Przechowywanie dokumentów Poznań

Poznań – miasto położone nad rzeką Wartą. Stolica Wielkopolski i ważny ośrodek edukacyjny, kulturowy i gospodarczy regionu. Pod względem ludności, Poznań zajmuje piąte miejsce w Polsce. Przez miasto przebiega wiele szlaków turystycznych. Oprócz tego turystów przyciągają takie zabytki jak Ostrów Tumski, renesansowy ratusz, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny czy palmiarnia Poznańska. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej i zwrócić uwagę na atrakcyjne secesyjne kamienice, ogród botaniczny czy rezerwat przyrody Meteoryt Morasko. Oprócz rozrywek w Poznaniu, atrakcyjnie przedstawiają się też malownicze tereny wokół miasta, gdzie na turystów czeka m.in. skansen miniatur Szlaku Piastowskiego.

Przechowywanie dokumentów Poznań – dlaczego należy zatroszczyć się o to, jak przechowywane są akta?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że trudno jest przestrzegać obowiązującego prawa, jeśli dokumenty firmowe nie są dobrze przechowywane. Przedsiębiorcy, którzy nie stosują się konsekwentnie do ustawowo określonych wymogów, muszą liczyć się m.in. z karami grzywny. Wynikać mogą one z nieprzestrzegania terminu przechowywania dokumentów. W firmach znaleźć można różne typy akt. Części z nich nie można po prostu wyrzucić. Nawet jeśli nie są one potrzebne do aktualnych procesów, trzeba zadbać o to, żeby miały one bezpieczne miejsce w firmie. Takie akta jak np. dokumentacja podatkowa może zostać skontrolowana przez zewnętrzną instytucję. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest wtedy okazanie stosownych dokumentów. O odpowiednie przechowywanie akt należy zatroszczyć się również z bardziej prozaicznych powodów. Jeśli zgubimy niektóre z akt na skutek panującego w firmie chaosu, może to spowodować irytację klienta, a nawet zakończenie współpracy z Państwa firmą.

Przechowywanie dokumentów

Co w praktyce oznacza odpowiedzialne przechowywanie dokumentów?

Praktyka dotycząca kwestii zarządzania dokumentacją firmową często różni się od teorii z tego względu, że w każdej firmie panują nieco inne warunki. Te różnice zaznaczają się w codziennych sposobach używania akt. To, w jaki sposób przechowuje się akta, uzależnione jest również od aranżacji samego biura. W dużych przestrzeniach, w których nie tylko wykonuje się służbowe obowiązki, ale też przyjmuje się klientów, wyzwaniem staje się zabezpieczenie akt przed wzrokiem niepożądanych osób. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednich regałów i segregatorów. Na nieco inne wyzwania trafi małe biuro. Tutaj problemem staje się po prostu metraż. Dokumenty zajmują dużo miejsca i czasem zaczyna go brakować. Jednym z ważnych kroków, które powinno podjąć każde przedsiębiorstwo, jest określenie wyzwań wynikających ze środowiska, w którym działa firma. Czasem owych utrudnień nie da się pokonać albo poradzenie sobie z nimi kosztuje zbyt dużo pieniędzy i pracy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga EkoAkta.

Jak opiekujemy się Państwa dokumentami?

Jesteśmy dumni z tego, że tylu klientów obdarza nas swoim zaufaniem i robimy wszystko, żeby go nie zawieść. Do takich działań należy:

  • Dokładne przeszkolenie załogi

Nasi pracownicy znają zasady bezpieczeństwa i wiedzą, jak się do nich stosować, żeby akta klientów były bezpieczne. W Ekoakcie pracują osoby doświadczone, dokładne oraz zaznajomione z aktualnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

  • Inwestowanie w zabezpieczenia

Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci wybierają nas m.in. dlatego, że chcą zapewnić swoim dokumentom wysoki poziom ochrony. Na tym polu nie uznajemy żadnych kompromisów. Wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologii na swoją korzyść.

  • Doskonałe warunki do przechowywania dokumentów

Informacje mogą być zapisywane w tradycyjny sposób, na papierze, jak i na elektronicznych nośnikach danych. W każdym z tych przypadków dbamy o to, żeby temperatura i wilgotność były dostosowana do rodzaju przechowywanych dokumentów. Dzięki temu, że w naszej siedzibie panują optymalne warunki, Państwa akta będą w doskonałym stanie przez dłuższy czas.

W których dzielnicach Poznania działamy?

Antonninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, os. Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski-Środka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepnakowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Św. Łazarz, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec, Żegrze

Archiwizowanie dokumentów Poznań – Archiwizacja dokumentów Poznań – Archiwizacja Danych Poznań

Oprócz przechowywania dokumentów posiadamy w ofercie również usługi archiwizacyjne dokumentów, a także usługę archiwizacja danych Poznań.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica