Niszczenie Dokumentów Sopot

Sopot leży nad Zatoką Gdańską. Wraz z Gdynią i Gdańskiem tworzy trójmiasto. Corocznie miejsce to odwiedza mnóstwo turystów, których, oprócz nadmorskiej scenerii, przyciągają również wydarzenia cykliczne, takie jak Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie, Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat Sopot czy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry. W Sopocie działają również uzdrowiska, bogato rozbudowana baza noclegowa oraz liczne zabytki, m.in.: kościół Zbawiciela, cmentarz żydowski z 1913 oraz atrakcje np. w postaci Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Niszczenie Dokumentów Sopot

Utylizacja akt nie musi być skomplikowana, czyli jak zadbać o niszczenie dokumentów w Sopocie?

Funkcjonowanie każdej firmy wiąże się z koniecznością gromadzenia większej lub mniejszej ilości dokumentacji. Przydatność każdego z tych akt czasem kończy się, co oznacza, że trzeba wtedy zadbać o właściwy sposób utylizacji zbiorów. Podczas planowania tego procesu przedsiębiorcy napotykają różnorodne trudności. Można do nich zaliczyć np.:

  • brak wystarczającego miejsca

Masowe niszczenie dokumentów to duże przedsięwzięcie. Nawet podmioty dysponujące nowoczesnymi niszczarkami muszą liczyć się z tym, że w przypadku obszernych zbiorów, proces może być dość czasochłonny.

  • czas potrzebny na utylizację akt

Na rynku znajduje się sporo urządzeń o wysokiej wydajności. Ktoś musi je jednak obsługiwać. W przedsiębiorstwach, posługujących się znacznymi ilościami akt, niszczenie może na długo odciągnąć pracownika od wykonywania codziennych obowiązków.

Usługa profesjonalnego niszczenia dokumentów, kierowana m.in. do klientów z Sopotu, rozwiązuje wszystkie te problemy. Klienci, oprócz wygody zyskują coś jeszcze ważniejszego – stuprocentową pewność, że dane zawarte w ich aktach pozostaną bezpieczne.

Niszczenie dokumentów a bezpieczeństwo

Utylizacja akt w warunkach biurowych zawsze będzie wiązała się z pewnym ryzykiem. Czy ścinki, wygenerowane przez niszczarkę, nie trafią w niepowołane ręce? Czy chaos, panujący w firmie, nie sprawi, że któryś ze skrawków papieru się zapodzieje? Takie wątpliwości można mnożyć. Warto rozważyć każdy z tego typu scenariuszy, zwłaszcza że konsekwencje błędu mogą być poważne. Przedsiębiorstwa, które nie zatroszczyły się o bezpiecznie niszczenie dokumentów, mogą:

  • zostać obarczone wysoką karą pieniężną za złamanie RODO;
  • borykać się z problemami związanymi z brakiem zaufania wśród klientów;
  • stracić przewagę konkurencyjną, jeśli wśród wykradzionych informacji znajdzie się ważny, firmowy sekret.

Jak EkoAkta dba o bezpieczeństwo akt?

Klienci z Sopotu mogą mieć pewność, że ich dokumentacją zajmują się wykwalifikowani specjaliści, działający w oparciu o sprawdzone procedury. Osoby zatrudnione w EkoAkcie przestrzegają zasad bezpieczeństwa i priorytetowo traktują tajność informacji. Ogromne znacznie w całym procesie odgrywa również zaawansowana instalacja niszcząca. Utylizuje papier, dyski HDD, płyty CD i DVD w taki sposób, że z przetworzonych dokumentów nie da się odtworzyć informacji. Ryzyko, że dostęp do pilnie strzeżonych danych firmowych zyska nieupoważniony podmiot, spada do zera. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorcy z Sopotu mogą w spokoju zająć się swoimi obowiązkami, a ich pracownicy mogą w pełni skupić się na własnych zadaniach.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica