznie – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Prowadzenie firmy wymaga od przedsiębiorcy posiadania dość wszechstronnej wiedzy. Jeśli nią nie dysponuje lub nie ma odpowiedniej infrastruktury, żeby przestrzegać obowiązującego prawa, musi zlecić to zadanie bardziej doświadczonym i lepiej wyposażonym podmiotom. Usługodawcy, proponujący fachowe niszczenie dokumentów, są w stanie wyręczyć klienta i zadbać o bezpieczeństwo jego akt. Właśnie w ten sposób działa Ekoakta.

Nowoczesne instalacje niszczące, charakteryzują się sprawnością, której nie są w stanie zapewnić żadne niszczarki biurowe. Nie tylko szybko niszczą różnorodne rodzaje akt. Oprócz tego robią to w bezpieczny sposób, pozbawiony ryzyka wydostania się danych na zewnątrz. Duże znaczenie mają w tym procesie specjalne procedury. Proces zorganizowany jest w taki sposób, żeby na każdym etapie dokumenty były doskonale chronione. Klienci z Piaseczna, decydujący się na profesjonalne niszczenie dokumentów mogą więc liczyć na:

  1. niszczenie dokumentów w systemie bezpiecznych pojemników
    Tego typu pojemniki dostarczane są do siedziby klienta. Możliwe jest skonstruowanie harmonogramu stałych wizyt. W ten sposób ekipa regularnie wyposaża klienta w nowy pojemnik, a stary zabiera do utylizacji. Taka dokumentacja wędruje do specjalnej instalacji niszczącej, znajdującej się w strzeżonym obiekcie.
  1. niszczenie innych nośników danych niż papier
    W wielu firmach dane zapisuje się również na magnetycznych i optycznych nośnikach informacji. Profesjonalne niszczenie dokumentów pozwala zutylizować również tego typu akta.
  1. niszczenie dokumentów w siedzibie firmy
    W tym wariancie utylizacja odbywa się w specjalnym pojeździe, podstawionym pod siedzibę klienta. Tak powstałe ścinki następnie transportowane są do instalacji, pozwalających na dalszą utylizację.

Klienci Piaseczna doceniają różnorodność dostępnych wariantów, bo dzięki niej mogą zdecydować się na dokładnie taką opcję, jakiej potrzebują.

 

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica