Przechowywanie dokumentów - Inowrocław

Inowrocław to miasto, do którego warto się udać z różnych powodów. Osoby, odwiedzające te rejony województwa kujawsko-pomorskiego, przyjeżdżają tutaj np. w celach zdrowotnych, bo prężnie działają tutaj uzdrowiska. Taką wyprawę zdecydowanie warto wzbogacić zwiedzaniem atrakcyjnej architektury, m.in. zabytków o charakterze sakralnym. Zaliczyć można do tej grupy np. Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny i Kościół św. Krzyża w Inowrocławiu. Oprócz tego na uwagę zasługują elementy fortyfikacji średniowiecznej, kamienice z XIX/XX wieku oraz neogotycki Urząd Miejski.

Dokumenty do zniszczenia

Wyzwania związane z przechowywaniem dokumentacji

Każdy przedsiębiorca, który priorytetowo traktuje bezpieczeństwo danych swoich klientów, wie, że zaplanowanie procesu przechowywania dokumentów wymaga czasu i dokładności. Nadal jednak zdecydowanie lepszym pomysłem jest odpowiednie skupienie się na tych kwestiach niż płacenie monstrualnych kar za złamanie RODO. Aktualne realia wymagają kompleksowego podejścia do kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza że bardzo łatwo jest obecnie skopiować dokument i podzielić się jego zawartością. Codziennie dokładamy starań, żeby skutecznie wspomóc naszych klientów w zaplanowaniu procesu przechowywania akt. Dzięki takiej współpracy znikają problemy związane z:

  • brakiem miejsca
    Firmowe archiwa z czasem się rozrastają i zajmują coraz więcej miejsca. Efekt? Rosnąca liczba regałów, szafek i innych mebli do przechowywania dokumentów. W rezultacie zmniejsza się funkcjonalność biura, a czasem trzeba nawet podjąć decyzję o wynajęciu dodatkowe przestrzeni, co pociąga za sobą kolejne koszty. Przechowywanie akt w zewnętrznym obiekcie to sposób na lepsze zagospodarowanie przestrzeni biurowej i uniknięcie niepotrzebnych wydatków;.
  • problematycznymi przeprowadzkami;
    Przenosiny biura to duże przedsięwzięcie. Jednym z istotnych problemów, z którym trzeba się wtedy zmierzyć, jest przetransportowanie całej dokumentacji. Podmioty przechowujące swoje zbiory poza siedzibą nie muszą się tym martwić, co oznacza dużo sprawniejszą i bezpieczniejszą przeprowadzką.
  • ewentualnym wyciekiem danych
    To najważniejszy powód, dla którego tak wielu klientów nas wybiera. Zaufanie specjalistów w tak ważnej sprawie to spokój, codzienna pewność, że akta są dobrze strzeżone i skuteczny sposób na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji, wynikających z wycieku danych.

 

Przechowywanie dokumentów w Inowrocławiu a temperatura i wilgotność, czyli co jeszcze liczy się przy planowaniu procesu

Bezpieczeństwo to niezwykle istotna sprawa. Obecnie, dzięki RODO, nawet osoby, które raczej nie interesowały się tą tematyką, doskonale wiedzą, jakie prawa im przysługują. Rzetelna firma musi respektować wszystkie obowiązki płynące z faktu, że pełni ona funkcję administratora danych osobowych. Profesjonalne przechowywanie dokumentów to nie tylko ochrona rozumiana w ten sposób. To też troska o fizyczny stan nośników informacji. W EKoAkcie troszczymy się o obie te sprawy. Nasi klienci doceniają profesjonalną infrastrukturę, liczne zabezpieczenia oraz fakt, że w pomieszczeniach panują optymalne warunki. Załoga firmy nieustannie weryfikuje, czy wilgotność i temperatura dobrze wpływa na przechowywane akta. To ważne, bo niesprzyjające warunki mogą po pewnym czasie uszkodzić dokumentację i sprawić, że nie będzie dało się odczytać wszystkich informacji.

Zapraszamy do nawiązania współpracy ze specjalistami i do przekazania nam wszystkich obowiązków związanych z przechowywaniem dokumentów. Klientom z Inowrocławia, oferujemy również szereg wsparcia innego rodzaju, np. pomoc w utylizacji dokumentów i profesjonalne porządkowanie akt.

Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów
801 013 015
Zadaj pytanie wypełniając formularz
Zamów online

Obsługa dokumentów - dowiedz się więcej

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych itp.

Prowadząc działalność gospodarczą, zatrudniając pracowników, jesteśmy zobligowani do przechowywania dokumentacji, która jest dowodem na wywiązywanie się przez nas z obowiązków pracodawcy ...

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów księgowych, kadrowych, podatkowych

Archiwizacja dokumentów księgowych Prowadzona w firmie dokumentacja powinna być kompletowana, klasyfikowana i przechowywana przez okres wyznaczonymi przepisami prawnymi. Ważne jest przykładanie ...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentów niejawnych

Klasyfikacja dokumentacji niejawnej Zacznijmy najpierw od samego pojęcia informacji niejawnych. Pod tą definicją rozumiemy informacje, dane, materiały, których ujawnienie mogłoby spowodować za...

