Niszczenie dokumentów Zgierz

Zgierz to miasto położone w województwie łódzkim, nad rzeką Bzurą. Niegdyś znane było z przemysłu sukienniczego. Podczas zwiedzania miejscowości warto zwrócić uwagę na oryginalną zabudowę osiedla Nowe Miasto, zabytkowe domy tkaczy, pochodzące z XIX wieku, historyczne cmentarze oraz neogotyckie budownictwo sakralne. W tej chwili Zgierz uznawany za jeden z dynamicznie rozwijających się ośrodków w województwie. Na jego atrakcyjność wpływa dobre połączenia komunikacyjne oraz rozwinięty system transportu. Na terenie miasta znajduje się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomicznej.

Co znaczy bezpieczne niszczenie dokumentów?

Zorganizowanie bezpiecznych warunków do utylizacji akt we własnej siedzibie wymaga weryfikacji wielu kwestii. Należy zadbać, żeby podczas procesu w pomieszczeniu nie znajdowały się żadne osoby, które nie są uprawnione do dostępu do akt. Oprócz tego, wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców, jest oddelegowanie do tego zadania własnego pracownika. Osoba zarządzająca firmą musi zdecydować, czyja praca może być zawieszona na pewien czas, na rzecz obsługiwania biurowej niszczarki. Jeśli akt jest niewiele, nie jest to duży problem, bo proces nie zajmie dużo czasu. W większości przedsiębiorstw o nieco bardziej rozwiniętej działalności spotkamy się jednak z dość znacznymi ilościami zgromadzonych dokumentów. W efekcie na utylizację trzeba będzie poświęcić czas, który można by było spożytkować w sposób bardziej opłacalny dla przedsiębiorstwa.

Firmy ze Zgierza często nie chcą decydować się na samodzielne niszczenie akt, bo za bardzo zależy im na wydajności oraz na przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Jeśli podmiot podejdzie do niszczenia dokumentów w nieodpowiedzialny sposób i w efekcie na jaw wyjdą informacje jego klientów, będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. RODO nie pozostawia złudzeń – niszczenie dokumentów uznaje się za ich przetwarzanie. Jako administrator danych, firma nie może więc dopuścić do sytuacji, w których narażone jest bezpieczeństwo informacji.

 

Wsparcie profesjonalistów, czyli co warto wiedzieć o niszczeniu dokumentów w Zgierzu?

EkoAkta działa w różnych częściach Polski. Swoje wsparcie zapewnia również klientom ze Zgierza. Współpracuje z podmiotami różnej wielkości. Dzięki precyzyjnym procedurom bezpieczeństwa, cały proces realizacji zadania zachodzi sprawnie i w bezpiecznych warunkach. Taka dbałość o ochronę danych przejawia się np. w:

 1. zatrudnianiu doskonale przeszkolonych pracowników
  To bardzo istotne, żeby załoga usługodawcy dobrze wiedziała, jakich środków bezpieczeństwa należy przestrzegać. W ten sposób da się wykluczyć ryzyko, że dane zostaną zagrożone na skutek błędu ludzkiego.
 1. stosowaniu systemu bezpiecznych pojemników
  Takie specjalne kontenery spełniają dwie funkcje. Pozwalają na bieżąco zapanować nad przedawnionymi aktami. Wystarczy taki pojemnik umieścić w biurze, a następnie zapełniać go niepotrzebną dokumentacją. Druga funkcja związana jest z bezpieczeństwem. Pojemniki doskonale sprawują się przy przewożeniu akt. Są trwałe, nieprzezroczyste, lekkie i mobilne.
 1. sprawdzonych procedurach ochrony danych
  Aby firma mogła w profesjonalny sposób zatroszczyć się o niszczenie akt, musi kierować się określonymi zasadami. EkoAkcie na przestrzeni lat udało się wypracować metody, charakteryzujące się najwyższą skutecznością. To dlatego klienci ze Zgierza mogą liczyć na pełen profesjonalizm i sprawne wykonanie usługi;
 1. wykorzystywanej infrastrukturze
  Utylizacja odbywa się w doskonale zabezpieczonym obiekcie. Dokumenty przeznaczone do niszczenia umieszczane są w specjalnej instalacji. Pozwala ona na dużo lepsze przetworzenie papieru i innych nośników danych, niż biurowe niszczarki. Klient zyskuje więc pewność, że dane jego klientów są doskonale chronione.
Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.