Niszczenie Dokumentów Rybnik

Rybnik cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów, którzy dostrzegają jego potencjał gospodarczy. Dobrze rozwinięta komunikacja oraz duża liczba terenów pod ewentualne inwestycje sprawiają, że rozwija się tutaj coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw. To jedno z najważniejszych miast Górnego Śląska ma też spory potencjał turystyczny. Odwiedzając Rybnik, warto poświęcić chwilę na zwiedzenie kopalni „Ignacy”, Rynku, Bazyliki Św. Antoniego oraz przepięknego przykładu XIX-wiecznej architektury, czyli zespołu szpitalnego Juliusz.

Niszczenie dokumentów w Rybniku – co należy wziąć pod uwagę, utylizując dokumenty?

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z gromadzeniem akt. Z czasem przedawniają się i należy je zutylizować. Ta czynność nie wynika jedynie z tego, że konieczne jest zwolnienie miejsca w biurze na nowe akta. Aktualnie obowiązujące przepisy prawne również mają tu znaczenie.

Przechowywanie informacji to jedna z czynności, którą określić można jako „przetwarzanie danych osobowych” i nie należy robić tego dłużej, niż rzeczywiście jest to koniecznie. W takiej sytuacji należy więc rozważyć metody niszczenia dokumentów. Jedną z nich jest użycie niszczarki biurowej. Nowoczesne urządzenia pracują dość cicho i sprawnie, ale nadal – ich obsługa wymaga czynnika ludzkiego. To z kolei w firmach, w których zgromadzono dużo akt, może być problemem. Bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem, oferującym profesjonalne niszczenie dokumentów w Rybniku.

Ekoakta stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, priorytetowo traktujących czas realizacji usług oraz efekt, jaki one przynoszą. Aby niszczenie akt zachodziło szybko i jednocześnie z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, konieczne jest opracowanie szeregu procedur. W takich ustaleniach wzięliśmy pod uwagę aktualnie obowiązujące prawo dotyczące przetwarzania danych oraz indywidualne preferencje naszych klientów.

Pocięte w niszczarce paski papieru

Niszczenie dokumentów Rybnik – jak dbamy o bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów?

Na co dzień stosujemy system wygodnych, bezpiecznych pojemników. To do nich trafia dokumentacja przeznaczona do zniszczenia. Dysponujemy rozwiązaniami o różnej pojemności, dlatego jesteśmy w stanie sprostać potrzebom zarówno niewielkich firm, jak i ogromnych korporacji. 

O bezpieczeństwo dbamy również podczas samego transportu. Ładunek jest przewożony niezwłocznie do instalacji niszczącej. Każdy z naszych 37 samochodów ciężarowych wyposażony został w GPS. Dzięki temu klient zawsze wie, gdzie znajdują się dokumenty. Dodatkowo proponujemy możliwość obserwowania utylizacji. Zapraszamy przedstawicieli firm, którzy, jeśli wyrażają taką chęć, mogą być obecni podczas procesu niszczenia. Możemy nagrać też film z utylizacji, a następnie przesłać go naszym zleceniodawcom.

Oprócz bezpieczeństwa, dbamy też o wygodę klientów. Niszczymy nie tylko papier, ale też elektroniczne nośniki informacji. Oznacza to, że firmy decydujące się na nasze usługi mogą za jednym razem pozbyć się zarówno tradycyjnej dokumentacji, jak i plików zapisanych na dyskach, dyskietkach, płytach i pendrive’ach. Przedsiębiorstwa nawiązujące współpracę z Ekoaktą mogą liczyć na pomoc w wypełnianiu bezpiecznych pojemników – nasza załoga opróżni regały, szafy i piwnice. Dzięki rozbudowanej flocie pojazdów jesteśmy w stanie dotrzeć do klientów z Rybnika, okolic oraz do innych części Polski. Oprócz niszczenia akt, proponujemy również inne usługi związane z zarządzaniem dokumentami – przechowywanie i archiwizację.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica