Niszczenie Dokumentów Wałbrzych

Wałbrzych leży w południowo-zachodniej części kraju. To istotny ośrodek akademicki, naukowy i przemysłowy. Z powodzeniem rozwija się tam przemysł szklarski, chemiczny, motoryzacyjny, włókienniczy i budowlany. Niegdyś miasto słynęło z bardzo intensywnego wydobycia i przetwórstwa węgla kamiennego. Obecnie ten charakter się zmienił, a na terenie Wałbrzycha znaleźć można jedną koksownię węgla. W mieście działalność prowadzi wiele podmiotów gospodarczych, co wynika m.in. z faktu, że znajduje się tutaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

stos dokumentów

Najważniejsze informacje o utylizacji akt firmowych

Przedsiębiorstwo, które planuje zająć się samodzielnie procesem utylizacji dokumentów, musi zadbać o wiele kwestii. Jedną z najważniejszych, jest zapewnienie danym odpowiedniego bezpieczeństwa. Nawet przedawniona dokumentacja może stanowić spore zagrożenie, bo jest źródłem wrażliwych informacji. Dotyczą one nie tylko sekretów firmowych, którymi przedsiębiorstwo wolałoby nie dzielić się ze swoją konkurencją. Mowa również o danych osobowych klientów. Firma jest ich administratorem, co oznacza, że ma obowiązek je chronić. Jak o to zadbać podczas utylizacji?

Jednym z największych wyzwań jest sprawne zorganizowanie procesu. Przeszkodą może być niedostateczna liczba pracowników, brak nowoczesnej, wydajnej infrastruktury oraz brak sprawdzonych, przetestowanych procedur. W efekcie w wielu przedsiębiorstwach, zajmujących się niszczeniem dokumentów na własną rękę, proces ten jest dość chaotyczny. Jak łatwo się domyślić, w takiej sytuacji trudno mówić o pełnej ochronie informacji. Rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania wyspecjalizowanym usługodawcom, takim jak Ekoakta.

Profesjonalna usługa niszczenia dokumentów w Wałbrzychu

Nowoczesne podejście do niszczenie dokumentów pozwala na:

  • dużą elastyczność

Profesjonalna usługa musi być dobrze dopasowana do konkretnej firmy. Elastyczność przejawia się np. w tym, że Ekoakta proponuje niszczenie różnorodnych nośników danych. Oprócz tradycyjnego papieru, zapewnia utylizację takich nośników jak dyski CD, DVD czy dyski twarde HDD. Elastyczność dostrzegalna jest również w tym, w jaki sposób realizowana jest usługa. Ekoakta oferuje np. możliwość mobilnego niszczenia dokumentów. W tym wariancie pierwszy etap utylizacji przebiega u klienta, a dokładnie w aucie, które zostało podstawione pod jego siedzibę.

  • bezpieczeństwo

Ta kwestia dla wielu osób, wybierających profesjonalne niszczenie dokumentów, jest priorytetowa. Wyspecjalizowane podmioty mają na tym polu dużo większe możliwości niż przeciętne przedsiębiorstwa. Podczas realizowania usług, używa się systemu bezpiecznych pojemników. Są wygodne, mobilne, i, przede wszystkim, dobrze chronią zawartość. Dla bezpieczeństwa procesu ważne jest również to, że do utylizacji wykorzystuje się specjalistyczne instalacje o dużej mocy. Działają efektywnie i przetwarzają niszczoną dokumentację w takim stopniu, że odzyskanie danych z nośnika staje się niemożliwe.

  • sprawną realizację usługi

Terminowość i szybki czas utylizacji to kwestie, który doceni każdy klient. Ekipa pojawia się w siedzibie klienta w wyznaczonym terminie, a następnie niezwłocznie przewozi akta do obiektu wyposażonego w instalację niszczącą. Całość odbywa się sprawnie, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa i bez niepotrzebnych przestojów.

  • komfort psychiczny przedsiębiorcy

Zaufanie specjalistom wiąże się z jeszcze jedną, istotną zaletą – pozwala przedsiębiorcy odetchnąć, poczuć spokój i zyskać świadomość, że dokumentacją zajmują się doświadczone osoby. Znika ryzyko wycieku danych oraz strach o ewentualne konsekwencje takiego zajścia.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2022 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica