Przechowywanie dokumentów Chorzów

Chorzów – miasto położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. Pełni rolę centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Dawniej Chorzów słynął jedynie z hutnictwa i górnictwa. Z czasem działalność hut i stali została ograniczona, nadal działają tu jednak m.in. Zakłady Azotowe, Huta Królewska i Elektrociepłownia ELCHO Chorzów. Swoje wydziały ma tu Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu i Uniwersytet Śląski. Jeśli chodzi o samodzielne uczelnie, to funkcjonuje tu m.in. Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Do głównych zabytków miasta można zaliczyć Stadion Śląski, Planetarium Śląskie, Górnośląski Park Etnograficzny oraz Halę wystawową „Kapelusz”.

Przechowywanie dokumentów Chorzów

Przechowanie akt w firmie to działanie, które trzeba zaplanować kompleksowo. Przede wszystkim przedsiębiorca powinien zadbać o to, żeby dokumentacja znajdowała się w dobrze zabezpieczonych regałach/szafkach. Wyposażenie biura w takie meble czasem może być dość problematyczne. Jeśli przestrzeń firmy jest mała, meble tego typu mogą zająć sporą jej część. Niewielkie biznesy czasem próbują na bieżąco szukać miejsca dla napływającej dokumentacji. Jest to działanie tymczasowe, bo wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, liczba klientów będzie stale rosnąć. Aby oszczędzić miejsce i nie musieć wynajmować większego lokalu, przedsiębiorstwa decydują się skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Warto zdawać sobie sprawę, że bodźcem do podjęcia takiej decyzji mogą być również inne względy ekonomiczne. Przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe zabezpieczenie biura czasem jest bardzo dużym wydatkiem. Przechowywanie akt poza firmą znacznie ułatwia też ewentualną przeprowadzkę biura, bo znika problem przenoszenia ciężkiej dokumentacji. Na taką usługę decydują się również przedsiębiorcy, którzy po prostu oczekują nowoczesnej ochrony i możliwości korzystania z zaawansowanej infrastruktury zabezpieczającej.

Przechowywanie dokumentów

Nowoczesny sposób na przechowywanie dokumentów

Część firm zaniedbuje przechowywanie akt i w efekcie liczyć musi się z przykrymi konsekwencjami, do których można zaliczyć:

  • Mniej efektywną pracę zatrudnionych osób

Czasem konieczne jest sprawdzenie jakiejś informacji w zarchiwizowanym dokumencie. W chaosie trudno jest znaleźć konkretne akta. Nieprawidłowa organizacja wydłuża więc prosty proces i sprawia, że jest on uciążliwy oraz często okupiony zniechęceniem i frustracją pracownika. Archiwizacja dokumentów, czyli uporządkowanie przechowywanych akt sprawi, że odszukanie dokumentu zajmie dużo mniej czasu.

  • Problemy z przestrzeganiem prawa

Przechowywanie akt w niezabezpieczonym miejscu to duże ryzyko, za które przedsiębiorca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej lub obciążony wysoką grzywną. Takie sytuacje zdarzają się, gdy np. upublicznione zostają informacje, które przedsiębiorca, jako administrator danych, powinien chronić. Takie incydenty to prosta droga do utraty klientów. Trudności z przestrzeganiem prawa mogą dotyczyć również respektowania terminów przechowywania dokumentów. Każde akta należy przechowywać przez określony czas, a gdy on minie, trzeba je zutylizować. Bez archiwizacji nie da się rzetelnie zadbać o te obowiązki.

Ekoakta, dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom szyfrom i monitoringowi, codziennie zapewnia bezpieczeństwo dokumentacji klientów działających w różnych branżach. Z pomocą doświadczonej kadry realizowane są wszystkie procedury ochronne. Takie podejście sprawia, że nasi klienci mogą spać spokojnie.

Chorzów – w jakich częściach miasta działamy?

Antoniowiec, Chorzów-Batory, Centrum, Chorzów II, Chorzów III, Chorzów IV, Chorzów Stary, Falklandy, Górne Łagiewniki, Os. Irys, Klimzowiec, Maciejkowice, Niedźwiedziniec, Nowe Hajduki, Os. Różanka, Os. Ruch, Os. Ryszki, Pniaki, Szarlociniec, Średnie Łagiewniki

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.