Archiwizacja, przechowywanie, niszczenie dokumentacji medycznej

Informacje znajdujące się w dokumentacji medycznej możemy także podzielić wedle przeznaczenia. I tak będzie to: dokumentacja medyczna indywidualna wewnętrzna (dotycząca konkretnego pacjenta, i...

Optymalizacja sprawności i bezpieczeństwa procesu obiegu dokumentów

Wraz z upływem czasu i rozwojem każdej firmy gwałtowanie wzrasta ilość papierowych czy elektronicznych dokumentów, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na szybki i nieprzerwany dostęp do tych ...

Optymalizacja kosztów procesu obiegu dokumentów

Jak wskazuje wiele badań, outsourcing archiwizowania, skanowania i niszczenia dokumentów, a także powierzenie zarządzania korespondencją wyspecjalizowanej firmie przekłada się na kilkudziesięc...

Digitalizacja dokumentów od A do Z - korzyści z wprowadzenia elektronicznego archiwum

Powszechnym problemem współczesnych firm jest stale rosnąca ilość danych biznesowych. Dokumentów papierowych nie ubywa, lecz przybywa, a teczki i segregatory wypełniają coraz większą przestr...

Kancelaria pocztowa ważniejsza niż myślisz, czyli dlaczego warto profesjonalnie zarządzać korespondencją

Tempo i sprawność przekazywania informacji odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Niedogodności i opóźnienia w tym obszarze mogą zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa, utrudnia...

Referencje klientów

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, Oddział w Krakowie potwierdza, że Ekoakta wykonała dla nas usługi w zakresie kompleksowej, zgodnej z przepisami prawa i naszymi wewnętrznymi procedurami archiwizacji dokumentów i profesjonalnego niszczenia danych.
Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych.
Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera, co pozwala zarekomendować Ekoakta jako sprawdzonego specjalistę w zakresie świadczonych usług

Tomasz Majka
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Informujemy, że w zakresie niszczenia zasobów archiwalnych korzystamy z usług firmy Ekoakta z Chorzowa.
Jakość usług świadczonych przez firmę Ekoakta i profesjonalna obsługa związana z niszczeniem dokumentów pozwala na polecić tę firmę wszystkim zainteresowanym usługa niszczenia dokumentów.

Oddział Unilever Bestfoods
Unilever Polska SA Zakład Produkcyjny Katowice

Współpraca pomiędzy Żabką Polska SA a firmą Ekoakta rozpoczęła się w 2008 roku w ramach programu bezpiecznej utylizacji dokumentacji poufnej.
Z powierzonego zadania Ekoakta wywiązuje się w znakomity sposób, uwzględniając wszystkie wskazówki i postulaty zleceniodawcy. Niszczenie poufnej dokumentacji wykonywane jest terminowo i z zachowaniem wszelkich procedur wymaganych przez Żabkę Polska SA.
Z pełną odpowiedzialnością można polecić Ekoakta firmom oczekującym wysokiej jakości usług.

Łukasz Skrzypczak
Kierownik Archiwum Żabka Polska SA

Poziom usług świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera.

Marek Kasprzyk
Dyrektor I Inspektoratu PZU S.A. w Krakowie

Z pełnym przekonaniem rekomenduję i polecam usługi firmy Ekoakta. Wszystkie prace były wykonane fachowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W mojej ocenie Ekoakta spełnia wszystkie wymogi, jakie winna posiadać wyspecjalizowana firma zajmująca się archiwizacją i przechowywaniem dokumentów. Zarówno jakość, jak i terminowość wykonania usług oceniam wysoko. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferta cenowa firmy jest elastyczna i konkurencyjna.

mgr Izabela Żmuda
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chorzowie

Ekoakta wykonywała dla nas usługi w zakresie kompleksowej archiwizacji i oraz profesjonalnego niszczenia danych. Poziom świadczonych usług gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji. Dotychczasowa współpraca w pełni potwierdza wiarygodność i fachowość firmy Ekoakta.

mgr Halina Szumska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Poziom usług z zakresu archiwizacji dokumentów świadczonych przez Ekoakta gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie ochrony informacji, zwłaszcza informacji niejawnych i wynikających z danych osobowych. Nasza współpraca w pełni potwierdziła wiarygodność i fachowość naszego partnera. Opierając się na powyższym rekomendujemy firmę Ekoakta jako sprawnego specjalistę w zakresie świadczonych usług.

Krystyna Grzanka
Prezes Zarządu Administracja Domów Mieszkalnych

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów

Henryk Małysz,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach

Dotychczasowe doświadczenia ze współpracy ze spółką Ekoakta pozwalają wystawić jej bardzo wysoką ocenę. Sposób realizacji usługi charakteryzuje się w pełni profesjonalnym podejściem zapewniającym bardzo wysoki stopień zaufania w kwestii bezpieczeństwa powierzonych dokumentów.

dr Paweł Huczkowski,
Wiceprezes zarządu Croda Poland Sp. z. o. o.

Ekoakta.pl - Poufność. Bezpieczeństwo. Ekologia.
Archiwizacja dokumentów, digitalizacja dokumentów, przechowywanie dokumentów, niszczenie dokumentów, skanowanie dokumentów.

All rights reserved 2022 Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.
Ustawienia Cookies  |  Projekt i realizacja: Internetica