Przechowywanie Dokumentów Olsztyn

Olsztyn – miasto położone w centralnej części Pojezierza Olsztyńskiego. Miejscowość słynie z jezior, na jego terenie znajduje się ich aż 11. Znaleźć można tu też bardzo dużo terenów zielonych. Odwiedzając Olsztyn, warto zobaczyć na własne oczy Zamek kapituły warmińskiej, Wysoką Bramę pochodzącą z XIV wieku oraz Stary Ratusz, w którym obecnie mieści się Wojewódzka Biblioteka publiczna. Olsztyn znany jest z przemysłu oponiarskiego, meblarskiego i drzewnego. Oprócz tego rozwija się tu również przemysł odzieżowy, spożywczy i środków transportu.

Dane osobowe zawarte w przechowywanych dokumentach

Ochrona danych osobowych to coś, na priorytetowo powinna traktować każda firma. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo, musi gromadzić pewne informacje o swoich klientach, partnerach i pracownikach. Część z nich należy przechowywać przez dłuższy czas, bo tego wymaga od przedsiębiorcy prawo – tak jest np. z dokumentacja kadrową. Wieloletnie przechowywanie akt może być jednak ryzykowne. Zagrożenia mogą pochodzić zarówno z zewnątrz firmy (nieupoważnione osoby), jak i też wynikać z zajść losowych – pożary, powodzie itp.

RODO oraz krajowe zapisy dotyczące ochrony danych osobowych nie narzucają na przedsiębiorcę użycia określonych mebli do przechowywania. Ważne jest jednak to, aby zgromadzona dokumentacja była bezpieczna oraz nie została zutylizowana, póki nie skończy się  termin jej przechowywania, określany przez prawo. Zanim akta będą mogły zostać zniszczone, firma musi o nie dbać – zapewnić im odpowiednie  warunki, a więc uchronić przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Idealnie byłoby, gdyby takie firmowe archiwum było też zabezpieczone przed pożarem, powodzią oraz innymi zdarzeniami losowymi. Nie wszystkie firmy są w stanie samodzielnie zadbać w ten sposób o swoje archiwum.

Przechowywanie dokumentów

Jakie zalety ma profesjonalne przechowywanie dokumentów?

Istotną kwestią jest możliwość zapewnienia swoim aktom naprawdę wysokiej ochrony. Przedsiębiorstwa, które nie specjalizują się w takich usługach, często nie są w stanie zaplanować odpowiednich procedur bezpieczeństwa, bo nie mają na tym polu doświadczenia. Przeszkodą są również koszty. Wyposażenie biura w ochronę przeciwpożarową, przeciwpowodziową oraz zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem to inwestycje, których firma może nie móc lub nie chcieć podejmować.

Profesjonalne firmy, zajmujące się przechowywaniem dokumentów doskonale wiedzą, jakie procedury są najskuteczniejsze, żeby akta były w pełni chronione. Mają też dostęp do szeregu nowoczesnych zabezpieczeń logicznych i fizycznych. W firmie Ekoakta dodatkowo pracują doskonale przeszkoleni specjaliści, którzy wiedzą, jaka wilgotność i temperatura musi panować w pomieszczeniu, żeby nośnik informacji (papier lub dysk elektroniczny) jak najdłużej pozostał w świetnej kondycji.

Przechowywanie dokumentów Olsztyn – usługi dodatkowe

Klienci korzystający z firmy Ekoakta doceniają również fakt, że oprócz przechowywania dokumentów, mogą skorzystać również z profesjonalnych usług archiwizacji i niszczenia akt. Pierwsze rozwiązania pozwalają uporządkować akta w taki sposób, żeby korzystanie z archiwum było bezproblematyczne i szybko pozwoliło znaleźć poszukiwany dokument. Z kolei niszczenie dokumentów daje pewność, że niepowołany podmiot nie odzyska informacji ze zutylizowanych dokumentów. W tym celu wykorzystuje się specjalne instalacje, które całkowicie likwidują to ryzyko.

Przechowywanie dokumentacji przez wyspecjalizowaną firmę to zdjęcie z barków przedsiębiorcy ogromnej odpowiedzialności. W efekcie, zamiast planować procedury bezpieczeństwa i zastanawiać się nad tym, które inwestycje warto podjąć na tym polu, może w pełni skupić się na bieżącym prowadzeniu firmy.

Wsparcie firm działających na terenie Olsztyna:

Brzeziny, Dajtki, Generałów, Grunwaldzkie, Gutkowo, Jaroty, Kętrzyńśkiego, Kormoran, Kortowo, Kościuszki, Likusy, Mazurskie, Nad Jeziorem Długim, Nagórki, Pieczewo, Podgrodzie, Podleśna, Pojezierze, Redykajny, Śródmieście, Wojska Polskiego, Zatorze, Zielona Górka

Skanowanie dokumentów Olsztyn – Skanowanie dokumentacji Olsztyn

Niszczenie dokumentów to nie jedyna dziedzina w której się specjalizujemy – oferujemy również usługi z zakresu skanowania dokumentów – digitalizacja dokumentów Olsztyn.

Archiwizowanie dokumentów Olsztyn – Archiwizacja dokumentów Olsztyn – Archiwizacja Danych Olsztyn

Oprócz niszczenia skanowania i digitalizacji dokumentów posiadamy w ofercie również usługi archiwizacyjne dokumentów, a także usługę archiwizacji danych Olsztyn.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Jak długo należy przechowywać dokumenty księgowe?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce, musisz znać wymogi prawne dotyczące przechowywania dokumentacji firmowej. Powinno się efektywnie przechowywać dokumenty związane z księgo...

Jakie dokumenty należy przechowywać 10 lat?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę lub pracujesz w księgowości, czy kadrach, musisz wiedzieć, na czym polega przechowywanie dokumentów, ile lat trzeba je przechowywać i w jaki...

Czym są dokumenty RP7?

Formularz ZUS ERP-7 odgrywa kluczową rolę w poświadczaniu zarobków pracownika. W 2018 roku tradycyjny formularz RP-7 przeszedł znaczącą transformację, w wyniku której powstał zaktualizowany...

Jak długo należy przechowywać listy obecności pracowników

Prowadzenie dokładnych rejestrów czasu pracy pracowników jest niezbędne dla każdej firmy lub organizacji. Informacje te są ważne nie tylko do prawidłowego przetwarzania listy płac, ale takż...

Jak długo należy przechowywać dokumenty ZUS (deklaracje)

Jako jedna z głównych instytucji ubezpieczeń społecznych w kraju, ZUS odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa socjalnego milionom Polaków — ponad 90% Polaków korzysta z usług Z...

Co to jest informacja niejawna i jak należy ją zabezpieczać

Dzięki stale rosnącemu znaczeniu informacji w naszym społeczeństwie ochrona informacji niejawnych stała się kluczowym zagadnieniem. Ustawa o ochronie informacji niejawnych definiuje informacje ...

Co to jest informacja tajna i jak należy ją zabezpieczać

W dwudziestym pierwszym wieku ochrona informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Współczesne firmy mogą przetwarzać zarówno dane osobowe od nazwisk po numery IP, jak i dane bizneso...

Jak zutylizować kartę płatniczą - czyli co zrobić ze starą kartą

Kradzież tożsamości jest niestety na porządku dziennym  w dzisiejszej Polsce. Wraz z rozwojem cyberprzestępczości coraz ważniejsza staje się ochrona naszych danych osobowych. Jednym z najczę...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2024 Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica