Niszczenie Dokumentów Włocławek

Włocławek to miasto usytuowane w centralnej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Jest jedną z najstarszych miejscowości w naszym kraju. Z punktu widzenia inwestorów, na uwagę zasługuje m.in. fakt, że Włocławek jest świetnie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski. Rozwija się tutaj m.in. przemysł energetyczny, chemiczny, metalowy, precyzyjny oraz przemysł materiałów budowlanych. Do atrakcyjnych zabytków miasta zaliczyć można m.in. ratusz na Starym Rynku, budynek dawnego Banku Gdańskiego, zabytkowe kamienice w Śródmieściu czy Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XIV wieku.

Niszczenie dokumentów

Niszczenie dokumentów – zagrożenia, o których trzeba pamiętać

Podejmując się utylizacji dokumentów firmowych, należy pamiętać, że niszczenie akt zawierających dane osobowe, w świetle RODO uważane jest przetwarzanie danych osobowych. Fakt ten nakłada na administratora określone obowiązki. Musi tak zaplanować wszystkie czynności związane z utylizacją, żeby dane jego klientów były chronione. Nie zawsze jest to łatwe.

Niektóre przedsiębiorstwa borykają się z dość prozaicznym problemem, jakim jest brak miejsca. Masowe niszczenie dokumentów wymaga odpowiedniego stanowiska, najlepiej wydzielonego z biura i całkowicie odseparowanego od klientów. W dodatku ktoś musi obsługiwać urządzenie niszczące. Jeśli przedsiębiorstwo dysponuje dużymi zbiorami akt, cały proces może być bardzo czasochłonny. Na tym jednak problemy się nie kończą. Produkt niszczenia – papierowe ścinki – również należy właściwie zabezpieczyć. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której nieupoważniona osoba odtwarza dane z tak przetworzonych dokumentów. Jak widać, trzeba zadbać o bardzo wiele kwestii. Samodzielne podjęcie się realizacji każdego z tych punktów nie zawsze przynosi sukces. To zrozumiałe, że przedsiębiorcy poszukują sposobu, który jest prostszy, i który jednocześnie jest w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo.

Jak przebiega profesjonalne niszczenie dokumentów we Włocławku?

Specjaliści, działający w tej branży, w tym firma Ekoakta, starają się tak zorganizować proces utylizacji, żeby był on dopasowany do potrzeb konkretnego klienta. Usługa musi być zrealizowana sprawnie i z zachowaniem wszystkim wymaganych środków bezpieczeństwa. Celem jest zniszczenie dokumentów w taki sposób, żeby nie dało się z nich odczytać danych oraz zabezpieczenie wcześniejszych etapów procesu. Za sprawne wykonanie utylizacji odpowiada:

  • dobrze przeszkolona załoga

Znajomość procedur bezpieczeństwa, przepisów RODO oraz wewnętrznego regulaminu – to wszystko sprawia, że zatrudnione osoby są jednym z najważniejszych filarów poprawnie przeprowadzonej usługi.

  • sprawdzony system bezpiecznych pojemników

Klienci mogą liczyć na bezpłatne dostarczenie pojemników do swojej firmy. Gdy zapełnią się przedawnioną dokumentacją, następuje ich wymiana. Ekipa specjalistów zabiera stary pojemnik i niezwłocznie przewozi go do obiektu, gdzie miejsce ma utylizacja.

  • profesjonalna instalacja niszcząca

Takie urządzenie charakteryzuje się wysoką sprawnością i skutecznością. Dokumenty ulegają przetworzeniu w stopniu, który całkowicie wyklucza ryzyko odzysku informacji.

W coraz większej liczbie firm można spotkać się z praktyką zapisu danych na nośnikach optycznych i magnetycznych. Takie przedsiębiorstwa również mogą liczyć na skuteczną pomoc w pozbyciu się zbędnej dokumentacji. Na początku specjaliści identyfikują dyski, następnie przenoszą je do bezpiecznych pojemników, wykonanych z aluminium. Podobnie jak w wariancie tradycyjnym, dotyczącym dokumentacji papierowej, również w tym przypadku klient dostaje potwierdzenie odbioru pojemników, a po zrealizowanej utylizacji wystawiany jest certyfikat zniszczenia nośników.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica