Niszczenie Dokumentów Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski jest miastem województwa łódzkiego, usytuowanym nad rzeką Strawą. Miejscowość uznawana jest za ważny punkt przemysłowy, kulturalny, usługowy i oświatowy regionu. Miasto zachęca przyjezdnych zabytkowym Starym Miastem, murami miejskimi oraz zamkiem królewskim – wszystkie te budowle zostały wpisane do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Z powodzeniem rozwijają się tu firmy z branży logistycznej, spożywczej, włókienniczej.

Dokumenty do zniszczenia

Co należy potraktować priorytetowo podczas niszczenia dokumentów?

W firmach codziennie wykorzystuje się ogromne ilości danych. Wiele z nich dotyczy bezpośrednio klientów, którzy decydują się skorzystać z konkretnych produktów i usług. Przedsiębiorstwo musi skutecznie ocenić ryzyko, przeprowadzić analizę, a następnie wdrożyć rozwiązania, minimalizujące szanse na wyciek danych. W ten sposób powinno się organizować każdy proces, w którym udział biorą dane osobowe, również proces niszczenia dokumentów. Utylizacja dokumentacji w świetle RODO uznawana jest bowiem za przetwarzanie danych osobowych.

Jak zatem zorganizować bezpieczne niszczenie dokumentów w swojej firmie? Główny dylemat, z którym mierzą się przedsiębiorcy, dotyczy tego, czy taki proces przeprowadzić samodzielnie, czy zlecić go zewnętrznemu usługodawcy. Pierwszy wariant sprawdza się jedynie w przypadku bardzo małych firm. Z pomocą biurowej niszczarki można szybko zażegnać problem niewielkiej ilości zgromadzonych akt. Nawet w tych przypadkach dyskusyjna pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Znane są bowiem przypadki, gdy informacje trafiały w nieodpowiednie ręce, bo odzyskano je ze ścinków, znajdujących się na śmietniku. Nieco większe przedsiębiorstwa, oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, doceniają również sprawną organizację utylizacji, oferowaną przez wyspecjalizowanych usługodawców.

Jak profesjonaliści organizują niszczenie dokumentów w Piotrkowie Trybunalskim?

EkoAkta każdego dnia troszczy się o sprawy organizacyjne związane z niszczeniem firmowych dokumentów. Swoje usług kieruje do klientów z całej Polski. Na takie profesjonalne wsparcie mogą liczyć również podmioty działające w Piotrkowie Trybunalskim i w okolicach.

Każde przedsiębiorstwo, decydujące się na nawiązanie współpracy z EkoAktą otrzymuje wsparcie, indywidualnie dopasowane do potrzeb. Klienci mogą więc wybrać:

  • standardową utylizację

W ramach tej usługi specjaliści pozostawiają pojemniki w siedzibie klienta, a następnie, gdy zostaną już zapełnione, akta zostają odebrane. Utylizacja odbywa się w zewnętrznym, doskonale zabezpieczonym obiekcie.

  • utylizację mobilną

Część firm preferuje, żeby pierwszy etap niszczenia dokumentów został wykonany w ich siedzibie. Z myślą o takich podmiotach powstał mobilny wariant utylizacji. W ramach usługi dokumentacja zostanie zniszczona w specjalistycznym pojeździe, podstawionym pod biuro klienta. Kolejny etap niszczenia akt odbywa się już w zewnętrznym obiekcie EkoAkty.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość stworzenia materiału wideo z niszczenia akt. Jeśli klient sobie tego życzy, może też bezpośrednio obserwować proces utylizacji. Niezależnie od tego, jaki wariant wybierze usługobiorca, może mieć pewność, że dzięki rygorystycznym procedurom, proces zostanie zrealizowany w bezpieczny i sprawny sposób.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

EkoAkta - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica