Niszczenie Dokumentów Koszalin

Koszalin położony jest w województwie zachodnio-pomorskim. W obszarze rozwijają się takie gałęzie gospodarki jak produkcja maszyn, przemysł drzewny, elektromaszynowy i produkcja spożywcza. Miasto jest również istotnym ośrodkiem kulturalnym regionu. Działa tu m.in. Filharmonia Koszalińska i Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego. Corocznie w Koszalinie organizowane są liczne imprezy, znane w całej Polsce, np. Festiwal Filmowy „Młodzi i Film”, Festiwal Organowy oraz Letni Festiwal Kabaretów.

Zniszczone dokumenty

Samodzielne niszczenie dokumentów – o jakich wyzwaniach należy pamiętać?

Chociaż można zauważyć, że digitalizacja w przedsiębiorstwach cieszy się coraz większą popularnością, nadal właściwie w każdej firmie można znaleźć znaczne ilości akt papierowych. Każda taka dokumentacja ma określony termin przechowywania. Po jego upłynięciu, przedsiębiorca jest zobowiązany do zutylizowania akt. Małe firmy nierzadko decydują się przeprowadzić takie działania samodzielnie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy dokumentacji jest więcej. Bardzo łatwo tutaj o chaos, a ten nie sprzyja ochronie danych zawartych w poszczególnych aktach.

Dane osobowe, przetwarzane przez przedsiębiorstwo, podlegają ścisłej ochronie. Zasady postępowania z takimi informacjami precyzuje m.in. RODO. Zgodnie z nim czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych powinny być przeprowadzane w taki sposób, żeby jak najbardziej ograniczyć ryzyko wydostania się informacji na zewnątrz. Za takie przetwarzanie uznaje się również niszczenie dokumentów.

Niestety przedsiębiorca nierzadko na swojej drodze spotyka co najmniej kilka problemów, które utrudniają mu zaplanowanie bezpiecznego procesu. Można do nich zaliczyć:

  • brak odpowiedniej przestrzeni

Ten problem nie musi dotyczyć tylko małych biur. Rozległe powierzchnie typu open space również nie są optymalnym środowiskiem do niszczenia dokumentów. Hałas generowany przez niszczarkę może przeszkadzać innym pracownikom i pracowniczkom. Dodatkowo nie jest trudno tutaj o sytuację, w której dostęp do informacji zyska nieupoważniona osoba.

  • brak czasu

Pośpiech nie jest tu wskazany. Podczas utylizacji należy działać dokładnie i w przemyślany sposób.

  • brak nowoczesnej infrastruktury

Zaawansowane instalacje, które są w stanie zniszczyć segregatory, papier, spinacze oraz dyski elektroniczne to ogromny koszt, toteż takimi urządzeniami dysponują tylko podmioty, specjalizujące się w utylizacji, np. Ekoakta.

Niszczenie dokumentów dla klientów z Koszalina i okolic

Klienci decydujący się na nawiązanie współpracy ze specjalistą oczekują, że utylizacja zostanie zrealizowana w sposób, który będzie dla nich komfortowy. Nowoczesne usługi tego typu zaprojektowano z myślą o wygodzie klienta i bezpieczeństwie jego informacji. Specjaliści zajmą się każdym etapem utylizacji, dzięki czemu przedsiębiorca może w pełni skupić się na swoich obowiązkach.

Bardzo istotną kwestią jest przestrzeganie procedur bezpieczeństwa przed i w trakcie niszczenia dokumentów. Akta przewozi się do obiektu w bezpiecznych pojemnikach. Są nieprzezroczyste, toteż dobrze chronią zawartość. Rzetelni usługodawcy, tacy jak Ekoakta, proponują swoim klientom pojemniki o różnej wielkości (50l, 70l, 120l, 240l, 250l, 600l). W ten sposób zarówno mała firma, jak i duże przedsiębiorstwo jest w stanie zaopatrzyć się w dobrze dopasowane rozwiązanie. Gdy pojemnik będzie zapełniony, specjaliści odbierają dokumenty. Od tej pory klient może się spodziewać, że utylizacja akt zostanie wykonana niezwłocznie i wkrótce otrzyma certyfikat z przeprowadzonego procesy.

Przedsiębiorcy korzystający z profesjonalnego wsparcia doceniają fakt, że mają pełną wiedzę o tym, co dzieje się z ich dokumentami. W pojazdach znajduje się GPS. Oprócz tego usługobiorcy mogą skorzystać z możliwości uczestnictwa w procesie niszczenia lub zdecydować się na kopię filmu z utylizacji.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2023 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica