Niszczenie dokumentów Gorzów Wielkopolski

Miasto leży w zachodniej Polsce, na terenie województwa lubuskiego. Pełni funkcję istotnego ośrodka przemysłowego regionu. Znaleźć tam można przedsiębiorstwa działające w branży chemicznej, energetycznej, elektronicznej, oraz zajmujące się przemysłem spożywczym, metalowym i motoryzacyjnym. Turystów zachęcą liczne zabytki, które uwzględniono na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa, m.in. osiedle robotnicze, mury obronne czy zabytkowy układ urbanistyczny Nowego Miasta.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentacji przeznaczonej do niszczenia?

Przeprowadzenie analizy ryzyka w przedsiębiorstwie to bardzo złożona kwestia. RODO nie określa dokładnie jak się tym zająć, toteż zastosowane metody zależą od preferencji przedsiębiorcy. Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich procesów, w których przetwarzane są dane osobowe i sprawdzenie ich pod kątem ewentualnego wycieku. Takie działania dotyczą nie tylko codziennego udostępniania dokumentacji i regularnego wykorzystywania akt. Z ostrożnością trzeba podejść również do utylizacji.

Niszczenie dokumentów nie oznacza po prostu pozbycia się z firmy zalegających umów, faktur, dokumentacji pracowniczej, podatkowej itp. Takich akt nie można po prostu wrzucić do śmietnika, bo w ten sposób narazimy delikatne dane. Samo podarcie na kawałki też nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Dużo pewniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie biurowej niszczarki. Jak dowodzą niektóre przypadki, również zastosowanie takiego urządzenia nie chroni nas w każdym przypadku, bo czasem dane da się odzyskać ze śmieci. Decyzji w zakresie utylizacji dokumentów nie ułatwia presja, związana z koniecznością przestrzegania RODO. Zaniedbania przedsiębiorcy mogą go sporo kosztować i mowa nie tylko o wysokich grzywnach, ale też o konsekwencjach wizerunkowych. Proces bezpiecznej utylizacji na szczęście wcale nie musi być aż tak skomplikowany. Można go przeprowadzić sprawnie, w stosunkowo krótkim czasie i w pełni bezpiecznie. Wystarczy jedynie nawiązać współpracę z rzetelnym usługodawcą.

Profesjonalizm i ochrona wrażliwych danych – niszczenie akt w Gorzowie Wielkopolskim

EkoAkta od lat zajmuje się usługami dotyczącymi firmowej dokumentacji. Obok archiwizowania, przechowywania, digitalizacji i skanowania, proponuje również niszczenie akt. Żeby utylizacja przebiegła profesjonalnie, należy:

  1. znać obowiązujące przepisy
    Znajomość prawa, a zwłaszcza kwestii związanych z ochroną danych osobowych, pozwala zaplanować skuteczne procedury.
  1. dysponować wykwalifikowanymi pracownikami
    Firmowa dokumentacja zawiera wiele informacji, które nie powinny wydostać się na światło dziennie. Oprócz danych klientów i partnerów biznesowych, znaleźć tam można również firmowe sekrety. Każda osoba zatrudniona w EkoAkcie doskonale wie, jak postępować, żeby każdy etap usługi przebiegał w pełni bezpiecznie.
  1. trzymać się wcześniej określonych procedur
    Nie może być mowy o bezpiecznych warunkach realizacji niszczenia dokumentów, jeśli działania są chaotyczne i mają nieuporządkowany charakter. Rzetelne podmioty działające w branży mają sprawdzone procedury, które za każdym razem realizowane są punkt po punkcie.

Samodzielna utylizacja akt wiąże się z wieloma wyzwaniami. Może wymagać kosztownych inwestycji i czasochłonnych działań. Jednocześnie nie daje pełnego bezpieczeństwa. Profesjonalna utylizacja dokumentów umożliwia klientom z Gorzowa Wielkopolskiego przeznaczenie czasu i energii na ważniejsze obowiązki. Oprócz tego mogą mieć świadomość, że niszczenie akt przekazane zostało w dobre ręce.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2022 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica